Atgal 2021.03.09

Kovo Open Talks susitikime – kino kūrėja Emilija Škarnulytė

Pavasariškiems orams sugrįžus, lietuviškų trumpametražių agentūra „Lithuanian Shorts” kviečia į 12-ąjį OPEN TALKS pokalbį, kurio dėmesio centre – lietuvių menininkė, kino kūrėja Emilija Škarnulytė. Diskusiją su kino kūrėja moderuos aktyvi kino mylėtoja ir programų sudarytoja Austė Zdančiūtė. Tiesioginė pokalbio transliacija vyks kovo 16 d. 17 val. Lithuanian Shorts Facebook paskyroje ir 15min portale.

Kovo 16 d. 15min.lt portale ir „Lithuanian Shorts“ Facebook paskyroje bus galima pamatyti du režisierės Emilijos Škarnulytės filmus, kurie bus rodomi iki kovo 17 d. 10 val.

Dokumentinis trumpametražis filmas „Aldona“ (2013 m.) vaizduoja tikrą istoriją, kurios pagrindinė veikėja – režisierės močiutė, 1986-ųjų pavasarį praradusi regėjimą ir likusi akla visam gyvenimui. Pasak gydytojų, jos akių nervams tikriausiai pakenkė Černobylio atominės elektrinės sprogimas. Filme stebime kasdienę Aldonos kelionę į Grūto parką, kur prisilietimas prie grublėtų neištrinamos praeities monumentų tampa atlaidus, švelnus ir išmintingas gestas.

Antrasis režisierės filmas – eksperimentinė dokumentika „Sirenomelia“ (2018 m.). Sirenomelia yra postžmogaus ateities mitas apie evoliuciją ir gyvenimą, kuomet žmonės jau bus išnykę. Video darbas jungia praeitį ir ateitį, tyrinėjama povandeninė Šaltojo karo atmintis, tiesiogiai išplaukianti iš povandeninės architektūros ir gyvybės formų. Filmas atskleidžia ateitį, kuri yra išlaisvinta iš karinių ir ekonominių struktūrų, sustabdančių dabartį. Ateitį, kurioje ryšys tarp žmonių ir ne žmonių yra pasikeitęs. Ateitį, kurioje kosminė Žemės koegzistencijos dimensija yra persipynusi su socialinėmis struktūromis.

 

OPEN TALKS renginys Facebook paskyroje.

 

Emilija Škarnulytė baigė skulptūros bakalauro studijas Breros menų akademijoje (Italija) ir magistro studijas Tromso šiuolaikinio meno akademijoje (Norvegija). Menininkės filmai buvo rodomi Serpentine Gallery” galerijoje (Jungtinė Karalystė), modernaus meno muziejuje „Centre Pompidou“  (Prancūzija) ir daugelyje kino festivalių, įskaitant Roterdamą, Busaną ir Oberhauzeną. Ji yra įkūrėja ir šiuo metu vadovauja analoginių filmų praktikos laboratorijai „Polar Film Lab“, įsikūrusiai Tromso mieste Norvegijoje, ir yra menininkių dueto „New Mineral Collective“ narė. 

Austė Zdančiūtė – kino mylėtoja, nepriklausoma kuratorė, kino ir dokumentinio meno kultūros prodiuserė. 2017 m. Austė apsigynė magistro laipsnį Vilniaus dailės akademijoje su akademiniu darbu  Šiuolaikinio kino tapatybės ir ekspozicijos strategijos: Lietuvos atvejo analizė”. Šiuo metu Austė gyvena Paryžiuje ir dirba Lietuvos kultūros atašė.

 

OPEN TALKS – atvirų pokalbių ciklas, kurį nuo 2019 m. vykdo lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts”. Renginių metu moderatoriai veda pokalbius su jaunosios kartos lietuvių filmų kūrėjais – kalba apie jų profesinio kelio ypatumus, kylančius iššūkius ir kūrybinius sprendimus, sėkmes ir nesėkmes, autoritetus ir įkvėpimo šaltinius, kūrybinės ateities prognozes ir vyraujančias audiovizualinių menų tendencijas. Pokalbiai užbaigiami režisierių filmų peržiūromis. 

Visus OPEN TALKS pokalbius galite rasti 15min ir Spotify tinklalaidėse.

„Lithuanian Shorts” veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.