Atgal

Sekmadienis toks, koks yra

Jauną nusikaltėlį kalėjime aplanko motina, kurios jis niekada nėra matęs. Ji pasiūlo sandėrį: jeigu jis išduos savo draugus, galės išvažiuoti iš šalies kartu su ja. Ar jis priims pasiūlymą vardan šeimos, kurią pažįsta tik iš motinos pasakojimo?
Jaunas nusikaltėlis ištikimas savo kodeksui. Jis nesiruošia išduoti savo draugų ir ištvermingai tyli. Tardytojai bejėgiai. Jokios priemonės neveikia. Jis nebijo likti su visa kalte vienas, nes įpratęs prie tokios būsenos nuo pat gimimo. Bet vieną dieną jį aplanko motina, kurios jis niekada nebuvo matęs. Susitikimas, kuris apverčia viską aukštyn kojom. Jis nepratęs prie sentimentų, bet atgailaujančios motinos žodžiai sujaukia jo nusistovėjusią pasaulio tvarką. Ji pasakoja jų šeimos istoriją ir kažkas pranašiško ir neišvengiamo skamba tėvo ir senelio persipynusiuose likimuose. Kažkas turi uždaryti šitą praradimų ratą.Tėvai ir vaikai. Atsakingi vieni už kitus ir tuo pačiu galvojantys visų pirma apie save. Reikalingi vieni kitiems ir tuo pačiu pamiršti. Visada kitokie ir visada kažkuo panašūs. Tokie nutolę ir tuo pačiu tokie artimi. Nublukusios moralumo ribos. Kai nori pasiekti tikslą – remkis jomis.

Informacija

Metai
2003
Žanras
vaidybinis
Trukmė
31'
Gamybos šalis
Lietuva
Dialogai
Lietuvių

Komanda

Režisierius
Prodiuseris
Kęstutis Drazdauskas
Scenarijaus autorius
Ignas Jonynas
Operatorius
Ramūnas Greičius
Montažo režisierius
Paulius Zavadskis
Garso režisierius
Jonas Maksvytis
Kompozitorius
Kipras Mašanauskas
Pagrindiniai aktoriai
Regimantas Adomaitis, Arūnas Sakalauskas, Gytis Ivanauskas, Dalia Overaitė, Eglė Mikulionytė, Karolina Masiulis, Liubomiras Laucevičius, Dainius Kazlauskas
Prodiuserinė kompanija
Studio "Cinevera"

Kontaktai

Jurga Mačionytė

Režisieriaus biografija

Ignas Jonynas

Gimė 1971 metais, baigė Vilniaus 23-ją vidurinę bei Vilniaus dailės mokyklas. 1989-1994 metais Lietuvos muzikos akademijoje studijavo televizijos režisūrą, 1995 metais tęsė studijas Lietuvos muzikos akademijoje, kur įgijo Dramos teatro režisūros magistro laipsnį. 1991 metais išklausė seminarų ciklą Varšuvoje (vadovas K. Zanussi). 1993 metais stažavosi Amsterdamo kino mokykloje.

Filmografija

Sunday as it is / Sekmadienis toks, koks yra (2003, trumpametražis vaidybinis)
Dancing worm / Šokantis kirminas (2006, trumpametražis vaidybinis)
Yolki / Eglutės (2010, pilnametražis vaidybinis)
Gambler / Lošėjas (2013, pilnametražis vaidybinis)
Invisible / Nematoma (2019, pilnametražis vaidybinis)