Atgal 2023.01.26

Susipažinkite su naujausiais lietuviškais trumpais filmais virtualiame „Lithuanian Shorts 2022-2023“ kataloge

Belaukiant vieno reikšmingiausių pasaulinio lygio renginių – tarptautinio Klermono Ferano trumpametražių filmų festivalio ir mugės – „Lithuanian Shorts“ agentūra pristato kasmetinį naujausių lietuviškų trumpametražių filmų katalogą „Lithuanian Shorts 2022-2023“. Šiemet į jį atrinktas rekordinis skaičius filmų – 35 po tarptautinius kino festivalius keliaujantys ir vystymo etape esantys trumpieji filmai. 

Nemenkas pateiktų paraiškų kiekis bei ilgas atrinktų filmų sąrašas rodo Lietuvos trumpo kino potencialą bei pranašaujamą sėkmę ne tik nacionalinėje, bet ir tarptautinėje kino industrijoje. Šiais metais katalogo filmai atsigręžia į praeities įvykius, aktualizuoja šiuolaikinio pasaulio problemas, kalba apie tarpusavio santykius bei gvildena ateities klausimus. Juose netrūksta ir kūrybinių sprendimų – kino kūrėjai vaizdams kurti pasitelkia dirbtinį intelektą, atsigręžia į istorinius memuarus, vaizdus jungia tarsi audiovizualinį koliažą. Iš viso virtualiame kataloge-duomenų bazėje patalpinti 22 vaidybiniai, 6 animaciniai, 2 eksperimentiniai ir 5 dokumentiniai filmai.

Nuo 2012 metų leidžiamas „Lithuanian Shorts“ katalogas yra vienas pagrindinių leidinių Lietuvoje, pristatantis lietuviško trumpametražio kino kūrėjus ir populiarinantis jų naujausius filmus. Kasmet šis katalogas platinamas užsienio kino festivaliuose ir mugėse besilankantiems kino industrijos atstovams – filmų pardavimų agentams, platintojams, prodiuseriams, festivalių, televizijų ir VoD platformų programų sudarytojams. „Lithuanian Shorts“ katalogas pristatomas tarptautiniuose kino renginiuose, tokiuose kaip Klermono-Ferano tarptautinis trumpametražių filmų festivalis ir mugė (Prancūzija), Berlyno kino festivalis ir mugė (Vokietija), Kanų kino festivalis ir trumpametražių filmų mugė „Short Film Corner“ (Prancūzija), Turino trumpametražių filmų mugė (Italija) ir kiti.

Naujausias „Lithuanian Shorts 2022-2023“ katalogas veikia kaip virtuali filmų duomenų bazė ir bus prieinamas ištisus metus. 

Katalogo sudarymą finansavo Lietuvos kino centras.