Baltijos šalių kino moterų mentorystės programa „Baltic Women in Film Mentorship“ skelbia dalyvių atranką į ketvirtąjį sezoną
Baltijos šalių kino moterų mentorystės programa „Baltic Women in Film Mentorship“ skelbia atranką į ketvirtąjį sezoną ir kviečia Baltijos šalių audiovizualiniame sektoriuje veikiančias moteris aplikuoti. Mentorystės programa kylančioms kino ir televizijos industrijos atstovėms suteikia galimybę tobulėti konsultuojantis su srities ekspertais. Paraiškas galima teikti iki rugpjūčio 11 d.
„Baltic Women in Film Mentorship“ – tai profesinės mentorystės programa Baltijos šalių moterims iš kino ir televizijos industrijų, kurios norėtų įgyti daugiau žinių, patirties ar pakeisti savo karjeros kelią. Šia mentorystės programa siekiama sukurti kontaktų tinklą, kuris ne tik paiso lyčių lygybės principų, bet ir skatina dalijimąsi patirtimi, žiniomis, kontaktais ir susidomėjimą Baltijos šalių kino sritimis. Pagrindinis mentorystės programos tikslas – skatinti moteris ugdyti savo kompetencijas ir profesinius įgūdžius kuriant naujus audiovizualinius projektus ar paslaugas.
Programoje gali dalyvauti Lietuvos, Latvijos ir Estijos audiovizualinių industrijų atstovės, ne vyresnės nei 30 metų, kurios siekia tobulinti savo įgūdžius, gilinti žinias arba nori keisti profesinę kryptį ir yra pasiryžusios bendradarbiauti su savo mentoriumi/-e – Baltijos šalių kino ir televizijos lauko profesionalais. Į 2024–2025 m. programą bus atrinkta 15 kandidačių.
Mentorystės programa „Baltic Women in Film Mentorship“ startuos šių metų spalį ir tęsis iki 2025 m. balandžio. Septynių mėnesių laikotarpyje atrinktos dalyvės individualiai konsultuosis su joms skirtais mentoriais, reguliariai susitiks su kitomis ugdytinėmis, dalyvaus seminaruose ir kūrybinėse dirbtuvėse savireklamos, lyderystės, psichinės sveikatos temomis. Taip pat turės galimybių plėsti savo profesinių pažinčių ratą besilankydamos kino industrijos renginiuose: Rygos tarptautiniame kino festivalyje, Talino „Juodosios naktys“ kino festivalyje, Vilniaus trumpųjų filmų festivalyje ir „Meeting Point – Vilnius“. Kiekvienai dalyvei suteikiama vienų metų narystė Europos kino moterų tinkle „European Women Audiovisual Network“ (EWA, Belgija).
Per pastaruosius metus programos ugdytinės ir mentoriai pasiekė nemažai puikių rezultatų. Programos alumnė Vilma Razmutė 2022 m. pristatė savo pirmąjį animacinį trumpametražį filmą „Burbule“, kurį vystė su mentorės, animacijos režisierės iš Latvijos Lizete Upite pagalba. Programa suvedė ir dvi Baltijos šalių sinchroninių triukšmų kūrėjas (angl. foley artists) – ugdytinę Anna-Maria Jams iš Estijos ir mentorę Dominyką Adomaitytę iš Lietuvos, kurios džiaugėsi galėjusios su kolege atvirai dalintis tiek profesiniais džiaugsmais, tiek iššūkiais. Ir trečias sėkmingos mentorystės programos pavyzdys – užsimezgęs stiprus profesinis bendradarbiavimas tarp ugdytinių: kino scenaristė, režisierė ir prodiuserė Vivian Melder, kino kritikė Emel-Elizabeth Tuulik ir kino režisierė bei prodiuserė Vesta Tučkutė tęsia bendradarbiavimą dirbdamos prie Estijos-Lietuvos koprodukcijos – trumpametražio filmo „Mari, Sweetie“. Taip pat, praėjusio programos sezono ugdytinė Alesja Suzdaltseva buvo atrinkta į scenarijaus rašymo rezidenciją „Baltic Shorts Residency“ ir tris birželio savaites tobulino savo trumpametražio filmo scenarijų konsultuodamasi su eksperte Anna Ciennik.
„Baltic Women in Film Mentorship“ įgyvendina lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts” kartu su Kino ir televizijos moterų asociacija (Lietuva), Rygos tarptautiniu kino festivaliu (Latvija), Talino kino festivaliu „Juodosios naktys“ (Estija), „Meeting Point – Vilnius“ (Lietuva) ir Europos kino moterų tinklu „European Women Audiovisual Network“ (EWA, Belgija). Programos veiklas finansuoja – Šiaurės ministrų tarybos institucijos „Nordic Culture Point“ Šiaurės ir Baltijos šalių kultūros mobilumo programa.
Paraiškų teikimo terminas: 2024 m. rugpjūčio 11 d.
Programos taisyklės: ČIA.
Registracijos forma: ČIA.