Atgal 2022.04.01

Lietuviškų trumpųjų filmų programa Marselio muzikos ir kino festivalyje

Kitą savaitę 23-ajame tarptautiniame Marselio muzikos ir kino festivalyje bus pristatyta specialioji Vilniaus tarptautinio trumpųjų filmų festivalio programa „Lithuania: Cinematic Connections”. Programoje – penki lietuvių kino kūrėjų darbai, išsiskiriantys savo muzikiniais ir garzo dizaino sprendimais. Marselio muzikos ir kino festivalis vyks balandžio 4-9 d. Marselyje, Pietų Prancūzijoje.

Nuo 1999 m. organizuojamas Marselio muzikos ir kino festivalis laikomas vienu unikaliausių Europoje. Dėl išskirtinio dėmesio filmų muzikinei kompozicijai ir jaunųjų talentų kūrybai, festivalis pripažįstamas tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu mastu. Siekdamas skatinti kultūrinę įvairovę Marselio mieste įsikūręs festivalis rengia tarptautines programas, pristato daugiau nei 250 filmų, pasitinka 500 industrijos atstovų ir pritraukia daugiau nei 25 000 žiūrovų.

Šiemet Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis Marselio gyventojams ir festivalio svečiams paruošė kinematografinę kelionę po žmogaus emocinį pasaulį bei bauginančią ir nežinomą gyvenimo pusę. Penkiuose filmuose žiūrovai išvys bandymus atkurti patį save, grumtynes dėl išgyvenimo karo suniokotame mieste bei šeimoje užsiplieskiančius konfliktus. Trumpųjų filmų seansas vyks balandžio 5 d. 16:00 (CEST) Marselio kino teatre „Artplexe Canebière”. Programą pristatys festivalio vadovė Rimantė Daugėlaitė-Cegelskienė.

Daugiau informacijos apie festivalį čia.

 

„Lithuania: Cinematic Connections” programa:

​​Ieva (rež. Domas Petronis, Vytautas Plukas)
2021, vaidybinis, 14 min.

Žmogus bando atkurti save pagal tai, kaip pats save mato, tačiau toks kreivas atspindys paskęsta nejaukumo slėnyje.

 

Atskirti balsai (rež. Elvina Nevardauskaitė ir David Heinemann)
2020, dokumentinis, 17 min.

Trys lietuviai dalijasi prisiminimais apie tai, kaip jie pirmą kartą išgirdo balsus savo galvoje. Pasakodami filmo herojai vėl išgyvena viską iš naujo. Kančia tai ar palaiminimas? Kiekvienas iš jų turi skirtingą nuomonę. Tai dokumentinis filmas apie balsų girdėjimą ir atskirtį nuo įprasto gyvenimo.

 

Sniego pastogė (rež. Robertas Nevecka)
2020, animacinis, 16 min.

Atšiauri žiema karo suniokotame šių dienų mieste. Po sprogimų praėjo keleri metai, miestas pamažu atstatomas. Trisdešimtmetis Kostas gyvena apleistame bute kartu su būriu nepažįstamųjų. Jis grumiasi ir dėl išgyvenimo, ir dėl truputėlio komforto šioje niūrioje aplinkoje. Vieną naktį, norėdamas šilčiau pamiegoti, Kostas vos nesudegina buto. Kambario draugai pradeda jo nekęsti, todėl Kostas turi susirasti kitą pastogę.

 

Laukais (rež. Kamilė Milašiūtė)
2019, vaidybinis, 15 min.

Mama ir dvi suaugusios dukros atvažiuoja į sodybą praleisti ilgai planuoto paskutinio vasaros savaitgalio. Vos atvykus tarp moterų įsiplieskia nesibaigiantis konfliktas, priverčiantis jas iš arčiau pažvelgti į save ir nuoširdžiai apsvarstyti tarpusavio ryšį, kuris trukdo moterims atsiriboti viena nuo kitos ir gyventi savarankiškai.

 

Žonglierius (rež. Skirmanta Jakaitė)
2018, animacinis, 11 min.

Mes gyvename tame pačiame name, bet skirtinguose butuose, darbuose, situacijose, įsitikinimuose, vizijose, kiekvienas savo asmeniniame kupė, apgaudinėdami save, kad pasaulis yra vienas ir kad jis egzistuoja. Šis filmas – apie kitą gyvenimo pusę – bauginančią, nežinomą pusę, kurios mes niekada iki galo neapčiuopiame, bet žinome, kad ji yra kažkur šalia, labai arti.