-15

Pagrindinis herojus Aleksėjus po 15 metų, praleistų kalėjime, išleidžiamas bandomajam laikotarpiui į laisvę. Jam padeda simpatizuojanti socialinė darbuotoja. Naktiniame Vilniuje pilna provokuojančių situacijų. Aleksėjui sunku priimti naują tvarką. Jis tvardo save ir stengiasi nesielgti pagal senus bandito įpročius. Slegiamas kaltės bando susitaikyti su dukterimi Maja, tapusia prostitute. Tačiau kiekvienas bandymas nesėkmingas.

Informacija

Metai
2023
Žanras
vaidybinis
Trukmė
28'
Gamybos šalis
Lietuva
Dialogai
Lietuvių

Komanda

Prodiuseris
Lineta Lasiauskaitė
Scenarijaus autorius
Rinaldas Tomaševičius
Operatorius
Nojus Drąsutis
Montažo režisierius
Rinaldas Tomaševičius, Silvija Kuodytė
Garso režisierius
Vilius Daumantas
Kompozitorius
Natas Kunas
Pagrindiniai aktoriai
Sofija Gedgaudaitė, Marius Repšys
Prodiuserinė kompanija
Lietuvos muzikos ir teatro akademija

Kontaktai

Lineta Lasiauskaitė, LMTA

Režisieriaus biografija

Rinaldas Tomaševičius

Rinaldas Tomaševičius – populiarėjantis kino režisierius ir scenarijaus autorius. Prieš imdamasis kino režisūros, jis pats gyveno gatvėje kaip benamis, tik prieš 9 metus jis išsikapstė iš šio pragaro. Tai yra pagrindinė priežastis, kodėl jis kuria filmus, kurie labai tikroviškai perteikia visuomenei nepriimtinas gyvenimo normas.

R. Tomaševičius 2022 metais Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje įgijo kino režisūros bakalauro laipsnį ir tęsia studijas magistrantūroje. Debiutinis jo filmas „Paskutinis kartas“ šiuo metu keliauja po tarptautinius kino festivalius, kuriuose jau laimėjo ir kelis pagrindinius prizus, taip pat filmas buvo nominuotas 2022 m. Nacionaliniams kino apdovanojimams už geriausią studentų darbą. Filmas -15 taip pat pakeliui į didžiuosius kino festivalius.

Filmografija:

-15 / -15 (2022, trumpametražis vaidybinis)

Namai namučiai / Home sweet home (trumpametražis dokumentinis)

Paskutinis kartas / Last Time (2021, trumpametražis vaidybinis)