Baltic Women in Film Mentorship

„Baltic Women in Film Mentorship“ – mentorystės programa Baltijos šalių moterims iš kino ar televizijos industrijų, kurios norėtų įgyti daugiau žinių, patirties ar pakeisti savo karjeros kelią. Šia mentorystės programa siekiama sukurti kontaktų tinklą, kuris ne tik paisytų lyčių lygybės principų, bet ir skatintų dalijimąsi patirtimi, žiniomis, kontaktais ir susidomėjimą Baltijos šalių kino sritimi.

Mentorystės programos tikslas – skatinti moteris ugdyti savo kompetencijas ir profesinius įgūdžius kuriant naujus audiovizualinius projektus ar paslaugas. Mentorystės programoje gali dalyvauti moterys iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos, kurios nori mokytis iš kino ar televizijos industrijų profesionalų. Programoje nėra amžiaus limito ar paraiškos registracijos mokesčio, tačiau atrinktos dalyvės turi dalyvauti pilnoje mentorystės programoje, kuri apima tiek gyvus, tiek nuotolinius susitikimus ir renginius.

Į „Baltic Women in Film Mentorship 2021-2022” programą bus atrenkamos 15 programos dalyvių (5 iš kiekvienos šalies – Lietuvos, Latvijos ir Estijos).

Programos trukmė – aštuoni mėnesiai (2021 m. rugsėjis – 2022 m. gegužė).

Pagrindinė programos kalba – anglų. 

Mentorystės programą organizuoja lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“ ir asociacija „Moterys Lietuvos kino industrijoje“ (WIFT LT).

Programą finansuoja „Nordic Culture Point“, organizaciniai programos partneriai: tarptautinis kino industrijos renginys „Meeting Point – Vilnius“ bei festivaliai „Riga IFF“ ir „PÖFF“. 

 

Paraiškų teikimo terminas: 2021 m. rugpjūčio 13 d. (imtinai)

Programos taisyklės: čia.

Registracijos forma: čia.

Baltic Women in Film Mentorship 2021-2022

Pirmoji mentorystės programa Baltijos šalims sulaukė didelio susidomėjimo – paraiškas dalyvauti projekte pateikė 44 moterys, dirbančios ar ketinančios dirbti skirtingose kino ir televizijos srityse. Dalyvauti programoje atrinktos 15 ugdytinų.

 

Lietuva:

Jogilė Ramoškaitė, turinio kūrėja ir aktorė 

Indrė Juškutė, kino režisierė 

Vilma Razmutė, grafikos dizainerė, iliustratorė ir animatorė 

Ilona Stankevičienė, prodiuserė 

Bon Alog, vizualiojo meno kūrėja

 

Latvija:

Gunda Bergmane, prodiuserė 

Zane Buksa, jaunesnioji prodiuserė 

Līga Požarska, kino žurnalistė 

Beatrise Maija Krievina, dizainerė 

Alise Zariņa, kino režisierė ir scenaristė 

 

Estija:

Jaanika Arum, kino režisierė, scenaristė ir aktorė 

Nadya Tjuška, kino kūrėja 

Birk Rohelend, scenaristė 

Ragne Mandri, kino režisierė ir scenaristė 

Bojana Babic, kino režisierė ir scenaristė 

Reikalavimai dalyvėms

„Baltic Women in Film Mentorship 2021-2022” mentorystės programoje gali dalyvauti moterys iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos, kurios nori mokytis iš kino ar televizijos industrijų profesionalų. Programoje nėra amžiaus limito ar paraiškos registracijos mokesčio, tačiau atrinktos dalyvės turi dalyvauti pilnoje mentorystės programoje, kuri apima tiek gyvus, tiek nuotolinius susitikimus ir renginius.

Atrankos kriterijai:

– anketoje nurodytų pareiškėjų išsikelti tikslai, patirtis ir potencialas profesiniam tobulėjimui.

– motyvacija dalyvauti mentorystės programoje.

Mentorystės programos struktūra

Programos metu dalyvių laukia trys susitikimai su mentoriais ir kitomis ugdytinėmis, trys edukaciniai seminarai lyderystės, derybų ir savireklamos temomis, taip pat dalyvavimas trijuose Lietuvos, Latvijos ir Estijos filmų festivalių kino industrijos renginiuose. Be to, ugdytinės turės galimybę praleisti visą darbo dieną su pasirinktu kino ar televizijos industrijos profesionalu, tapusiu programos mentoriumi.