Atgal 2019.12.06

TRUMPA, BET DIENA: Trumpos istorijos mažiesiems

Trumpiausią metų dieną – gruodžio 21-ąją – Europos kino bendruomenė švenčia Tarptautinę trumpametražių filmų dieną. Prancūzijoje 2012-ais metais gimusi šventė skirta atkreipti dėmesį į trumpuosius filmus, pasidžiaugti režisierių laimėjimais ir kartu žiūrėti gerą kiną. Lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“ kartu su Europos trumpametražių filmų platintojus vienijančia organizacijos „Short Circuit“ narėmis mini gruodžio 21-ąją organizuodama specialius trumpo kino seansus ir jau trečius metus rengia šventę „Trumpa, bet diena“.
EUROPOS TRUMPAMETRAŽIŲ FILMŲ PROGRAMA VAIKAMS
TRUMPOS ISTORIJOS MAŽIESIEMS
Šiais metais tarptautinei trumpametražių filmų dienai minėti pristatoma programa mažiausiems kino mylėtojams – „Trumpos istorijos mažiesiems“. Tai Europos kino kūrėjų trumpųjų filmų programa, skirta praplėsti pasaulio pažinimo ribas, atrasti spalvas ir patirti plataus spektro emocijas. Programoje bus parodyti 9 trumpametražiai filmai.
Programos trukmė: 46 min.
Skirta vaikams nuo 4 metų, filmai be dialogų
Renginio rėmėjas: Lietuvos kultūros taryba
PROGRAMOS FILMAI:
Vienas žmogus, aštuonios kameros / One Man Eight Cameras
rež. Naren Wilks / 2014 / 2 min.
Žmogus apskritoje patalpoje tyrinėja keistą reiškinį – kuriame, laikinai susiformavusios aštuonios sinchronizuotos savęs versijos, sukuria simetriškai besisukantį kaleidoskopinį pasaulį.
—–
Kuap
rež. Nils Hedinger / 2018 / 8 min.
Buožgalvis kažkaip praleidžia progą tapti varle ir yra paliekamas vienas. Tačiau tvenkinyje yra dar daug ką atrasti, o pavasaris tikrai ateis ir kitais metais. Tai maža istorija apie augimą.
—–
Sala / Island
rež. Max Mörtl ir Robert Löbel/ 2017 / 3 min.
Nedidelėje saloje krūva egzotinių gyvūnų bėgioja vienas per kitą.
—–
Sraigė dailininkė / Pužić slikar (Snail the Painter)
rež. Manuela Vladić-Maštruko / 2018 / 8 min.
Tai įdomi ir paprasta istorija apie šliaužiančias sraiges ir spalvas. Vaikai susipažįsta su pagrindinėmis spalvomis (raudona, geltona, mėlyna), ir su tuo kas nutinka kai jos susimaišo – atsiranda antrinės spalvos (oranžinė, violetinė ir žalia).
——
Kaukai / Running Lights
rež. Gediminas Šiaulys / 2017 / 11 min.
Trumpa istorija pasakoja apie niekada nenutrūkstantį gyvybės pradžios ir pabaigos stebuklą. Nelaiminga kiškio žūtis tampa nepaprastu išgyvenimu jį radusiems ir smėlio dėžėje palaidojusiems vaikams. Kiškio kūnelį apleidžia gausybė iki tol jame besiglaudusių stebuklingų būtybių, kurios dabar nerimastingai ieško naujų namų. Jo gyvybė pasibaigia ištirpdama aplinkoje ir įsikūnydama naujai užgimstančiuose augaluose ir sutvėrimuose. Tai liūdna, tačiau šviesi pasaka vaikams, skatinanti pamąstyti, kas yra mirtis.
—–
Vėjo apkabinimas / Abraço Do Vento (Wind’s Embrace)
rež. José Miguel Ribeiro / 2004 / 3 min.
Pasaulyje, kuriame susimaišo geležis ir žemė, sukurdami netikėtus miestus, vėjas, amžinojo atgimimo cikle, tarp lapų įpučia gyvybę. Tai – vėjo apkabinimas.
—–
Paukštis ir banginis / The Bird & The Whale
rež. Carol Freeman / 2018 / 7 min.
„Paukštis ir banginis“ – tai pasakojimas apie jauną banginį, kuris stengiasi rasti savo balsą. Pabuvęs per toli nuo savo šeimos, norėdamas ištirti laivo katastrofą, jis aptinka vienintelį išgyvenusį – narvelyje įkalintą paukštį giesmininką. Kartu pasiklydę jūroje, jie bando išgyventi.
—–
Mėlynasis mėnulis / Blue Moon
rež. Marsha Onderstijn ir Jordie Roomer / 2014 / 2 min.
Mėnulis liūdi, nes naktį visi eina miegoti ir palieka jį vieną. Tačiau Saulė ir gyvūnai sugalvoja planą kaip praskaidrinti Mėnulio gyvenimą.
—–
Tekkol
rež. Jorn Leeuwerink / 2016 / 2 min.
Šuo nusprendžia padėti vištai ir jos jaunikliams pereiti upę, tačiau tada visokie gyvūnai pradeda per jį laipioti.