Atgal 2021.09.15

„Open Talks“ rudens sezonas pradedamas susitikimu su režisieriumi Jurgiu Matulevičiumi

Lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“ pradeda OPEN TALKS rudens sezoną! Pokalbių su kino kūrėjais kviečiame klausytis naujoje erdvėje – Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. 

Rugsėjo mėnesį savo patirtimi kino industrijoje pasidalins režisierius, scenaristas ir montažo režisierius Jurgis Matulevičius. Kūrėją kalbins kino žurnalistė, kino programų kuratorė Dovilė Grigaliūnaitė, dirbanti su įvairiais kino projektais. „Open Talks“ susitikimas vyks rugsėjo 27 d. 18 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, Konferencijų salėje (5 aukštas). Tiesioginę pokalbio transliaciją bus galima stebėti ir internetu „Lithuanian Shorts“ Facebook paskyroje bei 15min.lt portale.

Tradiciškai renginio dieną pristatysime tris režisieriaus kurtus trumpametražius vaidybinius filmus. Pirmasis Jurgio Matulevičiaus filmas „Absurdo žmonės“ (2011 m.) pasakoja apie žmonių susvetimėjimą, vartotojišką visuomenę, kuri tiesiog plaukia pasroviui. Viena šios visuomenės dalis neįdomi, tiesmuka ir vienoda, kita – iškrypėliška, vulgari gal net brutali, tačiau jos abi yra vienišos. „Anima Animus“ (2012 m.) – tai filmas apie dviejų žmonių: seno, vienišo vyro ir mergaitės, pasąmones, susijungusias viename sapne. Trečiajame filme „Auka“ (2013 m.) žmogus susiduria su riba, kurios nebegali peržengti. Čia ir užsimezga konfliktas tarp kūno ir proto, tarp visuomenės ir individo, tarp moralės ir to, kas su ja nesuderinama, galiausiai ir tarp gyvenimo ir mirties. Visus tris režisieriaus filmus bus galima pamatyti didžiajame bibliotekos Konferencijų salės ekrane po pokalbio su režisieriumi. Filmai taip pat bus prieinami vieną parą virtualiai – nuo rugsėjo 27 d. 10 val. iki 28 d. 10 val. „Lithuanian Shorts“ Facebook paskyroje. Programa skirta žiūrovams nuo 16 m.

Renginys nemokamas, tačiau į renginį įleidžiami tik asmenys, turintys galimybių pasą.

Renginys vyks laikantis visų aktualių saugumo reikalavimų.

 

„Open Talks“ renginys Facebook.

 

JURGIS MATULEVIČIUS – režisierius, scenaristas, montažo režisierius gyvenantis Vilniuje. Baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, kino režisūros specialybę. Yra dirbęs su žinomais Lietuvių režisieriais Šarūnu Bartu ir Algimantu Puipa. Šiuo metu yra sukūręs keturis trumpametražius filmus „Absurdo žmonės“ (2011), „Anima Animus“ (2012), „Auka“ (2013), „Tardytojas“ (2015), bei pirmąjį ilgo metro filmą „Izaokas“ (2019), kuris buvo nominuotas kaip vienas iš Europos atradimų 2020 metų PRIX FIPRESCI Europos kino apdovanojimuose. Dalyvavo viename didžiausių Amerikos kino festivalių SLAMDANCE. Taip pat laimėjo dvi sidabrines gerves už filmo muziką bei kinematografiją. Išrinktas Lietuvos kinematografininkų sąjungos kaip geriausias 2020 metų filmas. Jurgio trumpametražio filmo „Auksinis Flakonas“ (2021) premjera įvyko Tarptautiniame Šefildo dokumentinių filmų festivalyje 2021. Šiuo metu Jurgis dirba ties savo antrojo ilgo metro filmo scenarijaus „Kinų Jūra“ vystymo darbų.

DOVILĖ GRIGALIŪNAITĖ – Žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalio „Nepatogus Kinas” programos sudarytoja, kino žurnalistė, kino programų kuratorė, Šiuolaikinio meno centro komunikacijos koordinatorė. Dovilė daugelį metų dirbo su įvairiais kino projektais, festivaliuose Kino pavasaris” ir Vilniaus trumpųjų filmų festivalis, buvo Meno Avilys” projektų vadovė ir koordinatorė. Dovilė yra baigusi Kultūros istorijos ir antropologijos bakalauro studijas ir Politikos ir medijų programos magistro studijas Tarptautinių santykių ir politikos institute.

OPEN TALKS – atvirų pokalbių ciklas, kurį nuo 2019 m. vykdo lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“. Renginių metu moderatoriai veda pokalbius su jaunosios kartos lietuvių filmų kūrėjais – kalba apie jų profesinio kelio ypatumus, kylančius iššūkius ir kūrybinius sprendimus, sėkmes ir nesėkmes, autoritetus ir įkvėpimo šaltinius, kūrybinės ateities prognozes ir vyraujančias audiovizualinių menų tendencijas. Pokalbiai užbaigiami režisierių filmų peržiūromis. OPEN TALKS pokalbių įrašus galite rasti 15min (http://bit.ly/15min-OpenTalks) ir Spotify (http://bit.ly/OpenTalks_Spotify) tinklalaidėse, o nuo 2020-ųjų kovo rengtų susitikimų įrašus – „Lithuanian Shorts“ Facebook video skiltyje.

„Lithuanian Shorts“ veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.