Atgal 2022.03.07

„Lithuanian Shorts” reiškia solidarumą Ukrainai ir kviečia prisidėti prie partnerių iniciatyvų

Lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“ išreiškia solidarumą nuo Putino agresijos kenčiančiai Ukrainai ir kviečia prisijungti prie Lietuvos kino centro, tarptautinės trumpametražio kino sklaidą skatinančio tinklo „Short Film Conference” ir Šiaurės ir Baltijos šalių trumpametražių filmų organizacijas vienijančio tinklo „Nordic-Baltic Shorts Network“ iniciatyvų padėti Ukrainos kino kūrėjams bei nuo karo bėgančioms šeimoms.

Lietuvos kino industrija kviečiama padėti nuo karo kenčiantiems Ukrainos kino kūrėjams

Reaguodamas į Putino agresiją ir suverenios tautos teritorinį vientisumą pažeidžiančią invaziją į Ukrainą, Lietuvos kino centras siekia išreikšti palaikymą Ukrainos kino kūrėjams ir kviečia tai padaryti Lietuvoje veikiančias kino ir televizijos industrijos organizacijas. Atsižvelgiant į tai, kad šiuo metu talentingi, darbštūs ir kūrybingi Ukrainos kino kūrėjai buvo priversti sustabdyti visus savo darbus, o vykdyti kino projektai atidėti neribotam laikui, Lietuvos kino centras kviečia Lietuvoje veikiančias kino ir kitas audiovizualines įmones, turinčias laisvų darbo vietų, jas suteikti kino industrijos profesionalams iš šiuo metu karo niokojamos šalies.

Visus turinčius darbų pasiūlymus kino ir televizijos industrijos profesionalams iš Ukrainos kviečiame juos registruoti čia: ČIA. Ši informacija bus perduodama į pradėtą kaupti tarptautinę duomenų bazę, kurioje bus galima rasti laisvus darbo pasiūlymus Ukrainos kino kūrėjams visoje Europoje.

Nuo kovo 1 d. Lietuvoje buvo supaprastintos ukrainiečių priėmimo į darbą mūsų šalyje procedūros, taip palengvinant jiems galimybę įsidarbinti. Į Lietuvą atvykus asmenims, neturintiems kelionės dokumento, jiems bus išduotas užsieniečio registracijos pažymėjimas, naudojamas turint Šengeno vizą ar humanitarinę vizą, ar leidimą gyventi, tad ukrainiečiai galės iš karto pradėti dirbti Lietuvoje.

Daugiau informacijos: ČIA. 

 

Trumpametražio kino sklaidą skatinantis tinklas „Short Film Conference” kviečia boikotuoti rusišką kiną 

Daugiau nei 100 trumpametražių filmų festivalių ir kino sklaidos organizacijų vienijantis tinklas „Short Film Conference”, kurio nariais yra „Lithuanian Shorts“ ir Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis, reiškia solidarumą Ukrainai ir jungiasi prie Ukrainos kino industrijos kvietimo boikotuoti organizacijas ar kino produkciją, kurią remia Rusijos valdžia. Tinklas pasirengęs ir toliau remti atvirai oponuojančius Rusijos valdžiai nepriklausomus filmų kūrėjus ir organizacijas iš regiono, kuriems reikia, kad jų balsas būtų išgirstas.

„Short Film Conference” atstovai kviečia kūrėjus, kino gamybos, platinimo kompanijas ir festivalius prisijungti prie iniciatyvos „Border Crossing – Children’s Film Festival”, kuri skirta Ukrainos žmonėms, bėgantiems nuo Rusijos sukelto karo jų šalyje. Tai nemokami trumpametražių filmų seansai, vykstantys Lenkijos-Ukrainos pasienyje įkurtoje iš Ukrainos bėgančių šeimų bei jų vaikų stovykloje.

Daugiau informacijos: ČIA. 

 

Nordic-Baltic Shorts Network palaiko Ukrainą

Šiaurės ir Baltijos šalių trumpametražių filmų organizacijas vienijantis tinklas „Nordic-Baltic Shorts Network“ smerkia Putino agresiją, antihumaniškus karo veiksmus ir žiaurią invaziją į Ukrainos valstybę. „Nordic-Baltic Shorts Network“ išreiškia palaikymą kino kūrėjams, atlikėjams, festivaliams ir visiems Ukrainos žmonėms, kurie kovoja už laisvę, už demokratiją, už kiekvieną mūsų.

„Mes stabdome bet kokį bendradarbiavimą su organizacijomis, institucijomis ir kūrėjais, kurie susiję su oficialia Rusijos valdžia. Vis dėlto, ir toliau bendraujame su nepriklausomais filmų kūrėjais ir organizacijomis iš regiono, kurie rizikuoja išsakydami savo poziciją dėl karo sustabdymo ir žiaurios Rusijos politikos“, – teigia tinklo atstovai.

Tinklas kviečia tarptautinę bendruomenę teikti paramą ukrainiečių filmų kūrėjams, atlikėjams, kritikams ir festivalių atstovams prisidedant prie įvairių iniciatyvų: Ukrainos humanitarinio bei skubiosios pagalbos Ukrainos filmų kūrėjams fondų, festivalių „DocuDays UA International Human Rights Documentary Film Festival“ ir „Border Crossing Children’s Film Festival“.

„Nordic-Baltic Shorts Network“ priklauso Tamperės filmų festivalis, Minimalen trumpametražių filmų festivalis, „Nordisk Panorama“, Norvegijos trumpametražių filmų festivalis, Odense tarptautinis filmų festivalis, Uppsala trumpametražių filmų festivalis, Rygos tarptautinis filmų festivalis, tarptautinis trumpųjų filmų festivalis „2Annas“, Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis ir „Pöff Shorts“ (Tarptautinis Talino kino festivalis „Juodosios naktys“).

Kitos iniciatyvos, prie kurių raginame prisidėti ir padėti Ukrainos žmonėms:

  1. „Lietuvos Raudonasis Kryžius“ (auka humanitarinei pagalbai): +3705127322, info@redcross.ltwww.aukok.lt
  2. „Stiprūs kartu“ (finansinė parama): 1827, mes@stipruskartu.ltstipruskartu.lt
  3. „Stiprūs kartu“ (pagalba transportu): 1827, mes@stipruskartu.ltstipruskartu.lt/i-can-give-a-ride
  4. „Blue/Yellow“ (parama amunicijai, medikamentams ir kt.): +37065872477, info@blue-yellow.ltwww.blue-yellow.lt
  5. „Gelbėkit vaikus“ (pagalba vaikams ir nėščiosioms Ukrainoje): +37052610815, informacija@savethechildren.orggelbekitvaikus.lt
  6. „Lietuvos Caritas“ (savanoriška pagalba, auka): +37037205427, caritas@lcn.ltwww.caritas.lt
  7. „Maisto bankas“ (savanoriška pagalba): +37052627675, info@maistobankas.lt. Savanorių registracija čia
  8. „Maltos ordino pagalbos tarnyba“ (savanoriška pagalba): +37052497304, info@maltieciai.lt. Savanorių registracija čia
  9. „Linava“ (ieško transporto): +37052786501 office@linava.ltwww.linava.lt
  10. “Gyvūnų gerovės iniciatyvos”, (auka Ukrainiečių gyvūnams, laikino prieglobsčio suteikimas): +37068600626, info@ggi.ltggi.lt/naujienos

#SlavaUkraini