Atgal 2020.09.02

OPEN TALKS sugrįžta naujam sezonui kartu su animacijos kūrėju Ignu Meilūnu

Lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“ pradeda naują OPEN TALKS sezoną! Nuo šio rugsėjo atviri pokalbiai su jaunosios kartos lietuviškų filmų kūrėjais vyks Menų spaustuvės kavinėje (Šiltadaržio g. 6).
Pirmojo rudens „Open Talks“ dėmesio centre – animacijos kūrėjas Ignas Meilūnas, su kuriuo susitiksime jau rugsėjo 15 d. 19 val. Diskusiją moderuos Dovilė Grigaliūnaitė.
Kaip visada, pokalbį lydės režisieriaus trumpametražių filmų peržiūra. Programoje – „Sidabrine gerve“ apdovanotas „Miškas“ (2015 m., 12 min.), festivalių numylėtinis, vis dviejų minučių trukmės „Pono Nakties laisvadienis“ (2016 m.) ir naujausias Igno darbas – lėlinės animacijos filmas „Matilda ir atsarginė galva“ (2020 m., 13 min.).
Renginys nemokamas, tačiau vietų kiekis labai ribotas, todėl į renginį bus galima patekti tik užsiregistravus ir gavus patvirtinimo laišką. REGISTRACIJOS ANKETA.
Renginys vyks laikantis visų aktualių saugumo reikalavimų.
Pokalbis su Ignu Meilūnu bus tiesiogiai transliuojamas Lithuanian Shorts facebook paskyroje ir 15min portale.
Ignas Meilūnas (g. 1985 m.) 2008 m. baigė Vilniaus Gedimino technikos universitetą, inžinerinės informatikos specialybę. Po studijų baigimo dirbo su O. Koršunovo ir G. Varno teatrų trupėmis garso dizaineriu ir video projekcijų operatoriumi. Nuo 2011 m. pradėjo dirbti laisvai samdomu 3D ir stop-kadro animatoriumi bei režisieriumi. Igno debiutinis animacinis/vaidybinis filmas „Miškas“ buvo apdovanotas „Sidabrine gerve“ kaip geriausias 2015 m. lietuviškas animacinis filmas. Kiti režisieriaus filmai: „Pono Nakties laisvadienis“ (2016 m.) ir „Matilda ir atsarginė galva“ (2020 m.).
Pokalbio moderatorė Dovilė Grigaliūnaitė – Žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalio „Nepatogus kinas“ programos sudarytoja, kino žurnalistė, kino programų kuratorė, Šiuolaikinio meno centro komunikacijos koordinatorė. Dovilė daugelį metų dirbo su įvairiais kino projektais, festivaliuose „Kino pavasaris“ ir Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis, buvo VšĮ „Meno avilys“ projektų vadovė ir koordinatorė. Dovilė yra baigusi Kultūros istorijos ir antropologijos bakalauro studijas ir Politikos ir medijų programos magistro studijas Tarptautinių santykių ir politikos institute.
OPEN TALKS – atvirų pokalbių ciklas, kurį nuo 2019 m. organizuoja lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“. Renginių metu moderatoriai veda pokalbius su jaunosios kartos lietuvių filmų kūrėjais – kalba apie jų profesinio kelio ypatumus, kylančius iššūkius ir kūrybinius sprendimus, sėkmes ir nesėkmes, autoritetus ir įkvėpimo šaltinius, kūrybinės ateities prognozes ir vyraujančias audiovizualinių menų tendencijas. Pokalbiai užbaigiami režisierių filmų peržiūromis.
Visus OPEN TALKS pokalbius galite rasti 15min ir Spotify tinklalaidėse.
Lithuanian Shorts veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.