Baltic Women in Film Mentorship

„Baltic Women in Film Mentorship“ – mentorystės programa Baltijos šalių moterims iš kino ar televizijos industrijų, kurios norėtų įgyti daugiau žinių, patirties ar pakeisti savo karjeros kelią. Šia mentorystės programa siekiama sukurti kontaktų tinklą, kuris ne tik paisytų lyčių lygybės principų, bet ir skatintų dalijimąsi patirtimi, žiniomis, kontaktais ir susidomėjimą Baltijos šalių kino sritimi.

Mentorystės programos tikslas – skatinti moteris ugdyti savo kompetencijas ir profesinius įgūdžius kuriant naujus audiovizualinius projektus ar paslaugas. Mentorystės programoje gali dalyvauti moterys iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos, kurios nori mokytis iš kino ar televizijos industrijų profesionalų. Programoje nėra paraiškos registracijos mokesčio, tačiau atrinktos dalyvės turi dalyvauti pilnoje mentorystės programoje, kuri apima tiek gyvus, tiek nuotolinius susitikimus ir renginius.

Į „Baltic Women in Film Mentorship Young Talents Edition 2023-2024” programą bus atrenkamos 15 programos dalyvių: atstovės iš kiekvienos šalies – Lietuvos, Latvijos ir Estijos, bei moterys iš Ukrainos, šiuo metu reziduojančios Estijoje, Latvijoje ar Lietuvoje.

Programos trukmė – septyni mėnesiai (2023 m. spalis – 2024 m. balandis)

Pagrindinė programos kalba – anglų. 

Mentorystės programą įgyvendina lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts” kartu su Kino ir televizijos moterų asociacija (Lietuva), Rygos tarptautiniu kino festivaliu (Latvija), Talino kino festivaliu „Juodosios naktys“ (Estija), „Meeting Point – Vilnius“ (Lietuva) ir Europos kino moterų tinklu „European Women Audiovisual Network“ (EWA, Belgija). Programos veiklas finansuoja – Šiaurės ministrų tarybos institucijos „Nordic Culture Point“ Šiaurės ir Baltijos šalių kultūros mobilumo programa. 

 

Paraiškų teikimo terminas: 2023 m. rugpjūčio 21 d. Registracijos forma: čia.

Programos taisyklės: čia.

Reikalavimai dalyvėms

„Baltic Women in Film Mentorship Young Talents Edition 2023-2024” mentorystės programoje gali dalyvauti 18-30 metų moterys iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos, taip pat moterys iš Ukrainos, šiuo metu reziduojančios Estijoje, Latvijoje ar Lietuvoje, kurios nori mokytis iš kino ar televizijos industrijų profesionalų. Programoje nėra paraiškos registracijos mokesčio, tačiau atrinktos dalyvės turi dalyvauti pilnoje mentorystės programoje, kuri apima tiek gyvus, tiek nuotolinius susitikimus ir renginius.

Atrankos kriterijai:

– anketoje nurodytų pareiškėjų išsikelti tikslai, patirtis ir potencialas profesiniam tobulėjimui.

– motyvacija dalyvauti mentorystės programoje.

Mentorystės programos struktūra

Programos metu dalyvių laukia susitikimai su mentoriais ir kitomis ugdytinėmis, edukaciniai seminarai psichinės sveikatos, derybų, savireklamos ir panašiomis temomis. Taip pat dalyvavimas trijuose Lietuvos, Latvijos ir Estijos filmų festivalių industrijos renginiuose.

Baltic Women in Film Mentorship 2021-2022

Pirmoji mentorystės programa Baltijos šalims sulaukė didelio susidomėjimo – paraiškas dalyvauti projekte pateikė 44 moterys, dirbančios ar ketinančios dirbti skirtingose kino ir televizijos srityse. Dalyvauti programoje atrinktos 15 ugdytinų.

 

Lietuva:

Jogilė Ramoškaitė, turinio kūrėja ir aktorė 

Indrė Juškutė, kino režisierė 

Vilma Razmutė, grafikos dizainerė, iliustratorė ir animatorė 

Ilona Stankevičienė, prodiuserė 

Bon Alog, vizualiojo meno kūrėja

 

Latvija:

Gunda Bergmane, prodiuserė 

Zane Buksa, jaunesnioji prodiuserė 

Līga Požarska, kino žurnalistė 

Beatrise Maija Krievina, dizainerė 

Alise Zariņa, kino režisierė ir scenaristė 

 

Estija:

Jaanika Arum, kino režisierė, scenaristė ir aktorė 

Nadya Tjuška, kino kūrėja 

Birk Rohelend, scenaristė 

Ragne Mandri, kino režisierė ir scenaristė 

Bojana Babic, kino režisierė ir scenaristė 

Baltic Women in Film Mentorship 2022-2023

Lietuva:

Vesta Tučkutė, kino režisierė ir prodiuserė

Milda Buškevičiūtė, studentė

Milda Valiulytė, kino kritikė

Salvija Vaičikonytė, iliustratorė

 

Latvija:

Ieva Aleksejeva, kino kūrėja

Ilze Bloka, kino režisierė ir atlikėja

Linda Rudene, scenaristė

Anna Konovalova, kinematografė

 

Estija:

Doris Tääker, kino režisierė

Vivian Melder, kino scenaristė, režisierė ir prodiuserė

Emel-Elizabeth Tuulik, kino kritikė

Anna-Maria Jams, sinchroninių triukšmų kūrėja (angl. foley artist)

 

Ukraina:

Vira Kravchuk, scenaristė