Atgal 2021.10.13

Spalio OPEN TALKS – pokalbis su režisiere Karolina Nadzeikaite

Lietuviškų trumpametražių filmų agentūra Lithuanian Shorts kviečia į 16-ąjį Open Talks“ susitikimą, kuriame apie kiną, savo kūrybą ir įkvėpimus papasakos režisierė ir scenaristė Karolina Nadzeikaitė. Diskusiją moderuos kultūros žurnalistė Austėja Kuskienė, LRT radijuje rengianti autorinę laidą apie kiną Lietuvoje „Pilno metro“. Open Talks“ vyks spalio 25 d. 18.30 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo viešojoje bibliotekoje, Konferencijų salėje (5 aukštas). Tiesioginę pokalbio transliaciją bus galima stebėti „Lithuanian Shorts“ Facebook paskyroje ir 15min naujienų portale.

Renginio dieną kviesime žiūrėti du naujausius režisierės Karolinos Nadzeikaitės trumpametražius vaidybinius filmus. Pirmajame filme „A.A.A.” (2020, 19 min.) pasakojama istorija apie vidutinio amžiaus vyrą Kolią, kuriam suteikiama galimybė valdyti savo likimą. Tačiau, patikėjęs, kad viskas – jo rankose, Kolia atsiduria tokioje situacijoje, kur lengvo pasirinkimo tiesiog nėra. Kitas K. Nadzeikaitės filmas „AMMU” (2020, 24 min.) pasakoja apie moterį, patyrusią skaudų išsiskyrimą ir siekiančią išmokti gyventi vienatvėje. Filmus bus galima žiūrėti po „Open Talks“ diskusijos arba visą parą nuo spalio 25 d. 10 val. iki 26 d. 10 val. „Lithuanian Shorts“ Facebook paskyroje.

Renginys nemokamas, tačiau į fizinį renginį įleidžiami tik užsiregistravę ir galimybių pasą turintys asmenys. Kaukių dėvėjimas viduje yra privalomas. REGISTRACIJOS ANKETA.

Renginys vyks laikantis visų aktualių saugumo reikalavimų.

 

„Open Talks“ renginys Facebook.

 

KAROLINA NADZEIKAITĖ
Karolina Nadzeikaitė gimė ir užaugo Vilniuje. Baigusi mokyklą studijavo geografiją, gana greitai metė studijas ir iškeliavo aplankyti Pietų Europos. Nuo 2016 m. studijuoja vaizdo režisūrą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Dabar visą laiką skiria scenarijų rašymui ir filmų režisavimui.

AUSTĖJA KUSKIENĖ
Daugiau nei dešimtmetį dirbo kultūros žurnaliste LRT Klasikos laidose, šiuo metu redaktoriauja laidai „Pakeliui su klasika“ ir rengia autorinę laidą apie kiną Lietuvoje „Pilno metro“. Septynerius metus specializuojasi kino srityje,  moderuoja pokalbius ir diskusijas su kino industrijos atstovais. Baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje kino teorijos magistrą.

OPEN TALKS – atvirų pokalbių ciklas, kurį nuo 2019 m. vykdo lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“. Renginių metu moderatoriai veda pokalbius su jaunosios kartos lietuvių filmų kūrėjais – kalba apie jų profesinio kelio ypatumus, kylančius iššūkius ir kūrybinius sprendimus, sėkmes ir nesėkmes, autoritetus ir įkvėpimo šaltinius, kūrybinės ateities prognozes ir vyraujančias audiovizualinių menų tendencijas. Pokalbiai užbaigiami režisierių filmų peržiūromis. OPEN TALKS pokalbių įrašus galite rasti 15min (http://bit.ly/15min-OpenTalks) ir Spotify (http://bit.ly/OpenTalks_Spotify) tinklalaidėse, o nuo 2020-ųjų kovo rengtų susitikimų įrašus – „Lithuanian Shorts“ Facebook video skiltyje.

„Lithuanian Shorts“ veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.