Atgal 2022.03.16

Trumpametražių filmų kūrėjai kviečiami į scenarijaus rašymo rezidenciją „Baltic Shorts Residency”

Kino kūrėjai iš Lietuvos kviečiami teikti naujausių trumpametražių filmų scenarijus į ketvirtus metus organizuojamą scenarijaus rašymo rezidenciją „Baltic Shorts Residency“. Birželio 1-19 dienomis vyksiančią kino režisieriams, scenaristams iš Baltijos šalių skirtą programą Kintuose rengia lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“, kurios veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Trijų savaičių rezidencijoje „Baltic Shorts Residency 2022“ atrinkti filmų režisieriai ir scenaristai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos rašys ir tobulins savo trumpametražių filmų scenarijus bei konsultuosis su gerai tarptautinėje kino industrijoje žinomu ir ilgametę patirtį sukaupusiu filmų scenarijų vystymo ekspertu, lektoriumi Wim Vanacker (Belgija). W. Vanacker dirba Kanų kino festivalio konkursinės trumpųjų filmų programos atrankos komiteto nariu, tarptautinės ilgo metro filmų vystymo programos „First Cut Lab“ konsultantu, įvairių kino festivalių, mokymų lektoriumi bei kūrybinių projektų mentoriumi. 

„Baltic Shorts Residency“ yra vienintelė tokio pobūdžio trumpųjų filmų scenarijų kūrėjams skirta iniciatyva Baltijos regione, ne tik stiprinanti režisierių rašymo įgūdžius, bet ir kelianti vystomų kino projektų kokybę ir suteikianti galimybes būti pastebėtiems tarptautiniuose industrijos renginiuose. Iš septynių rezidencijos alumnų keturi savo projektus pristatė Baltijos šalių trumpametražių filmų pristatymo forume „Baltic Pitching Forum“, o estų kino kūrėjos Jaanika Arum projektas „Skin of a Mandarin“ 2020 m. buvo išrinktas vienu iš forumo nugalėtojų. Keturi rezidencijoje vystyti projektai sėkmingai užsitikrino valstybinį finansavimą gamybai ir laukia savo premjeros, tarp kurių – lietuvių režisierės Akvilės Gelažiūtės vaidybinis filmas „2.2 atmosferos arba vidutinis slėgis I“ ir Jorūnės Greičiūtės filmas „Išvyka“. Pastarojo nacionalinė premjera įvyks šių metų „Kino pavasaryje“.

„Baltic Shorts Residency” vyksta unikalioje Lietuvos dalyje – Pamario krašte esančiame Kintų miestelyje. Atrinkti kino kūrėjai bus apgyvendinti „Kintai Arts“ kuruojamoje tarptautinių menininkų rezidencijų erdvėje. Ši vieta yra išskirtinė dėl savo istorinės praeities ir kūrybai įkvepiančios gamtos, tai – provincijoje įsikūrusi platforma, kuri skatina pažintį su šiuolaikiniu menu už kultūrinių centrų ir didmiesčių ribų.

Rezidencijai paraiškas gali teikti Lietuvos, Latvijos ir Estijos kino režisieriai ir scenaristai, kurie yra sukūrę bent vieną profesionalų trumpametražį filmą. Priimami vaidybinių ir animacinių filmų projektai ankstyvoje scenarijaus rašymo stadijoje, orientuoti į tarptautinę auditoriją ir kurių trukmė neviršija 30 minučių.

Registracija vyksta iki balandžio 16 d. Pildyti anketą.

„Baltic Shorts Residency“ taisyklės.

Daugiau informacijos apie programą galite rasti čia.