Atgal 2022.11.17

Kyjivo tarptautiniame trumpųjų filmų festivalyje – Baltijos šalių programa

Lapkričio 17-22 dienomis vyksiančiame Kyjivo tarptautiniame trumpųjų filmų festivalyje pristatoma speciali „Baltic Shorts“ programa, kurioje bus rodomi du lietuviški filmai: „Kolektyviniai sodai“ (rež. Vytautas Katkus) bei „Atkūrimas“ (rež. Laurynas Bareiša). Festivalio tarptautinio konkurso žiuri komisijoje dalyvaus „Lithuanian Shorts“ vadovė Rimantė Daugėlaitė.

„Baltic Shorts“ programa siekiama supažindinti žiūrovus su unikalia Baltijos šalių kinematografine raiška bei apmąstyti praeities ir žmonių santykių temas. „Lietuva, Latvija ir Estija yra vienos iš šalių, teikiančių Ukrainai didžiausią paramą kare su rusija. Baltijos šalys savo kailiu patyrė kaimyno okupaciją – jų istorijoje slypi ilgalaikės pastangos siekiant laisvės bei tautinės tapatybės“, – dalinasi festivalio organizatoriai.

Ironija, nostalgija ir absurdu persmelktoje Baltijos šalių programoje bus rodomi du lietuviški trumpieji filmai: Vytauto Katkaus trumpo metro istorija „Kolektyviniai sodai“ apie atšalusius tėvo ir sūnaus santykius, bei Lauryno Bareišos trumpasis filmas „Atkūrimas“, nukelsiantis į nusikaltimo ikiteisminio tyrimo procesus. „Baltic Shorts“ programos sudarymo partneris – „Lithuanian Shorts“.

Kyjivo tarptautinis trumpųjų filmų festivalis kasmet supažindina žiūrovus su naujausiais tarptautiniais trumpametražiais filmais. Šių metų festivalio akcentas – rusijos ginkluota agresija ukrainiečių ir užsieniečių akimis, dekolonizacija, žmogaus teisės, bei tapatybių paieškos. Nerimą kelianti kasdienybė kiekvienam iš mūsų yra nauja norma, tačiau suprantame, kaip svarbu skirti laiko trumpam poilsiui. Tikime, kad festivalis taps terapine vieta bendravimui su bendraminčiais iš viso pasaulio“, – rašoma festivalio svetainėje.

Daugiau informacijos – www.kisff.org/en/program22