Atgal 2020.05.12

Paskutiniame šio sezono OPEN TALKS – animacijos kūrėja Urtė Oettinger

Paskutinis šio sezono OPEN TALKS pokalbis – apie animaciją! Septintajame susitikime turėsime galimybę susipažinti su animacijos kūrėja Urte Oettinger. Danijoje gyvenančią režisierę kalbins kino žurnalistė, kino programų kuratorė Dovilė Grigaliūnaitė.

Tiesioginė pokalbio su Urte Oettinger transliacija vyks gegužės 19 d. 17 val. Lithuanian Shorts facebook paskyroje ir 15min portale.

Sezoną užbaigsime dviem puikiais Urtės Oettinger animaciniais filmais, kuriuos visą gegužės 19-ąją galėsite nemokamai pamatyti Lithuanian Shorts facebook paskyroje. Programoje – Urtės  magistro baigiamasis darbas “Giesmių giesmė” (4 min., 2010) bei kartu su vyru Johan Oettinger kurtas lėlinės animacijos filmas “Nuopuolis” (8 min., 2016), apdovanotas “Sidabrine gerve” kaip geriausias 2017 m. animacinis filmas.

Daugiau informacijos apie filmų rodymą bus skelbiama Lithuanian Shorts FB paskyroje artėjant renginiui.

 

Renginys Facebook.

 

Urtė Oettinger, gimusi 1985 m. Vilniuje, yra animacinių filmų režisierė, dailininkė, animacijos dėstytoja. Urtė baigė interaktyvaus dizaino bakalaurą Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje, vėliau įgijo animacijos magistro laipsnį Estijos dailės akademijoje. Kūrybinėje veikloje Urtė eksperimentuoja įvairiomis animacijos technikomis, įskaitant lėlinę animaciją, rotoskopą, pieštinę ir tapytą animaciją. Urtės animaciniai filmai “Nuopuolis” ir “Nepriklausomybės diena” buvo apdovanoti “Sidabrinės gervės” prizais už geriausius metų animacinius filmus Lietuvoje. Urtė priklauso Danijos Animatorių Sąjungai.

Pokalbio moderatorė Dovilė Grigaliūnaitė – Žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalio „Nepatogus kinas“ programos sudarytoja, kino žurnalistė, kino programų kuratorė, Šiuolaikinio meno centro komunikacijos koordinatorė. Dovilė daugelį metų dirbo su įvairiais kino projektais, festivaliuose „Kino pavasaris“ ir Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis, buvo VšĮ „Meno avilys“ projektų vadovė ir koordinatorė. Dovilė yra baigusi Kultūros istorijos ir antropologijos bakalauro studijas ir Politikos ir medijų programos magistro studijas Tarptautinių santykių ir politikos institute.

 

Trumpai apie OPEN TALKS: tai – atvirų pokalbių ciklas, kurį vykdo lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“. Renginių metu moderatoriai veda pokalbius su jaunosios kartos lietuvių filmų kūrėjais – kalba apie jų profesinio kelio ypatumus, kylančius iššūkius ir kūrybinius sprendimus, sėkmes ir nesėkmes, autoritetus ir įkvėpimo šaltinius, kūrybinės ateities prognozes ir vyraujančias audiovizualinių menų tendencijas. Pokalbiai užbaigiami režisierių filmų peržiūromis. Visus OPEN TALKS pokalbius galite rasti 15Min ir Spotify tinklalaidėse.

Lithuanian Shorts veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.