Animatorė iš Vilniaus studijavo Medijų meną Vilniaus Dailės Akademijoje. Ekrano formate ir animacijos technikose ją domina santykiai tarp rankų darbo ir skaitmeninių technologijų, naratyvo konstravimo ir sinematinio judesio efekto medžiagoje. Taip pat jai svarbus glitch’o procesas, kai kodas tęsia kalbinį ir vizualinį pasakojimą.
Sunshine Cake
Sunshine Cake – nebylus muzikinis filmas, kuriame persidengia vaidybinis kinas ir dokumentika, žaismingai nagrinėjant atminties temą. Filmo scenarijaus pagrindas – Mortos tikras prisiminimas apie vaikystės gimtadienį. Pasakojimas kuriamas be žodžių: pasitelkiant tik kino kalbą ir muziką. Aktoriai – ansamblio „Synaesthesis“ atlikėjai, atliekantys ir filme skambančią muziką.
Informacija
Komanda
Režisieriaus biografija
Adas Burkšaitis
Adas Burkšaitis: „Baigęs mokyklą ne iškart ėmiausi režisūros. Iš pradžių studijavau kompiuterių mokslą, po studijų dirbau moksliniu darbuotoju ir programų sistemų inžinieriumi „Google“, „Barclays“, „T-Mobile“. Tik po kelerių metų ryžausi grįžti į Lietuvą ir siekti savo svajonės kurti filmus, baigiau režisūrą. Patirtis dirbant technologijų įmonėse praplėtė mano pasaulėžiūrą, daro įtaką kūrybai. Asmeninės patirtys ne tik įkvepia, bet ir diktuoja temas. Filmuose dažnai nagrinėju technologijų poveikio, nykstančio gyvo kontakto tarp žmonių, iliuzijų praradimo temas.“
Filmografija:
Static (2020, trumpametražis vaidybinis)
Konsultacija / Advice (2020, trumpametražis vaidybinis)
Obojus (2021, trumpametražis vaidybinis)
Rekonstrukcija (2022, trumpametražis dokumentinis)
Mėta / On Purpose (2023, trumpametražis vaidybinis)
Tušinukas / Left-handed pen (2024, trumpametražis vaidybinis)
Adomas Jablonskis
Adomas Jablonskis (gim. 1981 m. Lietuvoje). Adomas Jablonskis – operatorius ir montažo režisierius, Lietuvos kino legendos – operatoriaus Algimanto Mikutėno – mokinys. Operatoriaus karjerą Adomas pradėjo nuo dokumentikos, o šiuo metu daugiausiai dirba su vaidybiniu kinu. Trumpametražis vaidybinis filmas „Tuštumos kilpos“ Adomo režisūrinis debiutas.
Filmografija
Tuštumos kilpos / The Loops of Emptiness (2015, trumpametražis vaidybinis)
Agata Tracevič
Agata Tracevič yra iliustratorė ir animatorė. 2019–2023 m. Vilniaus dailės akademijos Fotografijos ir medijų meno katedroje studijavo animaciją. Baigiamasis jos darbas buvo trumpametražis filmas ,,Plica polonica“. Agata, pasitelkdama 2D animaciją ir rašymą, tiria savo lenkiškai lietuvišką tapatybę, šeimos dinamiką, mūsų kasdienybės mitologiją, miesto gyvybę. Šiuo metu ji bando suprasti, kaip sėkmingai kurti plaukiant ,,suaugusiųjų gyvenimo bangomis“.
Filmografija:
Plica polonica (2023, trumpametražis animacinis)
Agnė Girsaitė
Agnė Girsaitė (gim. 1999 m.) yra ketvirtakursė vaizdo režisūros studentė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Ji taip pat dirba kino aikštelėse, režisūros arba scenarijaus tęstinumo departamentuose, bei yra viena iš kino edukatorių „Skalvijos“ kino akademijoje.
Filmografija
Devintam danguj / On Cloud Nine (2023, trumpametražis vaidybinis)
Procesija / Procession (2024, trumpametražis vaidybinis)
Agnė Kupšytė
Gimė 1988 m., Baigė scenografijos studijas Vilniaus dailės akademijoje 2013m. Dirba teatro ir kino srityse.
Filmografija
Sausra /Drought (2015, trumpametražis animacinis)
Airidas Janušauskas
2010 m. sukurtas pirmasis trumpametražis filmas „Mokyklos fronte nieko naujo“ laimėjęs apdovanojimą už geriausią trumpametražį filmą moksleivių konkursinėje programoje „Dublis“. 2012 m. įsteigta kompanija „Videograpy“. Per pastaruosius metus po šiuo vardu parašyti scenarijai ir režisuota daugiau nei 50 reklaminių, reprezentacinių, dokumentinių, animacinių video klipų. Portfolio www.videography.lt 2015 m. baigtos VGTU Kūrybinių industrijų studijos. 2015 m. režisuotas trumpametražis filmas „The Wrong Partner“ tarptautiniame filmų konkurse „4 Points Film Project“ užėmė antrąją vietą ir gavo geriausio montažo nominaciją.
Nuoroda į filmą: www.vimeo.com/147457471
2016 m. sukurtas pirmasis profesionalus trumpametražis filmas „Batas“.
Filmografija
Batas / The Shoe (2016, trumpametražis vaidybinis)
Aistė S. Gram
Aistė S. Gram yra aktorė ir kūrėja, teatro, kino, televizijos bei medijų industrijose įvairias pozicijas užimanti virš dešimt metų. Gimusi ir užaugusi Šiauliuose, 2006-taisiais ji emigravo į Didžiąją Britaniją, kur baigė mokslus ir daugelį metų dirbo kūrybinėse industrijose. Aistė yra viena iš „Lithuanian Shorts Mentorship 2020“ ugdytinių. Programos pagalba ir paskatinimu – ji pradėjo vystyti savo debiutinį filmą „Mažoji“, kuris vėliau sulaukė LKC finansavimo bei papildomos paramos iš ypač sėkmingos sutelktinio finansavimo kampanijos. „Mažoji“ šiuo metu pradeda savo turą po kino festivalius.
Filmografija:
Mažoji (2022, vaidybinis trumpametražis)
Aistė Žegulytė
Aistė Žegulytė gimė 1986 metais Panevėžyje, Lietuvoje. Ten 2005 baigė mokyklą. 2006 – 2009 m. studijavo fotografijos specialybę. 2009 m. rudenį įstojo į Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Tv režisūros bakalauro studijas. 2013 metais jas baigė su diplominiu – dokumentiniu filmu Tapatumai. Studijų metu yra sukūrusi, keletą trumpametražių vaidybinių ir dokumentinių filmų.
Filmografija
Akvilė Gelažiūtė
Filmografija
Akvilė Žilionytė
Akvilė Žilionytė (g. 1987 m.) 2009 metais baigė lietuvių kalbos ir literatūros bakalauro studijas Lietuvos edukologijos universitete, o 2018 m. – vaizdo režisūros magistro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Išleido dvi knygas: „Visi laiškai – žirafos“ ir „Duokit fraką“. Jos pirmasis trumpametražis filmas „Diena man ne“ rodytas Hamburgo, Vienos, Tiranos, Vilniaus, Rygos, Berlyno, Stambulo ir kituose tarptautiniuose filmų festivaliuose. Antrojo Akvilės filmo „Pjesė dviem rankoms“ premjera įvyko Makao tarptautiniame kino festivalyje „Sound & Image Challenge“, o naujausias filmas „Langai“ pirmą kartą parodytas Jihlavos tarptautiniame dokumentinių filmų festivalyje.
Filmografija
Albina Griniūtė
Albina Griniūtė studijavo leidybą Vilniaus universitete ir audiovizualines medijas Kino ir medijų mokykloje Taline, Estijoje. 2007 – 2008 m. studijavo kino režisūra Anadolu universitete, Turkijoje pagal „Erasmus“ mainų programą. Dalyvavo įvairiuose tarptautiniuose kino projektuose Lietuvoje, Rusijoje, Serbijoje, Suomijoje, 2011 m. – „Berlinale Talent Campus“ kino dirbtuvėse Vokietijoje ir Tarptautinio Kanų kino festivalio Kritikų savaitėje kaip dalyvė su projektu „Cineboat“.
Filmografija
Algina Bedulskė
Algina Bedulskė (1989) gimė ir užaugo Alytaus apskrityje. Algina dalyvavo Alytaus jaunimo centro teatro paskaitose. Ji taip pat yra viena iš pirmųjų Teatro mokyklos „Apartė“ absolvenčių. Mokydamasi aktorės amato Algina kartu su klasės draugais sukūrė pirmuosius trumpametražius filmus, kurie buvo nominuoti ir laimėjo nacionalinius titulus. Baigusi vidurinę mokyklą ėmė studijuoti Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijoje siekdama tapti TV ir kino režisiere. Laisvu laiku, ji ėmėsi viešų renginių organizavimo ir muzikinių klipų kūrimo. Po studijų dirbo vykdančiąja prodiusere „Menų Fabrikas Loftas“, šis darbas leido bendradarbiauti su menininkais: Nicolas Jaar, Roisin Murphy, John Newman, Glass Animals, Moderat ir daugiau.
Algina yra „Open Gallery“ (anksčiau vadintos „Art Stage“) įkūrėja, taip pat jai priskiriamas „Up Town Turgus“ įkūrimas. „Loftui“ tapus „Future Short“ Algina ėmėsi vykdomosios prodiuserės ir meno vadovės pareigų. Algina Bedulskė savo nepriklausomos režisierės karjerą pradėjo kurdama televizijos reklamas ir muzikinius klipus, ši veikla paskatino „Easy Creative Production“ sukūrimą. Su bendraamžiais Algina pradėjo savarankišką meną kuriantį judėjimą „Easy art in action“, kurio specifika – eksperimentinis menas, paremtas skirtingų meno sričių atstovų kolaboracija. 2021 m. Algina Bedulskė su bendraautore Giedre Žaliauskaite pristato savo pirmąjį oficialų eksperimentinio žanro trumpametražį filmą „Still Here“ kuris turėtų atverti kelią Alginos debiutiniam eksperimentiniam ilgo metro filmui „Vidinis šauksmas“.
Filmografija
Kai ji vaikšto šalia / When she walks near me (2011, trumpametražis)
Žalčių tiltas / The bridge of grass snakes (2012, trumpametražis vaidybinis)
Pavadinimus kuriame patys / We create the titles (2013, trumpametražis dokumentinis)
Vis dar čia / Still Here (2021, trumpametražis eksperimentinis)
Almantas Petkūnas
Almantas Petkūnas yra debiutuojantis režisierius, šiuo metu gyvenantis Londone. Lietuvoje baigęs istorijos bakalauro studijas, Almantas išvyko į Londoną, kur siekia profesionalaus modelio karjeros. Dirbdamas mados industrijoje, jis susidomėjo fotografija ir audiovizualiniais menais. 2016 m. Kembridžo meno mokykloje su pagyrimu baigė filmų ir televizijos prodiusavimo magistrantūros studijas. Almanto trumpametražis eksperimentinis filmas „Alter Ego“ buvo atrinktas atstovauti universitetui kasmetiniame studentų filmų festivalyje „Nahemi“.
Filmografija
Alter Ego (2015, trumpametražis eksperimentinis)
Ir aš / & I (2015, trumpametražis dokumentinis)
Trapus narvas / This Delicate Cage (2016, trumpametražis dokumentinis)
Autsaideriai / Outsiders (2019, trumpametražis dokumentinis)
Anastasija Piroženko
Anastasija Piroženko (g. 1988 m.) – video menininkė ir kino režisierė, šiuo metu gyvenanti ir kurianti Amsterdame. Studijavo Vilniaus Dailės Akademijoje, vėliau išvyko į Olandiją, kur baigė filmo magistratūros laipsnį. Anastasijos meninės dokumentikos filmai balansuoja tarp realumo ir fikcijos. Tai – atmosferiškos kasdieniškumo, banalumo novelės, kuriose atsiskleidžia asmeninė herojų erdvė.
Filmografija
Andriejus Kazlauskas
Andriejus Kazlauskas (g.1981). Nepriklausomo kino kūrėjas, operatorius. 2010 metais baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, audiovizualinio meno bakalauras.
Filmografija
Andrius Bartkus
2005 m. baigė fotografijos ir medijos menų studijas Vilniaus dailės akademijoje. 2020 m. įgijo Kino meno (specializacija – režisūra) magistro laipsnį Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Nuo 2000 m. iki dabar dirba režisieriumi, operatoriumi, montažo režisieriumi ir prodiuseriu įmonėje UAB „Be Tabu“ ir Ko.
Filmografija
Vampire (2000, trumpametražis vaidybinis)
Flegma (2001, trumpametražis vaidybinis)
VDA pristatymas (2002, trumpametražis vaidybinis)
Gagarin Dream.Love Songs (2002, trumpametražis vaidybinis)
Knyga (2003, trumpametražis vaidybinis)
VDA 10-metų (2003, trumpametražis vaidybinis)
Viskas liks kitaip (2005, trumpametražis vaidybinis)
Juozas Ambrazevičius-Brazaitis. Likau gyvenimo paraštėje (2012, dokumentinis filmas)
Konsensuso metai (2012, dokumentinis filmas)
Energy, Security and NATO. A view from Vilnius (2012, dokumentinis filmas)
Leitgiris (2017, trumpametražis vaidybinis)
Džiaugsmas (2018, trumpametražis vaidybinis)
Leitis (2018, trumpametražis vaidybinis)
Susitarimas (2018, trumpametražis vaidybinis)
Įtrūkis (2019, trumpametražis vaidybinis)
Raimondas Navakauskas Išpažintis (2019, dokumentinis filmas)
Baimė (2020, trumpametražis vaidybinis)
Eine Schokoladen Lampe (2020, trumpametražis vaidybinis)
Andrius Blaževičius
Andrius Blaževičius – kino režisierius, edukatorius, ilgametis Vilniaus tarptautinio trumpųjų filmų festivalio konkursinės programos sudarytojas. Lietuvos teatro ir muzikos akademijoje įgijo kino režisūros magistro laipsnį. Studijų laikotarpiu Andrius sukūrė šešis trumpametražius filmus, tarp jų – „Dešimt priežasčių“ (2011 m.) – laimėjęs du Lietuvių kino akademijos apdovanojimus. Debiutinis ilgametražis režisieriaus filmas „Šventasis“ (2016 m.), kurio premjera įvyko Busano ir Varšuvos kino festivaliuose, pelnė šešis Lietuvių kino akademijos apdovanojimus.
Filmografija
Andrius Lekavičius
Andrius Lekavičius (gim. 1984 m.) – įvairiapusis istorijų kūrėjas, aktyviai dirbantis tiek su komerciniais, tiek su nekomercinais video projektais. Debiutinis Andriaus dokumentinis filmas „Mes už… Lietuvą!“ sėkmingai rodytas Lietuvos kino teatruose.
Filmografija
Saras’ Wheels (2011, trumpametražis dokumentinis)
Mes uz… Lietuva! / Game of the Nation (2012, pilnametražis dokumentinis)
42 / After 42 (2015, trumpametražis dokumentinis)
Blurred Border (2018, dokumentinis)
Delta Zoo (2019, dokumentinis)
Andrius Šarapovas
Andrius Šarapovas gimė 1980 m. Jo kūrybinių interesų laukas ganėtinai platus. Tarp menininko darbų — tarpdisciplininiai, cine-dance projektai, eksperimentiniai filmai, muzikiniai video klipai bei muzika įvairiems projektams. Menininko darbai yra rodyti įvairiuose festivaliuose užsienyje bei Lietuvoje.
Filmografija
Pokalbiai / Sublingua (2015, trumpametražis vaidybinis)
Andrius Žemaitis
Andrius Žemaitis bakalauro ir magistro laipsnius apsigynė Vilniaus dailės akademijoje, studijavo grafinį ir industrinį dizainą. 2010 m. su kolega įkūrė audiovizualinį duetą „BrainMonk“. Kartu įrašė ir publikavo 24 eksperimentinius laisvos improvizacijos albumus. Patirtis su garsu vedė ir prie gilesnio vizualinių patirčių suvokimo; taip garso improvizacijos peraugo į audiovizualinius kūrinius, kurie nutiesė kelią link gerokai sudėtingesnių, abstrakčių filmų projektų.
Antanas Skučas
Antanas Skučas – kino režisierius ir duomenų menininkas, Vilniaus dailės akademijos lektorius. Nuo 2005 m. dirba animacijos srityje. Jo debiutinis animacinis trumpametražis filmas „Vaikystės dienoraštis“ (2009) buvo apdovanotas „Sidabrine gerve“. Yra įkūręs kino gamybos kompaniją „Tylus kinas“, dirba su naujosiomis medijomis – XR, VR, AR, AI.
Filmografija:
Nebaigta pasaka / Unfinished Story (2007, trumpametražis animacinis)
Vaikystės dienoraštis (2009, trumpametražis animacinis)
Iliuzija / Illusion (2016, trumpametražis animacinis)
Skaitmeninis Voodoo / Digital Voodoo (2020, trumpametražis animacinis)
Ti Ta To (2022, trumpametražis animacinis)
Baimė / Fear (2022, trumpametražis animacinis)
Planetos ir robotai / Planets and Robots (2023, trumpametražis animacinis)
SINE ANIMA (2024, trumpametražis animacinis)
Anu-Laura Tuttelberg
Anu-Laura Tuttelberg 2013 m. Estijos dailės akademijoje įgijo animacijos studijų magistrės laipsnį. Jos baigiamasis filmas „Fly Mill“ (Kärbeste veski, 2012) aplankė daugiau nei šimtą festivalių visame pasaulyje ir laimėjo daugybę apdovanojimų. Jos pirmojo trumpametražio animacinio filmo po studijų – „The Other Side of the Woods“, premjera įvyko 2014 m. tarptautiniame animacijos festivalyje „Annecy“. Filmas yra laimėjęs tris pirmosios vietos premijas ir geriausio debiutinio filmo apdovanojimą.
Filmografija
Armas Rudaitis
1991 gimė ir užaugo Vilniuje, bet turi suomišką vardą, nes jo močiutė buvo suomė. 2014m. baigė Vaizdo režisūrą (įgijo vaizdo režisūros bakalaurą) Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, prieš tai baigė dokumentikos kursą “Skalvijos” kino akademijoje. Kuria trumpo metro filmus, vaizdo klipus, reklamas, dirba režisieriumi LRT (Lietuvos nacionalinėje televizijoje), taip pat yra aktyvus socialinių projektų narys, rašo tekstus. A. Rudaitis nemato skirtumo tarp vaidybinio ir dokumentinio kino, bet pirmenybę teikia pastarajam. Motto: “Nėra atsitiktinumų. Yra tik iliuzija, kad jie vyksta”.
Filmografija
Arnas Balčiūnas
Arnas Balčiūnas studijuoja režisūrą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. 2023 m. jo antro kurso darbas „Blausos“ pelnė geriausio studento filmo vardą apdovanojimuose „Sidabrinė gervė“ ir geriausio lietuviško trumpametražio filmo apdovanojimą kino forume „Scanorama“. Filmas „Hablo dėsnis“ – režisieriaus trečio kurso darbas.
Filmografija:
Blausos / Through Gloom (2022, trumpametražis vaidybinis)
Hablo dėsnis / Hubble’s Law (2024, trumpametražis vaidybinis)
Arnolda Noir
Filmografija
Mainai / Exchange (2015, trumpametražis eksperimentinis)
Artūras Jevdokimovas
Artūras Jevdokimovas gimė 1966 m. Vilniuje. Studijavo TV režisūrą Vilniaus Konservatorijoje ir kino režisūrą Tbilisio teatro institute (Gruzija), stažavosi Anthology Film Archieves (Niujorkas).
Filmografija
Audrius Antanavičius
Gimė 1987 metais Kėdainiuose. 2006 įstojo į Vilniaus universiteto filosofijos studijas, tačiau 2009 perstojo į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, kurioje baigė televizijos ir kino režisūrą. Magistro laipsnį įgijo Sarajevo Filmų akademijoje, Sarajevo mokslo ir technologijų universitete. Kurso vadovas – vengrų kino režisierius Bela Tarr.
Filmografija
Augustė Baltrūnaitė
Augustė Baltrūnaitė, jaunoji kino kūrėja. Baigusi dvi specialybes: dokumentiką ir kino dailę Arts University Bournemouth, Didžiojoje Britanijoje. Šiuo metu gyvena ir dirba mokytoja mažame Žemaitijos miestelyje bei ieško naujų istorijų ir lėtai kuria naujus projektus.
Filmografija:
Troleibusas (2022, dokumentinis trumpametražis)
Austė Urbanavičiūtė
Austė Urbanavičiūtė (1998m.) – kino režisierė, scenaristė, tarpdisciplininio meno kūrėja. 2020 m. įgijo vaizdo režisūros bakalaurą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. 2022 m. 3 mėnesius stažavosi Vokietijoje, kur baigė eksperimentinio kino kursą MetFilm School Berlin, Vokietijoje. Šiuo metu rengia eksperimentinio kino dirbtuves jaunimui, kuria tarpdisciplininio meno srityje, dirba kino aikštelėse ir keliauja po pasaulį. „Dear Dad“ (2024) eksperimentinis filmas Vilniaus trumpųjų filmų festivalyje buvo apdovanotas specialiuoju žiūri paminėjimu.
Filmografija:
Holy Blood (2019, trumpametražis eksperimentinis)
Praviros durys / Open Doors (2020, trumpametražis vaidybinis)
Dear Dad (2024, trumpametražis eksperimentinis)
Austėja Urbaitė
Gimė 1991, baigė Vilniaus Pilaitės vidurinę mokyklą. Studijavo Lietuvos Teatro ir Muzikos akademijoje.
Filmografija
Balys Kumža
Balys Kumža gimė 1980 Vilniuje, Antakalnyje. Nuo 2007-ųjų dirba kino ir TV industrijose. Iki 2015 metų užimamos pareigos: kino filmų filmavimo aikštelės asistentas, TV reklamos filmavimų ir postprodukcijos koordinatorius, taip pat gamybos biuro administratorius ir vadybininkas įvairiose kino filmų ir TV reklamų gamybos įmonėse. 2015-aisiais įgijo multimedijos dizainerio bakalauro laipsnį VTDK. Šiuo metu vysto naują animacinio filmo projektą ir dirba vaidybinių bei dokumentinių filmų, TV programų montažo režisieriumi.
Filmografija
Sausra / Drought (2015, trumpametražis animacinis)
Beatričė Bukantytė
(Anglų k.) Beatričė Bukantytė is a performer, photographer and director whose practice spans across fields of experimental performance, film and visual practices. Informed by philosophy & practice of butoh, techniques of voice & dance improvisation, it can be approached as a process and practice-based study into questions of autonomy, identity, creativity and transformation. Often working collaboratively, her practice also expands to organization and facilitation of events, workshops and teaching.
Filmografija:
Galvoju apie tave kasdien / I Think About You Every Day (2022)
Kaprizas / Caprice (2022, vaidybinis trumpametražis)
Tarp dešimt žiemų / Ten Winters Apart (2021)
Pravilni Pesak (2021)
Pelyno Marija / Wormwood Maria (2021)
Beatričė Sofija Piesliakaitė
Beatričė Sofija Piesliakaitė – 2017 metais baigė Skalvijos kino akademijos vaidybinio kino kursą. 2019-2020 metais studijavo Teatro ir kino istoriją ir kritiką Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA). Nuo 2021 metų iki dabar LMTA studijuoja Vaizdo režisūrą (kurso vadovas: A. Stonys).
Filmografija:
Ka(l)tiniai / Blame (2021, vaidybinis trumpametražis)
Tinkle / In The Net (2021, vaidybinis trumpametražis)
Šokis / Dance (2022, dokumentinis trumpametražis)
Pažinimas / Ascertaining (2022, vaidybinis trumpametražis)
Birutė Kapustinskaitė
Birutė Kapustinskaitė – scenaristė ir dramaturgė, dirbanti prie teatro, kino ir garso projektų. Dėsto scenarijaus rašymo pagrindus Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bei Vilniaus universitete. 2018 m. pelnė „Auksinį scenos kryžių“ kaip geriausia dramaturgė. Jos filmas „Čia buvo Saša“ Obanės filmų festivalyje pelnė geriausio scenarijaus apdovanojimą. „Nominantai“ – jos antrasis trumpametražis filmas, o režisūrinis debiutas „Motinos“ jau apkeliavo daugiau nei 20 festivalių visame pasaulyje.
Filmografija:
Motinos / Mothers (2021, trumpametražis vaidybinis)
Nominantai / The Nominees (2023, trumpametražis vaidybinis)
Birutė Sodeikaitė
Birutė Sodeikaitė – lėlių animacijos režisierė, lėlių bei scenografijos dailininkė, animatorė. Mokslus baigė Bournemouth meno akademijoje, Didžiojoje Britanijoje. Darbo patirties įgijo didžiosiose Europos lėlių animacijos studijose – „Aardman“ (Didžioji Britanija), „Nukufilm“ (Estija), „Se-Ma-For“, (Lenkija). „Paskutinė stotelė – Mėnulis“ – debiutinis režisierės filmas. Naujausias režisierės darbas – lėlinės animacijos filmas „Elena“.
Filmografija
Dagnė Gumbrevičiūtė
Dagnė Gumbrevičiūtė 2018 m. Vilniaus dailės akademijoje apsigynė kino ir medijų scenografijos magistro laipsnį. Studijuodama įgijo patirties skirtingose kino gamybos srityse, nuo filmo dailės iki režisūros ir prodiusavimo. Iki šiol sukurti keli trumpo metro eksperimentiniai ir vaidybiniai filmai, tačiau „Stovintis vanduo“ yra profesionalus režisierės debiutas.
Filmografija
Dali Rust
Dali Rust (Dalia Cibauskaitė) – baigė Vilniaus universiteto Ekonomikos fakultetą bei Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutą. Dirbo Lietuvos kino studijoje vykdančiąja prodiusere, buvo režisieriaus asistentė ir vykdančioji prodiuserė Šarūno Barto studijoje „Kinema“. Šiuo metu pati kuria filmus, yra Lietuvos kinematografininkų sąjungos narė bei VšĮ „Eik ART“ steigėja ir direktorė.
Filmografija
(2013, 13 min., dokumentinis)
interaktyvus kino projektas)
Danielis Kreizbergas
Danielis Kreizbergas – filmų kūrėjas ir aktorius, su pagyrimu baigęs Niujorko universiteto Tisch menų mokyklą ir įgijęs aktorystės bakalauro laipsnį. Kaip aktorius jis debiutavo Niujorko „Carnegie Hall“ scenoje. Danielio debiutinis trumpametražis filmas „Banginė Tahlequah: gedulo šokis“ (2023) buvo įvertintas „Specialiuoju paminėjimu“ tarptautiniame kino festivalyje „Animayo“ ir keletoje kitų. Filmas nominuotas trims „Next Generation Indie Film Awards“ nominacijoms ir toliau keliauja po pasaulio festivalius.
Filmografija:
Banginė Tahlequah: gedulo šokis / Tahlequah the Whale. A Dance of Grief (2023, trumpametražis animacinis)
Danielius Minkevičius
Danielius Minkevičius gimė 1993 m. gegužės 15 d. Baigęs mokyklą, studijavo kino dramaturgiją Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Po metų pakeitęs studijų kryptį, vaizdo režisūros kurse pradėjo kurti trumpametražius vaidybinius bei dokumentinius filmus. Šiuo metu Danielius ruošiasi debiutinio ilgametražio filmo gamybos etapui.
Filmografija
Darius Jarašūnas
Darius Jarašūnas (g. 1970) mokėsi Šiaulių 10-oje vid. mokykloje, o 1988 m. persikėlė gyventi į Vilnių. 2003 m. baigė Vilniaus technologijų ir dizaino kolegiją, kur mokėsi meninės fotografijos. Ilgą laiką dirbo Lietuvos kino studijoje filmavimo gamybos organizatoriumi, filmavimo aikštelės ir transporto koordinatoriumi, lokacijų paieškos vadovu su įvairių pasaulio šalių kino kūrėjais. 2009 m. Darius Jarašūnas debiutavo su trumpametražiu filmu „Gėlė“.
Filmografija
Gėlė / Flower (2009, trumpametražis)
Aš, veteranė / I, Veteran (2011, trumpametražis vaidybinis)
Darius Šilėnas
Darius Šilėnas gimė 1988 Vilniuje. 2007m. Įstojo į fizikos specialybę Vilniaus universitete. 2009m. pasirinko režisūros studijas LMTA, kurias baigė 2013m. Nuo 2013m. toliau studijavo kino režisūros magistrantūroje. Taip pat dirba, kaip laisvai samdomas režisierius, montuotojas.
Filmografija
David Doutel & Vasco Sá
David Doutel was born in Porto, Portugal, in 1983. He graduated in Sound and Image at the UCP
School of Arts, with extensive training in Animation. For the last 10 years he has developed his work in in the field of independent animation short films, both as director, animator and production director. Both in artistic and production departments he has contributed to the creation of several award-winning short-films that have been regularly selected to international film festivals.
Vasco Sá was born in Porto in 1979. With rooted ancestry in the northern mountainous region of
Portugal, he spent his first eighteen years of life at Trás-os-Montes (Behind-the-Mountains), before he moved to Porto, where he got his Master’s degree in Sound and Image from the School
of Arts (UCP). It is in this context that he meets David Doutel, with whom he has shared several
projects awarded nationally and internationally.
Filmografija
O Sapateiro (2011, trumpametražis animacinis)
Fuligem (2014, trumpametražis animacinis)
Agouro (2018, trumpametražis animacinis)
David Heinemann
Davidas Heinemannas, įgijęs magistro laipsnį Kolumbijos universitete, dabar gyvena Londone, režisuoja ir dirba filmų garso dizaineriu. Davidas ir Elvina Nevardauskaitė yra kūrybinė komanda – kartu režisuoja dokumentinius ir vaidybinius filmus. 2015 m. jie įkūrė filmų gamybos kompaniją „Broken Island Films“, kurios padaliniai yra Londone ir Vilniuje. Pirmojo jų filmo „Atmink, iš molio esi“ premjera įvyko Londono tarptautiniame trumpametražių filmų festivalyje. Filmas taip pat buvo rodytas Vilniaus tarptautiniame kino festivalyje bei „DocAviv“ Izraelyje. Karlovi Varų filmų festivalyje (Čekija) pristatė savo naują dokumentinį filmą „Atskirti balsai“.
Filmografija
Deimantas Narkevičius
Deimantas Narkevičius gimė 1964 m. Utenoje, šiuo metu gyvena ir kuria Vilniuje. Vilniaus dailės akademijoje baigęs skulptūros studijas, 1992 m. jis metams išvyko studijuoti į Londoną. Grįžęs į Lietuvą kūrė vietą žyminčius objektus, bet vis labiau augantis domėjimasis naratyvu paskatino įrašinėti interviu ir pokalbius su menininkais, vėliau – per kiną ir video meną eksperimentuoti su įvairiomis naratyvinėmis struktūromis.
Filmografija
Domas Petronis
Domas Petronis gimė 1992 metais Vilniuje. Baigė Vilniaus Užupio gimnaziją ir studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kur įgijo kino režisūros bakalauro laipsnį. Jo trumpametražiai filmai „Sobaka“ ir „Šaknys karčios“ 2016 ir 2017 metais buvo nominuoti geriausio studentiško filmo kategorijoje „Sidabrinių gervių“ apdovanojimuose. 2017 m. Domas taip pat buvo nominuotas „Sidabrinei gervei“ už R. Zabarausko filmo „Nuo Lietuvos nepabėgsi“ vaizdo montažą. Trumpametražiai autoriaus filmai rodyti tokiuose tarptautiniuose kino festivaliuose kaip „Nordic Film Days Lübeck“ (Vokietija), „Sleepwalkers“ (Estija), „Filmets Badalona“ (Ispanija), „Go Short“ (Nyderlandai), „Short Riga“ (Latvija), „Amandus Lillehammer ISFF“ (Norvegija), „Zubroffka“ (Lenkija), „Kino Pavasaris“, „Scanorama“, Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis ir kiti.
Filmografija
Gagarin (2013, trumpametražis dokumentinis)
Sobaka / Doggone (2015, trumpametražis vaidybinis)
Poliarinis vakarėlis / Polar Party (2015, trumpametražis vaidybinis)
Pants on Fire (2015, trumpametražis vaidybinis)
Šaknys karčios / The Roots Are Bitter (2016, trumpametražis vaidybinis)
Ieva / Ieva (2020, trumpametražis vaidybinis)
Dominyka Adomaitytė
Dominyka Adomaitytė šiuo metu studijuoja garso dizainą FAMU kino mokykloje Čekijoje. Nuo 2017 m. jie kartu dirba prie animacijos projektų, o „Močiutės blynai“ yra debiutinis Vykinto ir Dominykos lėlinės animacijos filmas.
Filmografija
Ritualas / The Ritual (2018, trumpametražis animacinis)
Močiutės blynai / Grandma‘s Pancakes (2019, trumpametražis animacinis)
Dominykas Morkūnas
Dominykas Morkūnas (gim. 1994 m. Vilniuje, Lietuvoje). Jis baigė „Skalvijos“ kino akademiją, laisvalaikiu kuria muziką.
Filmografija
Dominykas Valiukas
Filmografija
Dovilė Petkūnaitė
Dovilė Petkūnaitė, šiuo metu Tenerifėje reziduojanti choreografė, baigė Kauno dailės gimnaziją , bet įstojo į Lietuvos Muzikos ir Teatro akademiją šokio bakalaurą ir 2009m. į LMTA šiuolaikinio šokio magistrą, taip pat tais pačiais metais suteiktas menininko statusas ir Lietuvos šokio asociacijos narystė.
Dovilė Petkūnaitė turi savitą požiūrį į choreografiją ir siekia ieškoti ne personažų sukūrimo, o organiško buvimo scenoje. Ankstesni kūrėjos darbai (Gyva šokio instaliacija “Greenhouse” apatijos tema, šokio filmas “Artificial” vartotojiškumo ir ekologijos temos, spektaklis „Movie Never Made” vienatvės tema, „Purpuriniai drakonai” buvimo dviese tema, „Silencio” savojo Dievo netekimo tema) nagrinėjo psichologines ligas, savižalojimus, bei kūno kulto temas. Pastaruoju metu choreografė domisi ekologijos ir vartotojiškumo kultūra, kaip ji veikia individą jo socialinėje aplinkoje, individo identiteto nebuvimo ir vienišumo temos dominuoja Dovilės kūryboje.
Filmografija
Dirbtinis / Artificial (2020, šokis)
Dovilė Šarutytė
Gimė 1986 Lietuvoje. 2009 baigė TV ir kino režisūros studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Po studijų dirbo televizijoje, edukaciniuose kino sklaidos projektuose. 2010 m. vienas pirmųjų režisierės darbų – „Aš tave žinau“ (2009) – Nacionaliniuose kino apdovanojimuose „Sidabrinė gervė“ pripažintas geriausiu trumpametražiu filmu. Paskutinius kelerius metus režisavo reklaminius klipus.
Filmografija
Dovydas Drakšas
Dovydas Drakšas įgijo gamtos mokslų laipsnį Kembridžo universitete ir kino režisūros magistro laipsnį Londono kino mokykloje. Jį traukia istorijos, tyrinėjančios, kaip tokie elementai kaip prisiminimai ir auklėjimas, lokacija ir visuomenė vaidina svarbų vaidmenį formuojant asmens tapatybę. „Praeis“ yra jo antrasis trumpametražis filmas ir baigiamasis Londono kino mokyklos projektas.
Filmografija
„Elena“ (2022, trumpametražis vaidybinis)
„Praeis“ (2024, trumpametražis vaidybinis)
Džiugas Šėma
Baigė „Skalvijos“ kino akademiją, vėliau studijavo kino produkciją ir kinematografiją Didžiojoje Britanijoje.
Filmografija
Eglė Bertašiūtė
Eglė Burbaitė
Eglė Burbaitė (gimė 1987 m. Vilniuje) – TV ir kino prodiuserė, debiutuojanti kaip režisierė. Ji aktyviai dirba kino informacinės sklaidos srityje: yra viena iš kino naujienų portalo „KINFO.LT“ įkūrėjų, daugybės straipsnių apie kiną autorė, TV laidų žurnalistė ir prodiuserė. Susidomėjimas kino gamybos procesais ją atvedė ir į kino prodiusavimą, kur ji prioritetą teikia dokumentikai. Jos prodiusuotas filmas „Pakeleiviai“ (režisierius Linas Mikuta, 2015 m.) tarptautiniame festivalyje „Kino pavasaris“ išrinktas geriausiu lietuvišku studentišku darbu.
Filmografija
Prodiusuota:
Paskutinė vakarienė dviems / The Last Supper For Two (2015, trumpametražis vaidybinis)
Pakeleiviai / Fellow Travelers (2015, trumpametražis dokumentinis)
Tuštumos kilpos / The Loops of Emptiness (2015, trumpametražis vaidybinis)
Marių katės / Cats of Amber Bay (2015, trumpametražis dokumentinis)
Režisuota:
Marių katės / Cats of Amber Bay (2015, trumpametražis dokumentinis)
Eglė Davidavičė
Režisierė ir animatorė Eglė Davidavičė pradėjo kurti trumpametražius filmus „Skalvijos“ kino akademijoje, vėliau pasirinko animacijos studijas Vilniaus dailės akademijoje. Jos debiutinis animacinis filmas „Gimimas“ 2018 m. buvo nominuotas Lietuvos kino akademijos apdovanojimuose kaip geriausias studento filmas. Antrasis jos animacinis filmas „Šukavimas“ sėkmingai apkeliavo tarptautinius kino festivalius.
Filmografija:
Gimimas / My Birth (2017, trumpametražis animacinis/eksperimentinis)
Šukavimas / Combing (2019, trumpametražis animacinis)
Ta, kuri žino / The One Who Knows (2023, trumpametražis animacinis)
Prodiuserė:
Gimimas / My Birth (2017, trumpametražis animacinis/eksperimentinis)
Mono No Aware / Mono No Aware (2017, trumpametražis animacinis)
Šukavimas / Combing (2019, trumpametražis animacinis)
Eglė Razumaitė
Eglė Razumaitė (gim. 1993 Vilniuje) 2016 m. įgijo filosofijos bakalauro laipsnį Vilniaus universitete, 2017 m. buvo alternatyvios edukacijos programos ,,Rupert’’ meno centre dalyve, o šiuo metu studijuoja vaizdo režisūrą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (magistro studijų vadovas Laurynas Bareiša). Eglė yra Lietuvos kultūros tyrimų instituto Lietuvos filosofijos istorijos skyriaus laborantė. Kartu su Kipru Dubausku, Robertu Narkumi ir Jonu Paleku atidarė menininkų valdomą restoraną ir projektų erdvę ,,Delta Mityba“, kartu su Vytautu Juozėnu, Brigita Kazlauskaite ir Kipru Dubausku yra nepriklausomos judančio vaizdo studijos ,,Spongė“ įkūrėja. Eglės kūryba, kurioje integruojamos hibridinės kino kalbos formos, balansuoja tarp humanitarinio profilio tyrimų ir tarpdisciplininio meno.
Filmografija:
Vandens Pilis / Water Castle (2017, trumpametražis eksperimentinis)
Žemyn Žemėn / Down to Earth (2018, trumpametražis eksperimentinis / scenarijaus autorė)
Užrašai iš Pogrindžio / Notes from the Underground (2020, trumpametražis eksperimentinis)
Krytis / The Fall (2023, trumpametražis vaidybinis)
Ootidė / Ootid (2024, trumpametražis vaidybinis)
Deteritorizacija / Shifting (2024, trumpametražis vaidybinis)
Eglė Rupaitė
Eglė Rupaitė – gimė 1994 m. Vilniuje. 2014-2016 m. studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje meno vadybos specialybę, nuo 2014 m. dirba prodiusere ir režisiere su trumpametražiais filmais, reklamomis, muzikiniais klipais. Nuo 2020 m. dirba režisiere-scenariste Bored Panda Studios kuriant video turinį Youtube platformai.
Filmografija
Alter (2018, trumpametražis vaidybinis-eksperimentinis)
Šuo / The Dog (2019, trumpametražis vaidybinis)
Martynas Švedas. Oda ir rekonstrukcija / Martynas Švedas. Leather and reconstruction (2020, dokumentinis trumpametražis)
Tiltas / The Bridge (2021, trumpametražis vaidybinis)
Kaltė / Guilt (2021, trumpametražis vaidybinis)
Eitvydas Doškus
Scenarijaus autorius, režisierius ir operatorius Eitvydas Doškus yra baigęs Lietuvos muzikos ir teatro akademijos operatorių bakalauro studijas. Jis yra Lietuvos kinematografininkų sąjungos ir Lietuvos kino operatorių asociacijos narys. Jo, kaip operatoriaus, filmografiją sudaro daugiau nei 30 filmų. „Čia buvo Vilnius“ yra Eitvydo režisūrinis debiutas.
Filmografija:
Čia buvo Vilnius / Once Upon A Vilnius (2022, trumpametražis dokumentinis)
Elena Kairytė
Elena Kairytė 2020 baigė Vaizdo režisūros magistro studijas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. 2013 baigė kino režisūros meistriškumo kursus, Aukštuosiuose Maskvos režisūros ir scenaristųkursuose. 2011 įgijo teatrologijos studijų bakalauro laipsnį, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.
Filmografija
Elena Rožukaitė
2012 m. baigusi filosofijos studijas Vilniaus universitete, Elena Rožukaitė pradėjo mokytis kino režisūros Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Tuo pat metu pradėjo dirbti kino ir reklamos gamyboje, prodiusuoti jaunų kino kūrėjų darbus.
Filmografija
Elena Rožukaitė
2012 m. baigusi filosofijos studijas Vilniaus universitete Elena Rožukaitė pradėjo mokytis kino režisūros Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Tuo pat metu pradėjo dirbti kino ir reklamos gamyboje, prodiusuoti jaunų kino kūrėjų darbus.
Elvina Nevardauskaitė
Baigusi filmų studijas Londone, Midlsekso universitete, Elvina Nevardauskaitė specializuojasi kinematografijoje ir režisūroje. Elvina ir David Heinemann yra kūrybinė komanda – kartu režisuoja dokumentinius ir vaidybinius filmus. 2015 m. jie įkūrė filmų gamybos kompaniją „Broken Island Films“, kurios padaliniai yra Londone ir Vilniuje. Pirmojo jų filmo „Atmink, iš molio esi“ premjera įvyko Londono tarptautiniame trumpametražių filmų festivalyje. Filmas taip pat buvo rodytas Vilniaus tarptautiniame kino festivalyje bei „DocAviv“ Izraelyje. Karlovi Varų filmų festivalyje (Čekija) pristatė savo naują dokumentinį filmą „Atskirti balsai“.
Filmografija
Elvina Nevardauskaitė ir David Heinemann
Elvina ir David susitiko Londone ir suvienyti bendrų idėjų įkūrė „Broken Island Films“. Šis kūrybinis duetas jau sukūrė keturis trumpametražius filmus: dvi dramas „Nepalaidotas“ (2018) ir „Rising“ (2023) ir du dokumentinius filmus „Atmink, iš molio esi“ (2017), „Atskirti balsai“ (2020). Abu kūrėjai bendrai režisuoja filmus, Elvina taip pat yra operatorė, o David kuria garso dizainą. „Broken Island Films“ duetą jungia domėjimasis žmogaus suvokimo ribomis, ypač vidiniai žmogaus išgyvenimai.
Elvinos Nevardauskaitės filmografija
David Heinemann filmografija
Elžbieta Josadė
Elžbieta Josadė, 1990 m. gimusi Vilniuje, šiandien gyvena ir dirba Paryžiuje. Vilniaus dailės akademijoje studijavo tapybą, o vėliau – skulptūrą ir šiuolaikinį meną. Studijų metais sukūrė kelias įvertintas instaliacijas. 2012 m. išvyko į Prancūziją ir ten baigė kino kūrybos ir režisūros magistrantūrą Paryžiaus 8-ajame universitete. „Dialogas su Josefu“ – jos debiutinis dokumentinis filmas.
Filmografija
Dialogas su Josefu / Dialogue with Joseph (2016, trumpametražis dokumentinis)
Emilija Juzeliūnaitė
Emilija Juzeliūnaitė yra animatorė bei iliustratorė iš Vilniaus, studijuojanti animaciją Vilniaus dailės akademijoje. Ji sukūrusi kelis trumpametražius animacijos filmus bei komercinius projektus. Taip pat dalyvauja ir kūrybinėse kolaboracijose iliustracijos, turinio kūrimo lauke.
Filmografija
Emilija Rivière
Emilija Rivière – lietuvių kino režisierė. Profesinį išsilavinimą kino srityje gavo Niujorko universiteto Kūrybinių ir vaizduojamųjų menų mokykloje (School of Creative and Performing Arts – SOCAPA by New York University), kur 2013 metais baigė scenaristų, o 2014 m. – kino režisierių kursus. 2016 m. ji baigė menų bakalauro programos kursus Niujorko kino akademijoje (New York Film Academy).
Filmografija
Erika Vizbaraitė
Erika Vizbaraitė is a choreographer who started her path as a dancer from classical ballet – after graduating the Mikalojus Konstantinas Čiurlionis Art Gymnasium, she danced in the National Opera and Ballet Theater where she took interest in contemporary dance and found passion in choreography. She has staged contemporary dance performances, video dance movies, choreography for musicals, operas, various cultural and art projects.
Filmografija
Apnea / Apnea (2020, eksperimentinis šokio filmas)
MA 108 / MA 108 (2020, šokio filmas)
Ernestas Jankauskas
Ernestas Jankauskas yra jaunas kino bei reklamų režsierius, gamybos vadovas. Savo karjerą kine Ernestas pradėjo dirbdamas režisieriaus asistentu. Vėliau dirbo pirmuoju režisieriaus asistentu dideliuose amerikiečių, britų, prancūzų ir vokiečių projektuose. Iki šiol jis režisavo apie 30 reklamų ir tapo pirmuoju Baltijos šalių režisieriumi, kurio reklamos du metus iš eilės buvo pristatomos prestižiniame tarptautiniame žurnale ”Shots”. “Anglijos karalienė pagrobė mano tėvus” yra antrasis režisieriaus trumpo metro filmas.
Filmografija
Evelina Dapkutė
Evelina Dapkutė (g.1993) savo meninę karjerą pradedanti kūrėja, dalyvaujanti ir kurianti tiek šiuolaikinio meno, tiek kino srityse. 2017 metais Evelina baigė Skulptūros studijas (bakalauras), o 2019 – Kino scenografijos (magistras) studijas Vilniaus Dailės Akademijoje. BONSAI KITTEN yra pirmasis Evelinos kūrinys, kuriam ji kūrė ne tik scenografiją, bet ir apsiėmė jo režisūra, prodiusavimu bei visa post-produkcija.
Filmografija
Bonsai Kitten (2020, trumpametražis eksperimentinis)
Gabrielė Labanauskaitė
Gabrielė Labanauskaitė (gim. 1980 m. Lietuvoje). Poetė, prozininkė, dramaturgė. Nuo 2009 metų studijuoja teatrologijos doktorantūrą ir dėsto dramaturgijos istoriją bei teoriją Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijoje. Stažavosi Italijos, Suomijos, Graikijos universitetuose bei JAV ir Anglijoje organizuotuose kino ir teatro dramaturgijos kursuose. Gabrielė – grupės „AVaspo“ narė ir įkūrėja bei audioviauzlinės poezijos festivalio TARP idėjininkė.
Filmografija
Tuštumos kilpos / The Loops of Emptiness (2015, trumpametražis vaidybinis)
Gabrielė Urbonaitė
Gabrielė Urbonaitė yra scenaristė ir režisierė, gyvenanti tarp Lietuvos ir JAV. Jos trumpametražis filmas „Plaukikė“ laimėjo „Sidabrinę gervę“ 2013 m. kaip geriausias trumpametražis filmas. Gabrielė dalyvavo „Berlinale Talents“ kūrybinėse dirbtuvėse, Odensės talentų stovykloje Danijoje ir Reikjaviko kino festivalio talentų dirbtuvėse. Šiuo metu Gabrielė studijuoja kino scenarijų rašymo ir režisūros magistro programoje Kolumbijos universitete Niujorke.
Filmografija
Gailė Garnelytė
Gailė Garnelytė 2006-2010 m. Vilniaus Universitete studijavo literatūrą, 2009-2013 Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje įgijo kino dramaturgijos specialybę. Įvairių trumpametražių vaidybinių („Ekspermenas“, rež. R. Marcinkus, „Džekis“, rež. G. Tamoševičius, „Miela Terese“, rež. I. Šakalytė), TV laidų scenarijų autorė ir bendraautorė, dokumentinių filmų („Galutinis tikslas“, rež. R. Marcinkus, „Lizdas”, rež. R. Matačius, „Nuožmūs dievai“, rež. V. Oškinis) scenarijų konsultantė. „Robotas ir peteliškė“ – pirmasis režisierės trumpametražis dokumentinis filmas.
Filmografija
Robotas ir peteliškė / The Robot and the Butterfly (2021, trumpametražis dokumentinis)
Gantas Bendikas
Gantas Bendikas (gimęs 2000 m.) 2019 metais baigė Vilniaus Užupio gimnaziją, šiuo metu studijuoja vaizdo režisūrą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Gantas su kiekvienu filmu stengiasi pasiekti kuo aukštesnių rezultatų, bet tuo pačiu ir nesivadovauti taisyklėmis, jis ieško alternatyvių, nepažintų būdų išpasakoti savo mintis. „Pardaviau klasiokę“ – tai pirmasis režisieriaus filmas, pradėjęs keliones po tarptautinius kino festivalius.
Filmografija:
Pardaviau klasiokę / I sold my classmate (2021, vaidybinis trumpametražis)
Gediminas Šiaulys
Gediminas Šiaulys yra ne tik animacinių filmų režisierius bei vizualaus turinio kūrėjas, jis – vienas iš PetPunk studijos įkūrėjų. Daugiausiai dėmesio režisierius skiria animacijai, apčiuopiamam menui bei įvairiems eksperimentams šiose srityse. Tai lemia jo kūrinių autentiškumą, kurie tuo pat metu yra ir vizualiai bei estetiškai išskirtiniai, ir labai subtilūs.
Filmografija
Gediminas Venckus
Filmografija
Batai / The Shoes (2014, trumpametražis vaidybinis)
Gerda Krutaja
Gerda Krutaja gimė 1988 m. Mindaugių kaime. 2012 m. Midlsekso universitete Anglijoje baigė filmų, video ir interaktyviųjų menų studijas. Po studijų grįžusi į Lietuvą Gerda tris metus dirbo Šarūno Barto kino studijoje Kinema, taip pat kūrė eksperimentinius meninius video bei fotografijos darbus. Viskas Yra Gamta – Gerdos režisūrinis debiutas, gimęs 2014 m. iš diskusijų su artimais draugais apie tai, ar gamta turi ribas.
Filmografija
Gertrūda Nemčauskaitė
Gertrūda Nemčauskaitė – animatorė, baigusi Vilniaus dailės akademiją ir sėkmingai dirbanti prie įvairių Lietuvos bei užsienio projektų. Specializuojasi 2D ir sustabdyto kadro animacijos technikose. ,,Pingvinas ir Balandis“ yra pirmasis Gertrūdos filmas.
Filmografija:
Pingvinas ir Balandis (2024, trumpametražis animacinis)
Gianluca Sodaro
Gianluca Sodaro yra baigęs Milano vaizduojamojo meno ir dizaino akademiją (NABA). Pirmasis jo režisuotas pilnametražis vaidybinis filmas yra „Cuore scatenato“ („Laukinė širdis“), jis yra ir šio filmo scenarijaus bendraautorius. Jo sėkmingiausias trumpametražis filmas „Dievo apvaizdos paladinai” buvo rodytas ir laimėjo apdovanojimus daugybėje tarptautinių kino festivalių, tokių kaip Uppsala, Palm Springs, Annecy, Huesca, Metz, Brisbane, Stockholm, Siena and Turin. Gianluca dievina cikadų cirpimą.
Filmografija
Giedrė Beinoriūtė
Gimė 1976 m. Vilniuje. LMTA Teatro ir kino fakultete įgijo TV režisūros specialybės 1999 m. – bakalauro, o 2001 m. – magistro laipsnį (vadovai Vyt. Čibiras, H.Šablevičius). Nuo 1997 m. kaip režisierė ir scenarijaus autorė sukūrė 7 vaidybinius ir dokumentinius trumpametražius filmus, su aktoriumi G.Storpirščiu išleido eilėraščių knygutę „Laiškai Karaliui“, Keistuolių teatre pastatė spektaklį „Meilė iš paskutinio žvilgsnio“, sukūrė porą radijo spektaklių vaikams Lietuvos radijuje. 2001-2007 m. dirbo „Vaikų linijos“ savanore konsultante ir konsultavimo internetu programos koordinatore. Nuo 2004 m. Lietuvos kinematografininkų sąjungos narė, 2009 m. išrinkta režisierių gildijos patikėtine. 2006 m. kartu su kolegomis Antanu Gluskinu ir Jurga Gluskiniene įsteigė studiją “Monoklis“. Nuo 2007 m. G. Beinoriūtė dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje būsimiems TV režisieriams, Skalvijos kino akademijoje, dalyvauja edukaciniuose projektuose, tokiuose, kaip „Kino busas“, „Kino atostogos“, veda kūrybines dirbtuves.
Filmografija
Giedrė Narušytė Boots
Giedrė Narušytė Boots – scenografė, teatro kūrėja, garso ir vaizdo menininkė, animacijos režisierė ir animatorė. 1995 m. Ji baigė scenografiją Vilniaus dailės akademijoje ir persikėlė į Belgiją, kur tęsė studijas KASK Gente (Karališkojoje dailės akademijoje). Du dešimtmečius ji dalyvavo įvairiuose tarpdisciplininiuose meno projektuose. 2018 m. ji baigė magistro studijas Gento menų mokykloje kaip garso ir vaizdo menininkė.
Filmografija
Giedrė Žickytė
Giedrė Žickytė -režisierė, prodiuserė, Europos ir Lietuvos kino akademijų, Europos dokumentikos tinklo narė, Berlinalės Talentų stovyklos ir EURODOC absolventė, dokumentinius filmus kurianti nuo 2009-ųjų. Jos darbai dalyvavo ir buvo apdovanoti daugelyje tarptautinių kino festivalių, įskaitant IDFA Nyderlanduose. Jos pilno metro dokumentinis filmas „Meistras ir Tatjana“ laimėjo apdovanojimus už geriausią režisieriaus darbą, geriausią dokumentinį filmą, geriausią operatoriaus darbą ir geriausią montažą 2015 m. Lietuvos kino ir televizijos kino apdovanojimuose“Sidabrinė gervė“.
Filmografija
Giedrius Tamoševičius
Gimė 1980 metais, po vidurinės baigimo įstojo į Vilniaus universitetą, kur įgijo informatikos bakalauro laipsnį (2004). 2010 įstojo į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją vaizdo režisūrą, kurioje 2014 m. įgijo antrąjį bakalauro laipsnį. Studijuojant vaizdo režisūrą, dalyvavo įvairiose kūrybinėse dirbtuvėse bei festivaliuose (Ukrainoje, Latvijoje, Lietuvoje).
Filmografija
Gintarė Parulytė
Gintarė Parulytė – Liuksemburge gyvenanti aktorė, rašytoja, teatro režisierė ir filmų kūrėja. Ji parašė ir režisavo trumpametražius filmus „Is that, like, Your Real Job?“ ir „And He Said Yes!“, taip pat yra trumpametražių filmų „You Kai“ ir „Aftermath, Afterpath“ bendraautorė. Ieškodama tiesos, asmeniškumo ir intymumo, kūrėja siekia kalbėti apie nepatogius ir absurdiškus dalykus. Ji trokšta, kad žmonės jaustųsi ne tokie vieniši ir taptų vieningesni, nes tai padeda sveikti, augti ir klestėti. „Aš čia“ yra pirmasis Gintarės filmas, sukurtas Lietuvoje ir lietuvių kalba.
Filmografija:
Is That, Like, Your Real Job? (2019, trumpametražis vaidybinis)
You Kai [ko-rašytoja] (2021, trumpametražis)
Aftermath, Aftermath [ko-režisierė] (2021, trumpametražis dokumentinis)
Ladybits (2021, serialas internetui)
And He Said Yes (2022, trumpametražis vaidybinis)
Date Night ( 2023, trumpametražis vaidybinis)
Aš čia / I‘m Here (2024, trumpametražis vaidybinis)
Gintarė Valevičiūtė-Brazauskienė
Gintarė Valevičiūtė-Brazauskienė – tarpdisciplininio meno kūrėja. Dalyvauja įvairių meno projektų kūrimo procesuose kaip kūrėja, organizatorė, parodų kuratorė, veda kūrybines, meistriškumo dirbtuves. Vilniaus dailės akademijoje baigusi meno aspirantūros studijas, tęsia akademinę, meninę veiklą – dėsto Fotografijos, animacijos ir medijų meno katedroje. Gintarės filmai ir videoprojektai pelnė apdovanojimų tarptautiniuose filmų, medijos meno festivaliuose. „Maskaradas“ pripažintas geriausiu lietuvišku filmu tarptautiniame judančių vaizdų festivalyje „Next Festival“. Dokumentinis filmas „Dievas sukūrė viską, išskyrus kilimą“ pelnė Lietuvių kino akademijos apdovanojimą „Sidabrinė gervė“ kaip geriausias trumpametražis dokumentinis filmas. Gintarė dalyvauja interaktyvaus kino projekto „Purga“ kūrybinėje grupėje kaip režisierė, scenarijaus autorė, montažo režisierė.
Filmografija:
Nusivalymas / Washing up (2004, trumpametražis eksperimentinis)
Maskaradas / Masquerade (2006, trumpametražis audiovizualinis kūrinys)
Dievas sukūrė viską išskyrus kilimą / God Created Everything But A Carpet (2012, trumpametražis dokumentinis)
Purga / Purga (2023, trumpametražis animacinis)
Gintė Regina
Gintė Regina yra lietuvių režisierė ir menininkė, didžiąją gyvenimo dalį praleidusi Jungtinėje Karalystėje. Jos filmai rodyti svarbiose meno bei kino erdvėse Jungtinėje Karalystėje, tarp jų British Film Institute (Future Film Presents SCENE) bei Whitechapel Gallery (Selected VII) Londone. Gintė surengusi dvi personalines parodas, 2018m. GAO galerijoje, Londone bei 2020m. CCA Derry~Londonderry šiuolaikinio meno centre Šiaurės Airijoje. Gintės darbai pirmą kartą rodyti Lietuvoje 2021 metais, Galerijoje 101 Kaune bei festivalyje Videogramos Vilniuje. 2022 metais Gintė gavo Arts Council England bei Lietuvos Kultūros Tarybos paramą naujausiam savo filmui „BOY“. Šiuo metu Gintė gyvena Vilniuje.
Filmografija:
BOY / BOY (2023, trumpametražis vaidybinis)
Raudonos Uogos / Red Berries (2022, trumpametražis eksperimentinis/vaidybinis)
Šalia Tavęs / By Your Side (2020, trumpametražis vaidybinis)
Monika rugsėjį / Monika in September (2018, trumpametražis eksperimentinis/vaidybinis)
Pabėgimas / Runaway (2017, trumpametražis eksperimentinis/vaidybinis)
Park Europa / Park Europa (2016, trumpametražis eksperimentinis/vaidybinis)
Greta Griniūtė
Greta Griniūtė yra laisvai samdoma rašytoja ir režisierė, geriausiai besijaučianti komedijos žanre. G. Griniūtė gimė Lietuvoje, tačiau po mokyklos baigimo 2011 m. išvyko į Jungtinę Karalystę, kur studijavo fizinį teatrą ir vaidybą. Aistra filmams ir teatrui greitai nutiesė G. Griniūtei kelią į Italiją, kur ji savo profesionalės karjerą kaip režisieriaus asistentė pradėjo pripažintoje teatro trupėje „Motus“. Režisierės karjera įsibėgėjo 2017 m. dalyvaujant tarptautiniame filmų festivalyje „Cinemadamare“, kur ji turėjo progą ne tik parašyti ir surežisuoti keletą savo kūrybos trumpametražių filmų, bet ir prisidėti prie kitų kūrėjų darbų. Gavusi stipendiją studijuoti Los Andžele, Greta parašė ir režisavo savo debiutinį trumpo metro filmą „Tickle my Pickle“. Jis rodytas festivaliuose visame pasaulyje, įskaitant Los Andželo trumpametražių filmų festivalį („LA Shorts International Film Festival“) bei festivalį „ARFF Berlin“, kuriame buvo apdovanotas geriausio režisieriaus kategorijoje. 2019 rugsėjį G. Griniūtė baigė Kino režisūros magistro studijas Goldsmiths Londono universitete ir filmų kūrybos dirbtuves Prahos filmų mokykloje (Prague Film School). Abu studijų metu jos sukurti trumpametražiai filmai dabar rodomi tarptautiniuose festivaliuose. Geriausiai publikos įvertintas – „Rice & Bread“, kuris buvo atrinktas rodyti šių metų Londono trumpametražių filmų festivalyje, bei Talino juodųjų naktų festivalyje. Šiuo metu G. Griniūtė kuria scenarijų savo debiutiniam ilgo metro filmui.
Filmografija
Ryžiai ir Duona / Rice & Bread (2020, trumpametražis vaidybinis)
Gyvenimas Sapne / Life In The Dream (2019, trumpametražis vaidybinis)
Pakutenk Mano Agurkėlį / Tickle My Pickle (2019, trumpametražis vaidybinis)
Pirmas sekmadienis po pirmos pilnaties / First Sunday After the First Full Moon (2021, trumpametražis vaidybinis)
Greta Stančiauskaitė
Greta Stančiauskaitė 2007 m. baigė šiuolaikinio šokio vaidybos kursą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, po to baigė aštuonių mėnesių trukmės kursus Europos kino koledže, Danijoje. 2012 m. ji baigė Multimedijų meno studijas Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje. Šiuo metu ji dirba kaip laisvai samdoma animatorė.
Filmografija
Henrikas Kuzmickas
Filmografija
Ieva Javaitytė
Ieva Javaitytė (g. 1982) su kino virtuve pirmą kartą susipažino 2002 m. dirbdama Lietuvos kino studijoje – filmo „Out of the Ashes“ filmavime pagrindinio vaidmens atlikėjos Christine Lathi asistente. Studijuodama Kultūros istoriją ir antropologiją Vilniaus universitete, Ieva dirbo prie keleto kūrybinių projektų, kurių įsimintiniausias 2004 m. dokumentinis filmas „Lietuva. 24 valandos“. 22 m. Ieva, laimėjusi stipendiją, išvyko studijuoti į Kopenhagos Universitetą. Baigusi mokslus, dvejus metus dirbo LR ambasadoje Danijoje, ten sukūrė savo pirmuosius trumpametražius filmus. 2009 m. studijavusi kino režisūrą FAMU (Prahos meno akademijos Kino ir TV fakultetas), Ieva gilina žinias ir semiasi patirties kino produkcijos kompanijoje Prahoje.
Filmografija
Trečiadieniais / On Wednesdays (2011, trumpametražis vaidybinis)
Ieva Lukauskaitė
Ieva Lukauskaitė yra filmų režisierė ir prodiuserė, šiuo metu gyvenanti Niujorke, JAV. Per savo karjerą ji parašė, prodiusavo ir režisavo keletą trumpametražių filmų, taip pat dirbo prie daugelio televizijos serialų ir ilgametražių filmų. Ji apsigynė filmo ir televizijos bakalaurą Savanos menų ir dizaino universitete, kur ji sukūrė savo pastarąjį filmą „Mažoji Elegija“. Šis filmas buvo pristatytas Kino pavasaryje ir laimėjo prestižinį Red Dot Communication Design apdovanojimą Berlyne.
Filmografija
Ieva Miškinytė
Ieva Miškinytė 2007m. baigė Vilniaus dailės akademiją, animacijos specialybę. Baigusi šias studijas dirbo filmų dailininke, animatore įvairiuose animacijos projektuose. 2012 m. Vilanimos filmų studijoje sukurė debiutinį filmą ”Saga“.
Filmografija
Ieva Morkūnaitė
Ieva Morkūnaitė 2014 m. baigė Skalvijos kino akademijos vaidybinio kino kursą, o 2018 m. – vaizdo režisūros studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Studijuodama Ieva sukūrė keletą vaidybinių trumpametražių filmų.
Filmografija
Ieva Šakalytė
Ieva Šakalytė yra baigusi kino režisūros magistro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, šiuo metu dirba prie įvairių televizijos ir kino projektų. Jos trumpametražiai filmai rodyti festivaliuose „Kino pavasaris“, „Minimalen Short Film Festival“, „Filmfest Dresden“ ir kituose.
Filmografija
Miela Terese / Dear Teresa (2012, trumpametražis vaidybinis)
Atsiprašau / Sorry (2012, trumpametražis vaidybinis)
Verksmas / Cry (2013, trumpametražis vaidybinis)
Listen (2012, muzikinis klipas)
Good morning (2013, vaidybinis)
Hypnose (2013, muzikinis klipas)
Trys paros prie mylimosios slenksčio / Waiting For Her (2014, trumpametražis vaidybinis)
Tulpių nėra / There Are No Tulips (2016, trumpametražis vaidybinis)
Panelė, autobusiukas ir laisvas žmogus / Lady, Van and The Free Man (2019, trumpametražis dokumentinis)
Virstant žvėrim / Becoming Animal (2020, trumpametražis vaidybinis)
SPA (2024, trumpametražis vaidybinis)
Ieva Veiverytė
Ieva Veiverytė 2009 metais baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, TV ir kino režisūros bakalauro studijas, o 2013 metais – magistrantūros studijas. Šiuo metu daugiausiai dirba kaip filmų montažo režisierė.
Filmografija
Ignas Jonynas
Gimė 1971 metais, baigė Vilniaus 23-ją vidurinę bei Vilniaus dailės mokyklas. 1989-1994 metais Lietuvos muzikos akademijoje studijavo televizijos režisūrą, 1995 metais tęsė studijas Lietuvos muzikos akademijoje, kur įgijo Dramos teatro režisūros magistro laipsnį. 1991 metais išklausė seminarų ciklą Varšuvoje (vadovas K. Zanussi). 1993 metais stažavosi Amsterdamo kino mokykloje.
Filmografija
Ignas Meilūnas
Ignas Meilūnas – režisierius ir animatorius. Vilniaus Gedimino technikos universitete apgynė bakalauro diplomą. Baigiamajame darbe nagrinėjo kameros judesio atkūrimo technologiją (angl. matchmoving). Baigęs studijas dirbo garso dizaineriu ir vaizdo projekcijų operatoriumi Oskaro Koršunovo ir Gintaro Varno spektakliuose, animatoriumi keliose kompanijose, pradėjo režisuoti reklaminius klipus. Nuo 2015 m. dirba laisvai samdomu režisieriumi ir animatoriumi, dalyvauja nekomerciniuose meno projektuose. Su prodiusere Justina Beniušyte įkūrė sustabdyto kadro animacijos studiją.
Filmografija
Indrė Juškutė
Indrė Juškutė yra baigusi kino režisūros bakalauro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Šiuo metu ji dirba ne tik kaip režisierė, bet ir kaip režisieriaus asistentė tiek prie lietuviškų, tiek prie tarptautinių projektų. Kūrėjos pagrindinis siekis – kad autentiškos istorijos bei žmonių santykiai būtų perteikti kuo įtikinamiau. Indrei svarbu kurti tokiomis temomis, kurios artimos jai pačiai, ir iš asmeninės perspektyvos spręsti universalias, bendražmogiškas problemas. Ji neįspraudžia savęs į žanrų rėmus, filmų stilistiką renkasi intuityviai – pagal tai, ko reikalauja pati istorija.
Filmografija:
Dabar jau viskas. Iki… / It‘s all over now. See you… (2016, trumpametražis vaidybinis)
Aldebaranas / Aldebaran (2017, trumpametražis vaidybinis)
Sulaikymas / Arrested (2023, trumpametražis vaidybinis)
Inesa Kurklietytė
1968, Šiauliai, Lietuva