Atgal

Tardytojas

Šis filmas tai akistata su žmogumi, kurio darbas išveda jį iš proto ir bandymas suvokti iš kur kyla pirmapradis asmens žiaurumas.
Dvidešimtojo amžiaus septintajame dešimtmetyje gyvenantis Tardytojas seka valdžiai įtartinus asmenis, menininkus, žudikus, politikuojančius personažus. Analizuodamas jų asmenybes iki smulkmenų jis bando įsikūnyti į savo įtariamuosius, suprasti, kaip jie galvoja, ką jie veikia, kaip gyvena. Jis bando su jais susitapatinti.
Šis filmas tai vienos iš tardytojo darbo dienų – repeticija. Jo kabinetas – užkulisiai, tardomasis – žiūrovas. Tema – žmogžudystė. Veiksmas: kaltinamasis (A. Gluosnis ) tiesiogiai susijęs su jo dramoje aprašomais istoriniais įvykiais. Filme tardytojas siekia suvokti kaltinamojo būtį. Kruopščiai ruošdamas klausimus, nejučia pradeda atsakinėti už kaltinamąjį. Tardytojo asmenybė susiskaldžiusi į daugybę personažų. Nebegalėdamas būti savimi jis pradeda paskutinį tardymą. Jis tardo save.
Mes rodome ne kaip vyksta tardymas, o kaip jam ruošiamasi, ne kaip sekamas žmogus, o kaip sekantysis tampa sekamuoju, ne kaip kenčia įkalintas, o kaip kenčia įkalintojas.
Tardytojas tarsi veidrodis, kuriame atsispindi, žmonės kuriuos jis nuteisė. Jų gyvenimai, jų jausmai. Jie visi gyvena tardytojo galvoje, kūne, sieloje. Ir jie visi po truputį išstumia jo savastį, jį palaužia. Tuomet kai skausmas tampa nepakenčiamas, belieka imtis savižudybės.

Informacija

Metai
2015
Žanras
vaidybinis
Trukmė
21'
Gamybos šalis
Lietuva
Dialogai
Lietuvių

Komanda

Prodiuseriai
Klementina Remeikaitė, Stasys Baltakis
Scenarijaus autoriai
Vytautas Matulevičius, Jurgis Matulevičius
Operatorius
Narvydas Naujalis
Montažo režisierius
Gintarė Sokelytė
Garso režisierius
Julius Grigelionis
Muzika
SHEEP GOT WAXED
Pagrindiniai aktoriai
Aleksas Kazanavičius, Darius Gumauskas, Irmantas Jankaitis
Prodiuserinės kompanijos
LMTA, FILM JAM

Kontaktai

Režisieriaus biografija

Jurgis Matulevičius

Jurgis Matulevičius – Vilniuje gyvenantis režisierius, scenaristas, montažo režisierius. Baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, kino režisūros specialybę. Sukūrė keturis trumpametražius filmus, pripažintus tiek nacionaliniu, tiek tarptautiniu mastu. 2019 m. Talino kino festivalyje „Black Nights“ pristatė debiutinį ilgo metro filmą „Izaokas“.

Filmografija

Absurdo žmonės / Absurd people (2010, trumpametražis vaidybinis)
Anima Animus / Anima Animus (2011, trumpametražis vaidybinis)
Auka / Victim (2012, trumpametražis vaidybinis)
Tardytojas / Interrogator (2015, trumpametražis vaidybinis)
Izaokas (2019, ilgametražis vaidybinis)
Auksinis flakonas / Golden Flask (2020, trumpametražis dokumentinis)