Atgal 2019.12.06

TRUMPA, BET DIENA: lietuviškų filmų programa „Festivalių numylėtiniai“

Trumpiausią metų dieną – gruodžio 21-ąją – Europos kino bendruomenė švenčia Tarptautinę trumpametražių filmų dieną. Prancūzijoje 2012-ais metais gimusi šventė skirta atkreipti dėmesį į trumpuosius filmus, pasidžiaugti režisierių laimėjimais ir kartu žiūrėti gerą kiną. Lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“ kartu su Europos trumpametražių filmų platintojus vienijančia organizacijos „Short Circuit“ narėmis mini gruodžio 21-ąją organizuodama specialius trumpo kino seansus.
LIETUVIŠKŲ TRUMPAMETRAŽIŲ FILMŲ PROGRAMA
FESTIVALIŲ NUMYLĖTINIAI
„Lithuanian Shorts” pristato specialią lietuvių kino kūrėjų programą „Festivalių numylėtiniai”, kurioje – penki trumpieji filmai, sulaukę tarptautinės auditorijos dėmesio ir pripažinimo kino festivaliuose tiek Lietuvoje, tiek ir užsienio šalyse. Programa bus rodoma gruodžio 21 d. 21:45 val. per LRT Plius kanalą.
Programos trukmė: 85 min. (5 filmai)
Renginio rėmėjas: Lietuvos kultūros taryba
Partneris: Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija (LRT)
PROGRAMOS FILMAI:
PASKUTINĖ DIENA // The Last Day
rež. Klaudija Matvejevaitė / 2017 / vaidybinis / 24 min.
Kaip jaustumeisi, jei žinotum tikslią savo mirties datą? Ateina laikas, kai kiekvienas gali ją sužinoti. Sename name Vilniuje gyvena Beloglazovų šeima – Kolia, Lena, jų dukra Sonia ir paauglys sūnus Igoris. Šiandien yra diena, kai keturiolikmetis Igoris turi mirti. Kiekvienas šeimos narys tai žino ir savaip bando tvarkytis su slegiančiu laukimu.
ŽMOGUS VIELABRAUKIS // The Trolleybus-Man
rež. Jonas Trukanas / 2016 / vaidybinis / 15 min.
„Žmogus Vielabraukis” – absurdo komedija apie mechaniką, kuris tampa superherojumi, kad išgelbėtų savo mylimus troleibusus nuo išnykimo. Vilniaus troleibusų parkas yra parduodamas jaunam investuotojui, kuris yra pasiruošęs pakeisti senuosius troleibusus į visiškai naujas, modernias, bepilotes transporto priemones. Joms nereikės nei vairuotojų, nei mechanikų, todėl didelė dalis troleibusų parko darbuotojų bus atleista. Vilniaus miestas niekada nebebus toks pat.
GYVATĖ // Snake
rež. Titas Laucius / 2017 / vaidybinis / 17 min.
Po penkerių metų draugystės Eimantas ir Miglė pagaliau nusprendžia apsigyventi kartu. Tačiau vieną dieną Eimantas klozete pastebi gyvatę. Nors viskas pasibaigia laimingai, atmosfera tarp Eimanto ir Miglės pasikeičia. Baimė, jog naujuose namuose įsikūrė roplys, po truputį virsta paranoja ir didžiausiu poros santykių išbandymu.
MIMIKRIJA IR JOS SINDROMAI // Syndromes Of Mimicry
rež. Anastasija Piroženko / 2017 / eksperimentinis / 18 min.
Lietuvos įstojim o į ES išvakarėse, buvo surengta pompastiška akcija, siekianti paversti Lietuvą „šviesiausia naujosios Europos valstybe”. Tačiau gyventojai ir toliau yra paskendę rutinoje, tuo pačiu mėginantys suprasti ir įsisavinti Vakarietiškus konceptus ir gyvenimo būdą. Filmas atskleidžia disonansą tarp viešai demonstruojamo europietiškumo bei kasdieninio gyvenimo provincializmo ir banalumo.
NEEUKLIDINĖ GEOMETRIJA // Non-euclidean Geometry
rež. Skirmanta Jakaitė, Solveiga Masteikaitė / 2013 / animacinis / 11 min.
Kur dingsta meilė, mylimiesiems išsiskyrus arba likus kartu? Iš kur atsiranda jėgų pamilti vėl? Ar galima-įmanoma ir ar galima-legalu mylėti kelis žmones vienu metu? Kuo virsta mūsų meilė po mūsų mirties, ar ji iš tiesų tokia svarbi, ar paprasčiausiai neišvengiama? Apie meilės dėsnius ir įstatymus, kurie aiškūs kaip du kart du, kol mes mylime, bet nebesuprantami ir nepaaiškinami, kai meilė pasitraukia. Apie širdies logiką, kuri nieko bendra neturi su įprastine logika, taip, kaip neeuklidinė geometrija paneigia ir pranoksta euklidinę.