Atgal

Fanaberija. Įsijunk šviesą

Visuomenėje pripažintas 40 metų vyras, žinomas ir įtakingas kultūros kritikas ir meno kolekcionierius, palaipsniui praranda regėjimą. Apsilankęs pas jį gydytojas primygtinai reikalauja atlikti akių operaciją. Vyras taip įsijautęs į savo metinį aukciono organizavimą, kad nepaiso gydytojo pasiūlymo ir nusprendžia vėliau pasirūpinti savo sveikatos reikalais. Regėjimas silpsta, tačiau vyras viską ignoruoja, vis labiau panirdamas į savo darbus. Jis yra pamiršęs ne tik save, bet ir asmeninius santykius, paauglį sūnų, žmogiškumą. Susidūręs su tiesos akimirka, kad vistik tuoj praras regėjimą, jis nusprendžia betkokia kaina išlaikyti savo statusą ir įvaizdį sociume. Vyras įsimena kiekvieną savo namuose esantį daiktą – fotelio, pagalvių spalvas ir faktūras, meno knygų paveikslėlius, kiekvieną puslapį. Dienas prieš aukcioną jis praleidžia liečiant savo prabangius baldus, paveikslus, kilimus, drabužių spintą, skaičiuodamas žingsnius. Žmogus tampa aklas prieš pat aukcioną, tačiau jaučiasi pasirengęs savo “pasirodymui”. Jis kviečia svečius į savo prabangią svetainę, darydamas pastabas apie savo baldų grožį ir vertę, tarsi laukdamas svečių patvirtinimo. Atrodo, kad iš pradžių viskas vyksta pagal jo planą, tačiau ima vakarėti. Jis to nemato ir tęsia savo pasirodymą. Jis išdidžiai pareiškia, kad jo kambaryje iš išorės sklinda nuostabi vakarinės saulės šviesa, apšviečianti vieną jo meno objektų, o svečiai tamsoje spokso vienas į kitą. Svečiai apsimeta, kad nieko nepastebi ir visi toliau vaidina visiškoje tamsoje. Po sėkmingo aukciono vyras lieka su statusu, tačiau tuščioje, išparduotoje salėje. Sėkmingas žmogus lieka nepatenkintas ir tuščias. Jis sėdi vienas tamsiame kambaryje. Į kambarį įeina jo paauglys sūnus, vienas iš aukciono svečių ir atsisėda priešais. Tėvui atėjo laikas „atsimerkti“ ir įsileisti šviesą.

Svarbu paminėti, jog šis filmas sukurtas pagal Alejandro Jodorowsky komiksą iš knygos „The Panic Fables“.

Informacija

Metai
2021
Žanras
vaidybinis
Trukmė
20'
Gamybos šalis
Lietuva
Dialogai
Lietuvių

Komanda

Prodiuseris
Laura Vrubliauskaitė, Laura Tamošiūnaitė
Scenarijaus autorius
Indrė Bručkutė, Laura Tamošiūnaitė
Operatorius
Julius Sičiūnas LAC
Montažo režisierius
Paulius Zavadskis
Garso režisierius
Iveta Macevičiūtė
Kompozitorius
Andrius Šiurys
Animatorius
Aleksandras Polevojus, Simonas Korsakas
Pagrindiniai aktoriai
Valentinas Krulikovskis, Dalia Michelevičiūtė, Rimantas Pelakauskas
Prodiuserinė kompanija
MB „Oktava LT“
Koprodiuseris
Laura Vrubliauskaitė

Kontaktai

Laura Tamošiūnaitė, MB "Oktava LT"

Režisieriaus biografija

Laura Tamošiūnaitė

Laura Tamošiūnaitė gimė Vilniuje, muzikų šeimoje. Studijavo Paryžiuje bei Ispanijoje, o Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje baigė vaizdo režisūros magistrantūrą. Turėdama ilgametės prodiusavimo patirties Laura įkūrė kino studiją „Oktava LT“. Jos trys pastarieji trumpametražiai filmai keliauja po pasaulį ir laimi apdovanojimus. Pagrindiniai režisierės filmai yra Jaroslavo Melniko, Danutės Kalinauskaitės ir Alejandro Jodorowskio kūrinių ekranizacijos („Fanaberija. Įsijunk šviesą“, „Svečiuose pas Dievą“, „Rojalio kambarys“).

Filmografija

Ritme nakties / Rhythm Of The Nights (2016, trumpametražis dokumentinis)
Moteris ir slenkantis laikas / Woman And Time Passing By (2016, trumpametražis vaidybinis)
Svečiuose pas Dievą / Visiting God (2017, trumpametražis vaidybinis)
Miegančio jaučio sapnas / A Dream Of The Sleeping Bull (2017, trumpametražis dokumentinis)
Pamokslas / The Sermon (2017, trumpametražis dokumentinis)
Laimei einant, užmigęs buvau / Out Like A Light (2019, trumpametražis vaidybinis)
Fanaberija. Įsijunk šviesą / Fanaberia. Switch on the light (2020, trumpametražis vaidybinis, sukurtas pagal A. Jodorowsky komiksą iš knygos „The Panic Fables“)

Rojalio kambarys / Royal Room (2021., vaidybinis ilgametražis)

Maža laimė, bet mano / Unfolding. In grace (2023, trumpametražis vaidybinis)