Atgal 2022.02.14

Trumpametražių filmų ciklas „Kai susitinka istorijos” pristato antrąją programą

Kinas yra viena iš galingiausių priemonių perteikti aktualias istorijas, panardinti žiūrovus į (ne)pažįstamus mus supančių žmonių pasakojimus. Didelio kino gerbėjų susidomėjimo sulaukęs sausį startavęs trumpųjų filmų ciklas „Kai susitinka istorijos” kviečia reflektuoti apie mus supančią aplinką ir joje vykstančius migracijos procesus. Vakar, vasario 13 d., LRT mediatekoje pristatyta antroji trumpametražių filmų programa, kuri žiūrovams bus nemokamai prieinama iki kovo 12 d.

Antroje ciklo „Kai susitinka istorijos” programoje penki trumpametražiai filmai nukelia žiūrovus į migruojančias keliones, kuriose regime pirmuosius žingsnius svetimoje šalyje ir naujas akistatas, kurios laužo mūsų pačių stereoptipus ir įsitikinimus. Programos filmai įvertinti tarptautiniuose Kanų, Toronto, Gento, Klermono-Ferano kino festivaliuose. Programą parengė lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts”.

Švedų režisieriaus Ottó Bánovits eksperimentinis filmas „Tamsi Kamera” optinės kameros pagalba nukelia žiūrovus į 2015-ųjų vasarą ir šokiruojančią tragediją. 2019-ais metais Oskaru” nominuotas trumpametražis filmas „Balta akis” (rež. Tomer Shushan, Izraelis) pasakoja apie naktiniame skersgatvyje įvykusį kivirčą dėl dviračio, greitai virstantį į susivėlusį moralinių klausimų tinklą, kurį, pasirodo, toli gražu nėra taip lengva išspręsti.

Nyderlandų juostoje „Importas” (rež. Ena Sendijarevic) pasakojama jaudinanti istorija apie jauną šeimą, kuriančią savo gyvenimą svečioje šalyje. Su ironija ir subtiliu humoro jausmu vaizduojama šeimos narių kasdienybė mums primena apie mažus kasdienybės laimėjimus ir nesėkmes. Rumunų režisierės Luiza Cocora filmas „Jei tai ne meilė” pakviečia mus į vestuvinę fotosesiją, kurioje greitai suprantame jos tikslą įamžinti laimingiausią dieną gyvenime.  ​​Paskutiniajame programos filmedokumentinėje juostoje „Biotopas” (rež. Paul Scholten, Vokietija) Miuncheno priemiesčio gyvenimą sudrumsčia kaimynystėje statomas pabėgėlių centras, kurio atsiradimas priverčia permąstyti savo įsitikinimus.  

Trumpametražių filmų programų ciklas „Kai susitinka istorijos” –  tai viena iš menų agentūros „Artscape” kartu su partneriais „Lithuanian Shorts”, „Diversity development group”, „NARA” įgyvendinamo projekto „Kai susitinka istorijos” veiklų.  Šis projektas skirtas skatinti visuomenės toleranciją migruojančių ekonomines ir socialines problemas patiriančių šalių piliečių atžvilgiu, įgyvendinant inovatyvias menines priemones ir viešinimo kampaniją Lietuvoje. 

Programos filmus galima nemokamai žiūrėti vasario 13  kovo 12 d.  LRT mediatekoje.

Filmų sąrašas bus atnaujinamas kas mėnesį. Daugiau informacijos: www.artscape.lt.

Projektas finansuojamas Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondo lėšomis bei Socialinės apsaugos darbo ministerijos.