Atgal 2020.10.06

Open Talks susitikime – dokumentinio kino kūrėja Marija Stonytė

Lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“ pristato spalio mėnesio OPEN TALKS pokalbį! Šio mėnesio „Open Talks“ epizodo dėmesio centre — kino kūrėja Marija Stonytė. Pokalbis vyks spalio 22 d. 18 val. Menų spaustuvės kavinėje (Šiltadaržio g. 6, Vilnius).Taip pat pokalbis su Marija Stonyte bus tiesiogiai transliuojamas Lithuanian Shorts facebook paskyroje ir 15min portale.

Režisierę Mariją pokalbio metu kalbins nepriklausoma kino žurnalistė, dailėtyrininkė Ieva Šukytė, dirbanti prie įvairių kino projektų komunikacijos srityje.

Kiekvieną kartą užsukus į OPEN TALKS laukia ne tik diskusija, bet ir filmų peržiūra. Šio pokalbio pabaigoje – Marijos Stonytės režisuoti dokumentiniai trumpametražiai filmai: „Kalnai kalnai“ (30 min, 2016), kuris 2017 m. apdovanotas „Sidabrinės Gervės kiaušiniu“ kaip geriausias studentiškas filmas, ir „Vienas gyvenimas“ (19 min, 2019), kurio pasaulinė premjera įvyko „Leipzig Festival for Documentary and Animated Film“ festivalyje.

Renginys nemokamas, tačiau vietų kiekis labai ribotas, todėl į renginį bus galima patekti tik užsiregistravus ir gavus patvirtinimo laišką. REGISTRACIJOS ANKETA.

Renginys vyks laikantis visų aktualių saugumo reikalavimų.

OPEN TALKS renginys Facebook.

Marija Stonytė  – dokumentinio kino režisierė, kino režisūros dėstytoja. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje studijavo vaizdo režisūrą, gavo kino režisūros bakalauro (2014 m.) ir magistro (2016 m.) laipsnius. Stažavosi Portugalijoje, Escola Superior Artistica do Porto, kino mokykloje (2013 m.). Kūrė trumpametražius vaidybinius ir dokumentinius filmus, apdovanotus Lietuvos ir užsienio kino festivaliuose. Dirbo vienoje didžiausių pasaulyje kino industrijoje – Bolivude, Indijoje, kino režisieriaus Karan Johar asistente. Dėstė kino režisūrą Indijos kino, komunikacijos ir kūrybinio meno institute „Whistling Woods International“, įsikūrusiame Mumbajuje, Indijoje. Dėsto kino mokykloje „Youngblood“ ir Meno Avilio organizuojamose programose „Moving cinema“ ir “Dideli Maži ekranai”. Šiemet užbaigė pirmą savo pilnametražį dokumentinį filmą „Švelnūs kariai“, kurio premjera planuojama 2021m. pavasarį.  Kuria naują ilgametražį dokumentinį filmą – „Lietuviška Bolivudo svajonė“.

Ieva Šukytė baigė Dailės istorijos ir teorijos magistro studijas Vilniaus dailės akademijoje. Nuo studijų metų rašo straipsnius įvairiomis temomis apie kiną ir dailę, rengia interviu su kino kūrėjais ir aktoriais, tarp kurių Willem Dafoe, François Ozon, Fatih Akin, muzikos atlikėjas „Apparat“ ir kt. Ieva taip pat dirba su įvairiais kino industrijos projektais kaip komunikacijos specialistė, yra Junior Programmer Vilniaus tarptautiniame trumpųjų filmų festivalyje.

OPEN TALKS – atvirų pokalbių ciklas, kurį nuo 2019 m. organizuoja lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“. Renginių metu moderatoriai veda pokalbius su jaunosios kartos lietuvių filmų kūrėjais – kalba apie jų profesinio kelio ypatumus, kylančius iššūkius ir kūrybinius sprendimus, sėkmes ir nesėkmes, autoritetus ir įkvėpimo šaltinius, kūrybinės ateities prognozes ir vyraujančias audiovizualinių menų tendencijas. Pokalbiai užbaigiami režisierių filmų peržiūromis.

Visus OPEN TALKS pokalbius galite rasti 15min ir Spotify  tinklalaidėse.

Lithuanian Shorts veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.