Atgal 2017.12.13

Trumpametražių filmų diena: programa „Trumpi, bet filmai“

Trumpiausią metų dieną, gruodžio 21-ąją, pasaulio kino bendruomenė švenčia Tarptautinę trumpametražių filmų dieną. Kviečiame praleisti vakarą kartu žiūrint trumpuosius filmus!
Kokias temas analizuoja, kaip į pasaulį žvelgia ir savo mintis kino kalba perteikia lietuvių kino kūrėjai? Dviejų valandų trukmės programoje „Trumpi, bet filmai“ – geriausi pastarųjų metų lietuvių režisierių trumpieji filmai. Vaidybiniai, dokumentiniai, animaciniai ir eksperimentiniai darbai pelnė žiūrovų simpatijas ir prizus tiek Lietuvos, tiek užsienio kino festivaliuose.
Programa transliuojama gruodžio 21 d. 21:30 – 00:00 val. per televizijos kanalą „LRT Kultūra“

TRUMPI, BET FILMAI

Triukšmadarys
Rež. Karolis Kaupinis, prod. Marija Razgutė, vaidybinis, 2014, 15 min.
Delegacija iš ministerijos turi atvežti naują skambutį mažo miestelio mokyklai. Senasis – nebeatitinka garso standartų. Tačiau vaikų, o ne skambučio stokojančios mokyklos direktorius visomis išgalėmis stengiasi užmaskuoti akivaizdų trūkumą ir taip išvengti neišvengiamo mokyklos uždarymo.
Suokalbio antologija
Rež. Arturas Jevdokimovas, prod. Jurga Dikčiuvienė, dokumentinis, 2015, 26 min.
Filmas apie laiką, į kurį niekada nebegrįšime. 1995–1996 metais kultinės Vilniaus kavinės „Suokalbis“ spindesys jau blanko, tačiau joje vis dar rinkdavosi menininkai – skirtingo amžiaus, pripažinti ir nežinomi, studentai ir, žinoma, eiliniai užklydėliai. Nuorūkos virto per peleninių kraštus, padavėjai nespėdavo keisti butelių, audringos diskusijos ir šokiai kartais trukdavo iki paryčių. XXI a. suklestėjo klubų kultūra, „Suokalbio“ ir panašių kavinių bendruomeniškumas išnyko alkoholio garuose ir tabako dūmuose
Nuopuolis
Rež. Urtė Oettinger, Johan Oettinger, prod. Agnė Adomėnė, animacinis, 2017, 8 min.
Audra artinasi. Erelis sučiuptas tamsos dvasios. Į lemtingą dvikovą paleista kulka.
Kupranugaris
Rež. Laurynas Bareiša, prod. Klementina Remeikaitė, vaidybinis, 2015, 14 min.
Vietiniame zoologijos sode miršta kupranugaris. Du zoologijos sodo prižiūrėtojai, Paulius ir Indrė, randa mirusį gyvūną aptvare ir nori jį tinkamai palaidoti. Tačiau paaiškėja, jog tai kur kas sunkesnė užduotis, nei jie įsivaizdavo.
Apytiksliai
Rež. Vytautas Plukas, prod. Robertas Nevecka, eksperimentinis, 2014, 6 min.
Nuo važiuojančios mašinos atitrūksta plėvelė. Tai trumpas, niekieno nepastebėtas laisvės momentas. Pilnas gyvybės, žaismingumo ir laikinumo.
Miškas
Rež. Ignas Meilūnas, prod. Ingrida Kolytė–Stašinskė, Ignas Meilūnas, Kristina Ramanauskaitė, Ramojus Petrauskas, Aurimas Pukevičius, Marija Razgutė, vaidybinis/animacinis, 2015, 12 min.
Senas atsiskyrėlis gamtininkas bando sugauti mitinį naktį šviečiantį miško gyventoją ir taip užpildyti savo ekskliuzyvinę kolekciją. Gamtininkas sukonstruoja spąstus, tačiau netrukus pats atsiduria keblioje situacijoje.
Tardytojas
Rež. Jurgis Matulevičius, prod. Klementina Remeikaitė, Stasys Baltakis, vaidybinis, 2015, 21 min.
Dvidešimtojo amžiaus septintajame dešimtmetyje gyvenantis Tardytojas seka valdžiai įtartinus asmenis, menininkus, žudikus, politikuojančius personažus. Analizuodamas jų asmenybes iki smulkmenų jis bando įsikūnyti į savo įtariamuosius, suprasti, kaip jie galvoja, ką jie veikia, kaip gyvena. Jis bando su jais susitapatinti.
Šaknys karčios
Rež. Domas Petronis, prod. Giedrė Burokaitė, vaidybinis, 2016, 17 min.
Filmas pasakoja apie porą bandančią susilaukti vaiko, deja, Vytas – nevaisingas. Ieškodami sprendimo, jie išbando vis keistesnius metodus. Filme analizuojami poros santykiai, kurių fone Vytas kvestionuoja savo vyriškumą.
8 minutės
Rež. Dovilė Šarutytė, prod. Migla Butkutė, vaidybinis, 2016, 12 min.
Tai istorija apie pabėgimą. Troškimą atsipalaiduoti ir išskristi į kitas erdves. Visa tai trunka nei daugiau, nei mažiau – lygiai aštuonias minutes. Nes ilgesniam soliariumo seansui filmo herojei šįkart paprasčiausiai neužteko pinigų. Ir vos dirbtinės saulės lempos išsijungs, jai vėl teks grįžti ten, iš kur ji desperatiškai troško pabėgti. Pirmiausiai į lėkštoką ne paties prabangiausio soliariumo buitį, o tada tiesiai į šlapdribą, automobilių kamščių stresą, galiausiai – atgal į kasdienybę. Mažytė apgaulė baigėsi. Bet tik iki kito karto, kai ji ir vėl pasiduos silpnumo akimirkai bent aštuonioms minutėms pabėgti nuo realybės.
Mano gyvenimo žuvis
Rež. Julius Sičiūnas, prod. Dagnė Puodžiūnaitė, vaidybinis, 2014, 6 min.
Kartą seniai seniai viduryje niekur stovėjo troba. Ten gyveno du senukai. Kadaise jie labai mylėjo vienas kitą. Bet vėliau jų gyvenimas virto nuobodžia rutina. Tai istorija, paremta tikra istorija. Tai istorija apie vienatvę. Apie nesibaigiančius siekius gyvenime. Ir apie blynus.
Visa renginio programa: čia.