Atgal 2017.10.09

Jubiliejiniame „Baltic Pitching Forum“ apdovanoti visų Baltijos šalių atstovai

Šeštadienį (spalio 7 d.) baigėsi penktasis Baltijos šalių trumpametražių filmų projektų pristatymų renginys „Baltic Pitching Forum“. Pirmąsyk forume buvo įteikti ne du, o trys prizai, kuriuos tarpusavyje pasidalino Lietuvos, Latvijos ir Estijos šalių atstovai.
Animacinis kino projektas „Elena“ (Lietuva), kurį pristatė režisierė Birutė Sodeikaitė ir prodiuserė Agnė Adomėnė, pelnė kvietimą dalyvauti tarptautinėse scenarijaus rašymo dirbtuvėse bei bendros gamybos forume „European Short Pitch 2018“. Prodiuserei Agnei Adomėnei tai – jau antras „Baltic Pitching Forum“ apdovanojimas – pernai geriausiu forumo projektu buvo išrinktas jos ir režisierės Skirmantos Jakaitės animacinis filmas „The Juggler“. Vaidybiniam trumpametražiui kino projektui su fantastikos elementais „Dark Side of The Earth“ (Estija), kurį pristatė režisierius Urmas Reisberg ir prodiuseris Daniel Allen, buvo įteiktas kvietimas dalyvauti Clermont-Ferrand trumpametražių filmų festivalio metu organizuojamame bendros gamybos forume „Euro Connection 2018“, Prancūzijoje. Patyrę Lietuvos prodiuseriai – Kęstutis Drazdauskas, Dagnė Vildžiūnaitė ir Ieva Norvilienė – įteikė šiemet naujai inicijuotą Lietuvos prodiuserių MEDIA apdovanojimą kino projektui „The Rituals“ (Latvija), kurį pristatė režisierius Aivars Madris ir prodiuseris Sergei Serpuhov.
Jubiliejinis renginys šiemet pritraukė itin gausią auditoriją, kurioje – ne tik lietuviai, bet ir svečiai iš kaimyninių šalių. Atvirose renginio sesijose dalyvavo studentai iš Talino Universiteto, Baltijos kino, medijų, menų ir komunikacijos fakulteto, Estijos bei Latvijos trumpametražių kino filmų kūrėjai, Latvijos nacionalinio kino centro ir Estijos kino instituto atstovai. „Džiaugiamės, kad šiemet renginys pasipildė ne tik gausesne programa ir trečiuoju apdovanojimu, bet ir stipriai išaugusiu susidomėjimo atvirosiomis sesijomis. Viliamės, kad šiame susitikime audiovizualinių projektų kūrėjai ne tik įsisavino profesionalų rekomendacijas, tačiau ir įgijo drąsos bei entuziazmo, kurie itin reikalingi dirbant su meniniais projektais,“- teigia forumo vadovė, „Lithuanian Shorts“ agentūros atstovė, prodiuserė Marija Razgutė
Trumpametražių filmų projektų pristatymo forumą organizuoja lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“ kartu su partneriais: Rygos tarptautiniu filmų festivaliu „2ANNAS“, Rygos tarptautiniu filmų festivaliu, „Black Nights“ tarptautiniu filmų festivaliu (Estija), Estijos trumpametražių filmų centru „ShortEst“, Lietuvos kino centru, „Kūrybiškos Europos“ biuro Lietuvoje MEDIA skyriumi, Latvijos nacionaliniu kino centru ir Estijos kino institutu. Pagrindiniai rėmėjai – šiaurės šalių kultūros fondas „Nordic Culture Point | Norden“, Lietuvos kultūros taryba ir Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA.
Daugiau informacijos: www.bpf.lt.