Atgal

M(e)&M(other)

“Being an artist and mother is not a fixed identity.” Joanna Sokolowski
Kas būtų, jei motinystė taptų mūsų visų darbo dalimi?


Trumpametražiame šokio filme „M(e)&M(other)“ žvelgiama į moters menininkės ir į mamos vaidmenis – jie perpinami, lyginami, vertinami. Šokio pasaulyje, kuriame kūnas figūruoja kaip pagrindinis raiškos instrumentas, apie motinystę vis dar kalbama puse lūpų. Frankfurte prie Maino (Vokietija) gyvenanti ir kurianti Raimonda Gudavičiūtė atvirai kalba apie sudėtingą vidinį konfliktą būti rūpestinga mama ir aktyvia individualiai dirbančia kūrėja.
Filmas apčiuopia ne tik asmeninių ir socialinių Raimondos Gudavičiūtės saviraiškos linijų prieštaras, bet ir subtiliai atskleidžia septynmečio sūnaus Elijo poziciją. Pastarųjų mėnesių nuolatinis buvimas kartu sukūrė naują požiūrį į mamos profesiją. Per šiuolaikinį šokį Elias geriau pažino mamos asmenybę ir rado kelią (šalia futbolo ir breako) į dar vieną mąstymo, pažinimo ir saviraiškos būdą. Šokis nutiesė tiltą į glaudesnį mamos ir sūnaus bendravimo lygmenį.

Informacija

Metai
2020
Žanras
Šokio filmas
Trukmė
7'
Gamybos šalis
Vokietija
Dialogai
Lietuvių

Komanda

Režisierius
Prodiuseris
Raimonda Gudavičiūtė, Ingrida Gerbutavičiūtė, Sebastian Heindorff
Operatorius
Sebastian Heindorff
Montažo režisierius
Sebastian Heindorff
Garso režisierius
Ingrida Gerbutavičiūtė
Animatorius
Daniel Weberruss
Pagrindiniai aktoriai
Raimonda Gudavičiūtė, Elias Haun
Koprodiuserinė kompanija
Gallus Theater, Tanzplattform Rhein-Main
Choreografija, konceptas
Raimonda Gudavičiūtė
Dramaturgija, konceptas
Ingrida Gerbutavičiūtė

Kontaktai

Raimonda Gudavičiūtė

Režisieriaus biografija

Sebastian Heindorff

Sebastianas Heindorffas dirba laisvai samdomu kino kūrėju ir fotografu nuo 2017 m. Jis studijavo Japoniją ir meno istoriją, o 2017 m. baigė magistrantūros meno studijas tyrimu apie šiuolaikinį japonų meną, kuriamą po Fukušimos katastrofos. Studijuodamas Heindorffas dirbo gamybos padėjėju ZDF televizijoje (Zweites Deutsches Fernsehen) Maince (2011–2013), o nuo 2013 metų dirba kaip laisvai samdomas operatorius. Heindorffas šalia komercinių užsakymų kuria ir meninius filmus. Pavyzdžiui, jo kurtoje trijų dalių serijoje „Paskyrimas“ (2018 m.) rodoma, kaip kuratoriai, meno kritikai ir meno prodiuseriai aiškina Korėjos meno pozicijas šiuolaikiniame mene. Ši serija buvo sukurta Seule bendradarbiaujant su žurnalu „KubaParis“. Heindorffas taip pat kuria menininkų portretus su kolektyvu „No Man Is An Island“, pavyzdžiui, nuo 2019 m. apie keramikę Michiko Shida ar šokėją Takako Nishi pavadinimu „Un / Concious“ (2019). Šiuo metu jis dirba ties kita šiuolaikinių japonų menininkų ir kūrybos profesionalų portretų serija, bendradarbiaudamas su internetiniu žurnalu „Sabukaru“.

Fimografija:

Sir David Chipperfield (2018, reklaminis)

Un/concious (2019, portretas)

The Creators – Michiko Shida (2019, portretas)

Badia Ouhahi for Cupra (2019, reklaminis)

M(e)&M(other) (2020, šokio filmas)