Atgal 2022.07.01

Lietuvių-ukrainiečių iniciatyvos „ПривітLabas” renginių cikle – trumpųjų filmų seansai

Naujai startavusi lietuvių-ukrainiečių iniciatyva „ПривітLabas” vilniečius ir miesto svečius kviečia į renginių seriją, skatinančią tarpkultūrinius mainus Ukrainos ir Lietuvos bendruomenėse. Prie renginių įgyvendinimo prisijungė ir lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts”, pakviesdama lankytojus į du trumpojo kino seansus. Pirmasis seansas vyks liepos 5 d. 18 val. Istorijų namuose (T. Kosciuškos g. 3, Vilnius). Po filmų peržiūros žiūrovų laukia diskusija su kino kūrėjais. 

„ПривітLabas” – tai naujai startavusi iniciatyva, siekianti šviesti visuomenę kultūros klausimais bei skatinti savarankiškos kultūrinės lietuvių ir ukrainiečių bendruomenės kūrimąsi. Šią vasarą iniciatoriai pristato renginių seriją – Lietuvos ir Ukrainos kino kūrėjų filmų seansus, improvizacija paremtus spektaklius, paskaitas apie meną, diskusijas su kūrėjais ir įvairias kitas kultūrines veiklas.

Renginių ciklą atidarysiančioje trumpųjų filmų programoje – trys lietuviški ir du ukrainietiški trumpametražiai filmai itin subtiliai ir realistiškai reprezentuojantys šalių kultūrą ir bendruomenes. Filmuose kino kūrėjai analizuoja artimus santykius, kartų skirtumus bei kviečia žiūrovus į atvirą pokalbį apie šeimą – pagrindinę bet kurios visuomenės sudedamąją dalį, gebančią išsaugoti savitą kultūrą. Kino mylėtojai išvys lietuvių režisierių – Kamilės Milašiūtės „Motinos diena”, Lauryno Bareišos „Kaukazas” ir Vytauto Katkaus „Kolektyviniai sodai” – trumpametražius filmus bei Ukrainos kino kūrėjų vaidybinius filmus „Without you” (rež. Nariman Aliev, 2015, 14 min.) ir „Home” (rež. Iryna Tsilyk, 2016, 12 min.). Facebook renginys.

Daugiau informacijos apie antrąjį trumpųjų filmų seansą – netrukus. 

– – 

Plačiau apie lietuviškus trumpametražius filmus programoje:

MOTINOS DIENA
rež. Kamilė Milašiūtė, 2017, vaidybinis, 13 min.

Motinos dienos proga šešiolikmetis Nerka su draugais tradiciškai vagia gėles, kad galėtų padovanoti savo mamoms. Tačiau šiais metais Nerka savo mamos dar nematė. Ji dingo, netekusi teisių į vaiko priežiūrą. Tikėdamas, jog mama nekalta, Nerka pasiryžta ją surasti.

 

KAUKAZAS
rež. Laurynas Bareiša, 2018, vaidybinis, 14 min.

Užsienyje gyvenanti Teklė kartu su savo devynmete dukra Ema grįžta į gimtąją Karmėlavą aplankyti mamos Dalios. Išėjusi pavedžioti šuns, Ema kurį laiką negrįžta. Dalia įsitikinusi, kad anūkei galėjo kažkas nutikti, todėl ji nedelsdama pradeda paiešką.

 

KOLEKTYVINIAI SODAI
rež. Vytautas Katkus, 2019, vaidybinis, 15 min.

Tai istorija apie atšalusius tėvo ir sūnaus santykius, kurie galutinai pražūsta abejingumo sūkuryje.