Atgal

Baltic Pitching Forum

Nuo 2013 m. rengiamas Baltijos šalių trumpametražių filmų projektų pristatymo forumas „Baltic Pitching Forum“ – naujausių trumpametražių filmų projektų pristatymo renginys, kurio metu Lietuvos, Latvijos ir Estijos kūrėjai savo idėjomis siekia sudominti Europos kino profesionalus iš televizijų, festivalių, kino gamybos ir platinimo kompanijų.

Iš gautų paraiškų komisija į kino projektų pristatymą atrenka po tris geriausius Lietuvos, Latvijos ir Estijos kūrėjų trumpametražių vaidybinių ir animacinių filmų projektus, kurie turėtų būti skirti tarptautinei auditorijai. Svarbus atrankos kriterijus – režisierius turi būti sukūręs bent vieną ne ilgesnį kaip 30 minučių filmą. Į Vilnių savo projektų pristatyti yra kviečiami atvykti atrinktų kino projektų prodiuseriai ir režisieriai.

7 narių tarptautinė komisija išrenka du geriausius forumo projektus, iš kurių vienas apdovanojamas kvietimu dalyvauti prestižiniame Europos trumpametražių filmų koprodukcijos forume „EURO CONNECTION“, kuris vyksta Clermont-Ferrand tarptautinio trumpametražių filmų festivalio (Prancūzija) metu. Kito projekto atstovai apdovanojami teise dalyvauti jaunų kino kūrėjų asociacijos NISI MASA (Prancūzija) organizuojamame naujų filmų projektų pristatymo renginyje „European Short Pitch“.

Nacionalinė lietuvių prodiuserių žiuri išrenka dar vieną nugalėtoją, kuriam įteikiamas „Lithuanian Producers Media Award“ piniginis prizas.

Daugiau apie forumą: čia.

Projekto rėmėjai