Atgal 2020.11.09

10-asis Open Talks su režisiere Saule Bliuvaite keliasi į virtualią erdvę

Lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts” kviečia paskutinį 2020-ųjų metų OPEN TALKS stebėti virtualioje erdvėje. Lapkričio 17 d. 17 val. laukia atviras pokalbis su kino kūrėja Saule Bliuvaite, kurią kalbins kino žurnalistė ir kino programų kuratorė Dovilė Grigaliūnaitė. Tiesioginė renginio transliacija vyks Lithuanian Shorts Facebook puslapyje ir 15min portale.

Pokalbiui persikėlus į virtualią erdvę,kviečiame nemokamai žiūrėti režisierės Saulės Bliuvaitės vaidybinius trumpametražius filmus. Programoje – „Yana” (30 min., 2017), kuris pasiekė Šiaurės Amerikos žemyną ir pasirodė Oachakos kino festivalyje Meksikoje, bei Saulės baigiamasis bakalauro darbas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje – Konkursas” (26 min., 2019). Filmai bus prieinami  nuo lapkričio 17 d. 10 val. visą parą Lithuanian Shorts Facebook paskyroje.

 

Open Talks renginys Facebook.

 

Saulė Bliuvaitė (g. 1994) – kino režisierė, scenaristė, vaizdo menininkė. 2018 m. baigė kino režisūros studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Saulės trumpametražis filmas ,,Yana” rodytas ,,Oaxaca FilmFest”  Meksikoje, o diplominio filmo ,,Konkursas” premjera įvyko tarptautiniame trumpametražių filmų festivalyje ,,FEST – New Directors, New Films” Portugalijoje. Saulė yra ilgametražio vaidybinio filmo ,,Izaokas’’ (rež. Jurgis Matulevičius) scenarijaus bendraautorė ir viena iš šio filmo montažo režisierių. Šalia darbo kine, Saulė kuria ir vaizdo projekcijas teatro spektakliams. Taip pat 2020 m. kaip režisierė ir idėjos bendraautorė, Saulė sukūrė 72 valandų trukmės tarpdisciplininį audiovizualinį performansą ,,Synth Porn’’, kuris buvo pristatytas tarptautiniame teatro festivalyje ,,Sirenos’’.

Pokalbio moderatorė Dovilė Grigaliūnaitė – Žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalio „Nepatogus kinas“ programos sudarytoja, kino žurnalistė, kino programų kuratorė, Šiuolaikinio meno centro komunikacijos koordinatorė. Dovilė daugelį metų dirbo su įvairiais kino projektais, festivaliuose „Kino pavasaris“ ir Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis, buvo VšĮ „Meno avilys“ projektų vadovė ir koordinatorė. Dovilė yra baigusi Kultūros istorijos ir antropologijos bakalauro studijas ir Politikos ir medijų programos magistro studijas Tarptautinių santykių ir politikos institute.

 

OPEN TALKS – atvirų pokalbių ciklas, kurį nuo 2019 m. vykdo lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts”. Renginių metu moderatoriai veda pokalbius su jaunosios kartos lietuvių filmų kūrėjais – kalba apie jų profesinio kelio ypatumus, kylančius iššūkius ir kūrybinius sprendimus, sėkmes ir nesėkmes, autoritetus ir įkvėpimo šaltinius, kūrybinės ateities prognozes ir vyraujančias audiovizualinių menų tendencijas. Pokalbiai užbaigiami režisierių filmų peržiūromis. 

Visus OPEN TALKS pokalbius galite rasti 15min ir Spotify tinklalaidėse.

„Lithuanian Shorts” veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.