Atgal 2021.02.15

11-ame OPEN TALKS susitikime – kino kūrėjas Robertas Nevecka

Lietuviškų trumpametražių agentūra „Lithuanian Shorts“ kviečia į pirmąjį šių metų OPEN TALKS pokalbį, kuriame pasimatysime su kino režisieriumi, animatoriumi ir iliustratoriumi Robertu Nevecka. Kūrėją kalbins kino kritikė, VU doktorantė Ilona Vitkauskaitė, daugiausia rašanti po „Piktos kino kritikės“ pseudonimu. Šį mėnesį diskusija ir toliau aidės virtualiose erdvėse. Tiesioginę pokalbio transliaciją stebėkite vasario 23 d. 17 val. Lithuanian Shorts Facebook paskyroje ir 15min portale.

Tradiciškai OPEN TALKS pokalbį papildys ir kalbinamo kūrėjo filmų peržiūra. Programoje – trys režisieriaus Roberto Neveckos filmai: Filmas apie filmą apie arklius(dokumentinis, 11 min., 2010), „Džiunglės(vaidybinis, 16 min., 2014) ir Sniego pastogė(animacinis, 16 min. 2020). Filmai bus prieinami „Lithuanian Shorts” facebook paskyroje ir 15min.lt portale visą parą – nuo vasario 23 d. 10 val. iki 24 d. 10 val.

 

OPEN TALKS renginys Facebook paskyroje.

 

Robertas Nevecka baigė vaizdo režisūros studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Jis kuria animacinius ir vaidybinius filmus, muzikinius klipus, filmavimo aikštelėse dirba režisieriaus asistentu, piešia iliustracijas apie kino industrijos darbuotojus. 2013 m. režisieriaus filmas Bomba Kino pavasaryje laimėjo apdovanojimą Geriausias studentiškas filmas. Animacinis filmas Sniego pastogė sulaukė specialaus apdovanojimo BLON animacijos ir žaidimų festivalyje (Lietuva, 2020), aplankė kelias dešimtis tarptautinių kino festivalių ir trijuose iš jų – Tirana tarptautiniame filmų festivalyje, Geelong Underground filmų festivalyje bei Salerno tarptautiniame festivalyje nominuotas kaip geriausias animacinis filmas. Šiuo metu Robertas Nevecka kartu su Jurga Šeduikyte režisuoja animacinį trumpametražį filmą Mora Mora.

 

OPEN TALKS – atvirų pokalbių ciklas, kurį nuo 2019 m. vykdo lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts”. Renginių metu moderatoriai veda pokalbius su jaunosios kartos lietuvių filmų kūrėjais – kalba apie jų profesinio kelio ypatumus, kylančius iššūkius ir kūrybinius sprendimus, sėkmes ir nesėkmes, autoritetus ir įkvėpimo šaltinius, kūrybinės ateities prognozes ir vyraujančias audiovizualinių menų tendencijas. Pokalbiai užbaigiami režisierių filmų peržiūromis. 

Visus OPEN TALKS pokalbius galite rasti 15min ir Spotify tinklalaidėse.

„Lithuanian Shorts” veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.