Trumpas kinas. Mūsų pasaulis

Atgal

„Lithuanian Shorts“ parengta rudenį didžiuosius kino ekranus pasiekusi programa „Trumpas kinas. Mūsų pasaulis“. Trumpieji filmai atskleidžia, kuo gyvena nūdienos lietuvių kino kūrėjai – kalba apie atšalusius tėvo ir sūnaus santykius, apie mūsų plaukuose užkoduotus prisiminimus, mamos spaudimą puikiai mokytis, apie nežinomą ir bauginančią mūsų gyvenimo pusę bei valstybinės lietuvių kalbos komisijos darbo užkulisius. Programos filmai jau spėjo apkeliauti didžiuosius kino festivalius ir pelnyti žiūrovų simpatijas.

„Trumpas kinas. Mūsų pasaulis“ bus rodoma gruodžio 21 d. 18.50 val. per LRT Plius kanalą.

Filmai lietuvių kalba, trukmė: 1 val. 25 min

 

Atkūrimas (Dummy)

2020 / 12′ / rež. Laurynas Bareiša

Ikiteisminio tyrimo pareigūnė vadovauja parodymų patikrinimui nusikaltimo vietoje. Jo metu kaltinamasis pateikia savo įvykių versiją.

 

 

 

 

Vienas gyvenimas (One Life)

2019 / 19′ / rež. Marija Stonytė

Privačioje fermoje gimęs drugelis yra parduodamas, kad taptų renginio puošmena. Jo kelionė į koncertų salę atspindi modernioje visuomenėje bandantį išgyventi gamtos sutvėrimą.

 

 

 

 

 

Kolektyviniai sodai (Community Gardens)

2019 / 15′ / rež. Vytautas Katkus

Tai istorija apie atšalusius tėvo ir sūnaus santykius, kurie galutinai pražūsta abejingumo sūkuryje.

 

 

 

 

 

 

Komisija (Commission)

2019 / 11′ / rež. Vytautas Oškinis

Valstybinė lietuvių kalbos komisija jau kurį laiką yra aštrėjančių politinių bei visuomeninių diskusijų objektas. Vieniems ji – svarbiausių vertybių sklaida ir apsauga besirūpinanti institucija, kitiems – savo galiomis piktnaudžiaujantis sovietinis anachronizmas. Šis filmas – itin akylas žvilgsnis į komisijos darbą, leidžiantis įsižiūrėti ir išgirsti ten dirbančius žmones. Ar pavyks sužinoti, kuris požiūris yra arčiau tiesos?

 

 

 

Šukavimas (Combing)

2019 / 5′ / rež. Eglė Davidavičė

„Šukavimas“ – tai savistabos įrankis, meditatyvus veiksmas, sukuriantis erdvę refleksijai. Animacija kuriamas autoportretas per judesį ir laiką, prisiminimą ir santykį su kitu. Plaukas tampa gija, jungiančia praeitį su dabartimi, prisiminimus bei esamą tėvo ir dukros ryšį.

 

 

 

 

A.A.A. (A.A.A.)

2019 / 19′ / rež. Karolina Nadzeikaitė

Vidutinio amžiaus vyras Kolia gauna laišką su keturiais pasirinkimais. Po vieno iš jų iki tol nevaisinga Kolios žmona susilaukia kūdikio. Patikėjęs, kad likimas pagaliau jo rankose, Kolia gauna daugiau laiškų ir suvokia nebeturįs galimybės nesirinkti.

 

 

 

 

Matilda ir atsarginė galva (Matilda and Spare Head)

2020 / 13′ / rež. Ignas Meilūnas

Tai istorija apie mergaitę, trokštančią būti protingiausia pasaulyje. Kai visi išmokti dalykai nebetelpa į galvą, mama jai nuperka atsarginę. Dvi galvos – tikrai geriau nei viena. Tačiau greitai Matildai tampa nebeaišku, kurią galvą kada nešioti, o galiausiai atsarginė galva kažkur dingsta. Nežinia, ką reikėtų daryti, jei ne per langą įskridęs kiemo vaikų nuspirtas kamuolys. Jis visam laikui pakeičia Matildą.