Atgal

Vis dar čia

„Vis dar čia” yra filmas apie moters baimę nenorėti turėti vaikų. Skirtingi aplinkos impulsai, tarsi, periodiškai primena motinystės svarbą moters egzistencijoje. Traktuojama, jog tai yra natūrali moters funkcija tiek biologiniu, tiek filosofiniu, tiek kultūriniu pagrindu. Kas nutinka, kai moteris nenori norėti turėti vaikų? Ar visada drąsu išreikšti tokią poziciją jos nestiprinant pykčio, išdidumo, abejingumo diskursais? Šiame filme keliaujame per skirtingus šios realizacijos etapus: asmeninį emocinį santykį šio sprendimo atžvilgiu; akistatos su aplinka simuliacija; susidūrimą su baime ir jos priežasčių demistifikavimą. Filme atskleidžiama frustracija, kurią patiria moterys, susidūrusios su nenoru norėti turėti vaikų ir paralyžiuojančiu aplinkos kategoriškumu, kuris atgraso nuo atviro pokalbio ir šios jautrios pozicijos išsakymo.

Informacija

Metai
2021
Žanras
eksperimentinis
Trukmė
8'
Gamybos šalis
Lietuva
Dialogai
Anglų

Komanda

Režisierius
Prodiuseris
Algina Bedulskė
Scenarijaus autorius
Giedrė Žaliauskaitė, Algina Bedulskė
Operatorius
Paulius Aleškevičius
Montažo režisierius
Algina Bedulskė
Garso režisierius
Kipras Varaneckas
Kompozitorius
Kipras Varaneckas
Animatorius
Algina Bedulskė
Pagrindiniai aktoriai
Giedrė Žaliauskaitė
Prodiuserinė kompanija
Easy Creative Production
Koprodiuseris
Giedrė Žaliauskaitė

Kontaktai

Giedrė Žaliauskaitė

Režisieriaus biografija

Algina Bedulskė

Algina Bedulskė (1989) gimė ir užaugo Alytaus apskrityje. Algina dalyvavo Alytaus jaunimo centro teatro paskaitose. Ji taip pat yra viena iš pirmųjų Teatro mokyklos „Apartė“ absolvenčių. Mokydamasi aktorės amato Algina kartu su klasės draugais sukūrė pirmuosius trumpametražius filmus, kurie buvo nominuoti ir laimėjo nacionalinius titulus. Baigusi vidurinę mokyklą ėmė studijuoti Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijoje siekdama tapti TV ir kino režisiere. Laisvu laiku, ji ėmėsi viešų renginių organizavimo ir muzikinių klipų kūrimo. Po studijų dirbo vykdančiąja prodiusere „Menų Fabrikas Loftas“, šis darbas leido bendradarbiauti su menininkais: Nicolas Jaar, Roisin Murphy, John Newman, Glass Animals, Moderat ir daugiau.

Algina yra „Open Gallery“ (anksčiau vadintos „Art Stage“) įkūrėja, taip pat jai priskiriamas „Up Town Turgus“ įkūrimas. „Loftui“ tapus „Future Short“ Algina ėmėsi vykdomosios prodiuserės ir meno vadovės pareigų. Algina Bedulskė savo nepriklausomos režisierės karjerą pradėjo kurdama televizijos reklamas ir muzikinius klipus, ši veikla paskatino „Easy Creative Production“ sukūrimą. Su bendraamžiais Algina pradėjo savarankišką meną kuriantį judėjimą „Easy art in action“, kurio specifika – eksperimentinis menas, paremtas skirtingų meno sričių atstovų kolaboracija. 2021 m. Algina Bedulskė su bendraautore Giedre Žaliauskaite pristato savo pirmąjį oficialų eksperimentinio žanro trumpametražį filmą „Still Here“ kuris turėtų atverti kelią Alginos debiutiniam eksperimentiniam ilgo metro filmui „Vidinis šauksmas“.

Filmografija

Kai ji vaikšto šalia / When she walks near me (2011, trumpametražis)

Žalčių tiltas / The bridge of grass snakes (2012, trumpametražis vaidybinis)

Pavadinimus kuriame patys / We create the titles (2013, trumpametražis dokumentinis)

Vis dar čia / Still Here (2021, trumpametražis eksperimentinis)