Atgal 2019.11.12

Paskutiniame šių metų „Open Talks + Elska Coffee Cinema“ kalbinsime Mariją Kavtaradzę

Lietuviškų trumpametražių filmų agentūra Lithuanian Shorts, kartu su Vilniuje įsikūrusia kavos erdve Elska Coffee nuo šio spalio vykdo naują iniciatyvą – atvirų pokalbių ciklą OPEN TALKS. Renginių metu moderatoriai veda pokalbius su jaunosios kartos lietuvių filmų kūrėjais – kalba apie jų profesinio kelio ypatumus, kylančius iššūkius ir kūrybinius sprendimus, sėkmes ir nesėkmes, autoritetus ir įkvėpimo šaltinius, kūrybinės ateities prognozes ir vyraujančias audiovizualinių menų tendencijas. Pokalbiai užbaigiami režisierių filmų peržiūromis.
Trečiojo atviro pokalbio „Open Talks + Elska Coffee Cinema” dėmesio centre – režisierė MARIJA KAVTARADZĖ.
Renginio formatas:
19:00 – pokalbis su režisiere Marija Kavtaradze.
20:00 – filmų peržiūra.
Marija Kavtaradze (g. 1991) baigė kino režisūros studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Studijų metu kurti trumpametražiai filmai „Pasakyk, kad neskaudės“ ir „Normalūs žmonės nesisprogdina“ buvo nominuoti, o studijų baigiamasis filmas „Man dvim keli“ – apdovanotas „Sidabrinė gervė“ apdovanojimu kaip geriausias studentų darbas. Marija dirba scenarijaus bendraautore įvairiuose trumpametražiuose ir ilgametražiuose filmuose, tarp kurių ir filmas „Šventasis“ (rež. Andrius Blaževičius). 2018 metais Marija debiutavo su ilgametražiu filmu „Išgyventi vasarą“, kurio premjera įvyko Toronto tarptautiniame kino festivalyje. Šiuo metu Marija vysto savo antrojo ilgametražio filmo scenarijų, dirba scenariste bei kastingo režisiere įvairiuose kino projektuose.
Renginio filmų programa:
PASAKYK, KAD NESKAUDĖS / 18 min. / 2013
MAN DVIM KELI / 20 min. / 2014
Pokalbį moderuos Monika Gimbutaitė, 15min.lt kultūros skilties redaktorė bei kino kritikė, prieš pasukant į žurnalistiką dirbusi Europos šalių kino forumo „Scanorama“ koordinatore bei programos sudarytoja. Baigusi dailėtyros bakalauro studijas Vilniaus dailės akademijoje, savo žinias ji toliau gilina Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute, Politikos ir medijų programoje.
Renginys vyks gruodžio 3 d. 19 val., Elska Coffee kavos erdvėje, Pamėnkalnio g. 1, Vilnius
Renginys NEMOKAMAS.
Renginio pagrindinis rėmėjas – Lietuvos kultūros taryba.