Atgal 2021.11.10

Paskutiniame metų OPEN TALKS – kino režisierė Kamilė Milašiūtė

Lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“ kviečia į paskutinį šių metų „Open Talks“ susitikimą. Šį mėnesį pokalbyje apie kiną dalyvauja kino kūrėja Kamilė Milašiūtė, kurią kalbins kino režisierė bei scenaristė Marija Kavtaradzė. 17-asis „Open Talks“ vyks lapkričio 22 d. 18 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Pokalbis bus tiesiogiai transliuojamas „Lithuanian Shorts“ Facebook paskyroje ir 15min naujienų portale.

Atvirų pokalbių ciklą užbaigs du režisierės trumpametražiai filmai, kuriuos kviesime žiūrėti renginio metu po pokalbio su kino kūrėja. Filmai taip pat bus prieinami virtualiai nuo lapkričio 22 d. 10 val. iki 23 d. 10 val. „Lithuanian Shorts“ Facebook paskyroje.

AFTER RAVE (2014, 20 min.) Milda šį vakarą planavo eiti linksmintis su draugais, tačiau jos planus turėtų pakeisti žinia apie skaudžią netektį.

LAUKAIS (2019, 15 min.) mama ir dvi suaugusios dukros atvažiuoja į sodybą praleisti ilgai planuoto paskutinio vasaros savaitgalio. Vos atvykus tarp moterų įsiplieskia nesibaigiantis konfliktas, priverčiantis jas iš arčiau pažvelgti į save ir nuoširdžiai apsvarstyti tarpusavio ryšį, kuris trukdo moterims atsiriboti viena nuo kitos ir gyventi savarankiškai.

Renginys nemokamas, tačiau fiziniame susitikime gali dalyvauti tik galimybių pasą turintys ir iš anksto užsiregistravę asmenys. REGISTRACIJOS ANKETA.

Renginys vyks laikantis visų aktualių saugumo reikalavimų. Kaukių dėvėjimas viduje yra privalomas.

 

„Open Talks“ renginys Facebook.

 

KAMILĖ MILAŠIŪTĖ baigė vaizdo režisūros bakalauro ir magistro programas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Paskutiniai du Kamilės filmai susilaukė nemažo pasisekimo. 2018 m. išleistas trumpametražis vaidybinis filmas „Motinos diena“ buvo apdovanotas „Sidabrine gerve“ kaip geriausias trumpametražis filmas bei pristatytas prestižiniame Klermono-Ferano tarptautiniame trumpametražių filmų festivalyje. Paskutinis Kamilės filmas „Laukais“ buvo nominuotas „Sidabrinės gervės“ apdovanojimui ir 2019 m. pristatytas tarptautiniame Teljuraido kino festivalyje „Filmmakers of Tomorrow – Calling Cards“ programoje, kuruojamoje Oskaru apdovanoto režisieriaus Barry Jenkins. Šiuo metu Kamilė Milašiūtė vysto savo pirmojo ilgametražio filmo projektą.

MARIJA KAVTARADZĖ yra lietuvių kino režisierė ir scenaristė. 2014 m. Marija baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, kino režisūros specialybę. Jos trečio kurso darbas „Pasakyk, kad neskaudės“ rodytas tarptautiniame San Sebastiano kino festivalyje, o trumpametražis „Man dvim keli“ apdovanotas kaip geriausias studentiškas filmas „Sidabrinės gervės“ apdovanojimuose. Debiutinis ilgametražis filmas „Išgyventi vasarą“ pristatytas tarptautiniame Toronto festivalyje ir rodytas daugybėje festivalių Europoje. Taip pat Marija dirba kaip scenaristė ir scenarijų bendraautorė su lietuvių režisieriais Andriumi Blaževičiumi („Šventasis“, „Bėgikė“), Kamile Milašiūte („Laukais“), Urte Oettinger („Pieno Baras“) ir kitais. Marija dirba kaip kastingo režisierė bei yra viena iš kastingo kompanijos „Youngblood kastingas“ įkūrėjų.

OPEN TALKS atvirų pokalbių ciklas, kurį nuo 2019 m. vykdo lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“. Renginių metu moderatoriai veda pokalbius su jaunosios kartos lietuvių filmų kūrėjais – kalba apie jų profesinio kelio ypatumus, kylančius iššūkius ir kūrybinius sprendimus, sėkmes ir nesėkmes, autoritetus ir įkvėpimo šaltinius, kūrybinės ateities prognozes ir vyraujančias audiovizualinių menų tendencijas. Pokalbiai užbaigiami režisierių filmų peržiūromis. OPEN TALKS pokalbių įrašus galite rasti 15min (http://bit.ly/15min-OpenTalks) ir Spotify (http://bit.ly/OpenTalks_Spotify) tinklalaidėse, o nuo 2020-ųjų kovo rengtų susitikimų įrašus – „Lithuanian Shorts“ Facebook video skiltyje.

„Lithuanian Shorts“ veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.