Atgal 2019.10.25

Antrasis „Open Talks + Elska Coffee Cinema“ pristatys žanrinio kino kūrėją Joną Trukaną

Lietuviškų trumpametražių filmų agentūra Lithuanian Shorts, kartu su Vilniuje įsikūrusia kavos erdve Elska Coffee nuo šio spalio vykdo naują iniciatyvą — atvirų pokalbių ciklą OPEN TALKS. Renginių metu moderatoriai veda pokalbius su jaunosios kartos lietuvių filmų kūrėjais — kalba apie jų profesinio kelio ypatumus, kylančius iššūkius ir kūrybinius sprendimus, sėkmes ir nesėkmes, autoritetus ir įkvėpimo šaltinius, kūrybinės ateities prognozes ir vyraujančias audiovizualinių menų tendencijas. Pokalbiai užbaigiami režisierių filmų peržiūromis.
Antrojo atviro pokalbio „Open Talks + Elska Coffee Cinema” dėmesio centre – režisierius JONAS TRUKANAS.
Pokalbio formatas:
19:00 – pokalbis su režisieriumi Jonu Trukanu.
20:00 – filmų peržiūra.
Jonas Trukanas (g. 1990 m.) baigė kino režisūros specialybę Kūrybinių menų universitete (University for the Creative Arts) Anglijoje. 2013 metais Jonas pateko į kino kūrėjams iš viso pasaulio skirtą tarptautinę talentų programą Berlyno kino festivalyje „Berlinale Talent Campus“. Po studijų Jonas grįžo į Lietuvą – čia jis dirba reklamų ir kino režisieriumi. Baigęs mokslus Jonas Lietuvoje sukūrė tris trumpametražius filmus – „Vaiduoklis, kurio neprisimenu“ (2015); „Žmogus-Vielabraukis“ (2016) ir „Užgesus Šviesoms“ (2019). Šie trys trumpametražiai apkeliavo ne vieną tarptautinį kino festivalį ir sulaukė didelio žanrinio kino mylėtojų dėmesio. Jonas Trukanas yra vienas perspektyviausių žanrinio kino kūrėjų Lietuvoje, nuolatos savo filmuose pristatantis išskirtinius kinematografinius sprendimus.
Pokalbį moderuos Dmitrij Gluščevskij – semiotikos doktorantas, kino apžvalgininkas, Europos šalių kino forumo „Scanorama“ programos sudarytojas ir ankstyvojo kino festivalio „Pirmoji banga“ bendraįkūrėjas.
Renginio filmų programa:
VAIDUOKLIS, KURIO NEPRISIMENU / 15 min. / 2015
ŽMOGUS-VIELABRAUKIS / 15 min. / 2016
UŽGESUS ŠVIESOMS / 13 min. / 2019
Renginys vyks lapkričio 5 d. 19 val., Elska Coffee kavos erdvėje, Pamėnkalnio g. 1, Vilnius
Renginys NEMOKAMAS.
Renginio pagrindinis rėmėjas – Lietuvos kultūros taryba.