Atgal 2024.05.24

Kultūros naktyje – lietuviškų trumpametražių filmų seansai

Kultūros nakties metu, birželio 7 d., lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“ kviečia Vilniaus gyventojus ir svečius apsilankyti Asociacijos LATGA įrengtoje erdvėje „LATGA Autorių namai“, kur bus rodomos dvi lietuviškų trumpametražių filmų programos. Lankytojai turės galimybę pamatyti šešis nacionalinį ir tarptautinį pripažinimą pelniusių Lietuvos režisierių ir pradedančiųjų jaunosios kino kartos kūrėjų darbus. Renginys vyks Vingrių skvere.

„LATGA Autorių namai“ – kultūra besidomintiems vilniečiams ir miesto svečiams skirtas nemokamas tarpdisciplininis renginys, kurį jau trečius metus iš eilės organizuoja Asociacija LATGA, siekdama atskleisti Lietuvos autorių kūrybos potencialą. Autoriai ne tik pristato jau žinomus savo ar kolegų kūrinius, bet ir realiu laiku kuria, improvizuoja, bendradarbiauja vieni su kitais, siekdami padovanoti žiūrovams netikėtą įvairiausių vaizdų ir garsų kupiną reginį didžiulėje, kelių aukštų namą primenančioje scenoje.

Pirmojoje programoje žiūrovai išvys BEAST filmų festivalyje Portugalijoje apdovanotą Rimanto Oičenkos dokumentinį filmą „Reisas“. Netrukus į tolimąjį reisą išplauksiančio laivo „Nemunėlis“ įgula atsisveikina su žmonomis, vis dėl to filmo pagrindinis veikėjas – žvejo Laimio ir jo žmonos Marytės laiškai vienas kitam. Kitas programos filmas – „Sidabrinės gervės“ laureatės, režisierės Skirmantos Jakaitės animacinis darbas „Daug geresnis“ pakvies pabūti su vyru, kuris apimtas nerimo, išgąsčio ir nežinomybės laukia tyrimų rezultatų. Programą užbaigs Kanų kino festivalyje 2022 m. pristatytas Vytauto Katkaus filmas „Uogos“, žiūrovams pasakojantis tėvo ir sūnaus santykių istoriją, kurios centre visai ne uogos, o pastangos pabūti kartu kaip įmanoma ilgiau.

Antroje programoje pristatomi trys pradedančiųjų kino kūrėjų trumpieji filmai. Mildos Augustaitytės dokumentiniame filme „Numeris Vienas“ per kameros objektyvą stebimas dvylikametis Arianas, kartu su partnere besiruošiantis standartinių ir Lotynų Amerikos šokių čempionatui. Severinos Vaičiūnaitės vaidybiniame filme „Kai aš buvau malalietka“ žiūrovai taps atsisveikinimo su brangiu draugu liudininkais. O filme „Hablo dėsnis“ režisierius Arnas Balčiūnas kvies apmąstyti opią visuomenės problemą – kaip tolerancija žmogui su negalia dingsta ištikus kritinei situacijai.

Daugiau apie laukiančius renginius – čia.