Atgal 2022.04.25

Į kino teatrus sugrįžtančioje „Trumpo kino“ programoje – istorijos apie mus ir žymių aktorių kolektyvas

Pavasariui įsibėgėjant nuo balandžio 26 d. į kino sales ir namų kino platformas grįžta „Trumpas kinas“ su nauja lietuviškų trumpametražių filmų programa „Viskas apie mus“. Ketvirtus metus „Lithuanian Shorts“ agentūros vykdoma iniciatyva pristato visuomenei penkis naujus ir ryškius lietuvių kūrėjų darbus, tarp kurių ir rudenį Venecijos kino festivalyje rodytas Sauliaus Baradinsko „Techno, Mama“ ir Varšuvos kino festivalyje apdovanotas Saulės Bliuvaitės dokumentinis filmas „Limuzinas“.

 

Istorijos apie mus

Šių metų kino programa kviečia pasinerti į ironijos, romantiškų jausmų, nostalgijos ir veiksmo kupinus gyvenimus. Penkiose lietuvių kino kūrėjų Jorūnės Greičiūtės, Urtės Sabutytės, Gretos Griniūtės, Saulės Bliuvaitės ir Sauliaus Baradinsko istorijose apstu komiškos ir sukrečiančios realybės atspindžių, artumo paieškų, kasdienių pralaimėjimų. Čia keliami klausimai, kodėl taip sunku mylėti, apie ką limuzine kalba nepažįstami žmonės ir kaip išgyventi susitikimą su susvetimėjusia šeima. Filmai „Viskas gerai“, „Apklausa“, „Pirmas sekmadienis po pirmos pilnaties“, „Limuzinas“ ir „Techno, Mama“ buvo pristatyti Venecijos, Varšuvos, Londono, Glazgo filmų festivaliuose.

„Kino teatruose ir namų kino platformose pasirodysianti trumpametražių filmų programa „Viskas apie mus“ suteiks žiūrovams išskirtinę progą išvysti naujausius lietuvių kūrėjų darbus, kuriuose tikrai netrūks veiksmo, netikėtumų ir gero humoro. Didžioji dalis filmų jau spėjo sulaukti prestižinių kino festivalių auditorijos dėmesio ir įvertinimo, ir tikime, kad juos atras ir Lietuvos žiūrovai.“ –  teigia „Lithuanian Shorts“ agentūros vadovė Rimantė Daugėlaitė-Cegelskienė.

 

Žymūs Lietuvos aktoriai trumpametražiame kine

Šių metų programoje kaip niekad pasirodo daug žymių lietuviško kino ir teatro aktorių. G. Griniūtės filme „Pirmas sekmadienis po pirmos pilnaties“ pagrindinį iš Londono sugrįžusios dukros vaidmenį atlieka Elžbieta Latėnaitė. Jos motiną įkūnija „Sidabrinės gervės“ laureatė Dalia Michelevičiūtė. Vaidmenis taip pat atlieka Mindaugas Papinigis, Jolanta Dapkūnaitė, Emilija Latėnaitė-Beliauskienė ir kt. Sauliaus Baradinsko juostoje „Techno, mama“ išvysime kine retai matomą aktorę ir parodijų meistrę Neringą Varnelytę, gerai pažįstamą televizijos ir teatro žiūrovams. Filme ji pasirodo kitokiame amplua, vaidindama motiną, kuriai sunku mylėti. J. Greičiūtės filme „Viskas gerai“ pagrindinius vaidmenis atlieka Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatės Viktorijos Kuodytės ir „Auksinio scenos kryžiaus“ laimėtojo Ryčio Saladžiaus duetas. Jiedu įkūnija vidutinio amžiaus porą, išsiruošusią į pasimatymą prie upės. U. Sabutytės „Apklausoje“ išvysime jaunosios kartos teatro aktorę Laimą Akstinaitę, kurią pastaraisiais metais vis dažniau galime išvysti lietuvių kūrėjų filmuose. Ji vaidina jauną prokurorę, kuriai tenka apklausti vieną iš savo mokyklos laikų draugų.

Lietuviškų trumpametražių filmų programa „Viskas apie mus“ nuo balandžio 26 d. bus rodoma Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio kino teatruose, Fotografijos muziejuje Šiauliuose, Jonavos kultūros centre ir namų kino platformose „Žmonės cinema“ ir virtualioje „Skalvijos“ kino salėje. Programą remia Lietuvos kino centras.

Daugiau informacijos čia.

„Trumpas kinas. Viskas apie mus“ anonsas čia.