Atgal

Trumpas kinas

TRUMPAS KINAS – tai naujausia lietuviškų trumpametražių filmų agentūros Lithuanian Shorts iniciatyva, kuria siekiama populiarinti trumpojo kino žanrą ir pristatyti aktualias, žiūroviškas trumpametražių filmų programas kino teatrų repertuaruose.

TRUMPAS KINAS 2020

„TRUMPAS KINAS. Mūsų pasaulis“trumpųjų filmų programa, atskleidžianti, kuo gyvena nūdienos lietuvių kino kūrėjai – filmai kalba apie atšalusius tėvo ir sūnaus santykius, apie mūsų plaukuose užkoduotus prisiminimus, apie nežinomą ir bauginančią mūsų gyvenimo pusę bei valstybinės lietuvių kalbos komisijos darbo užkulisius.

Programa:

Atkūrimas“ (rež. Laurynas Bareiša)

Kolektyviniai sodai“ (rež. Vytautas Katkus)

Vienas gyvenimas“ (rež. Marija Stonytė)

Komisija“ (rež. Vytautas Oškinis)

Šukavimas“ (rež. Eglė Mameniškytė)

„A.A.A.“ (rež. Karolina Nadzeikaitė)

 

„TRUMPAS KINAS. Lietuviški filmukai vaikams“nuotaikinga, įkvepianti ir pamokanti lietuvių kūrėjų trumpųjų filmų programa, skirta mažiesiems kino mylėtojams. Programoje pristatomi 3 animaciniai filmai, nukeliantys į ryškius ir spalvotus pasaulius, kuriuose išvysite meškino Miko ir jo geriausių draugų voverės Sonatos bei katino Gabrieliaus nuotykius, protingiausią pasaulyje trokštančią būti mergaitę Matildą bei linksmają arkliukę Barborą.

Programa:

Matilda ir atsarginė galva“ (rež. Ignas Meilūnas)

Pieno baras“ (rež. Urte Oettinger)

Šokliukė ir Kalėdų eglutė“ (rež. Katerina Vykhodseva)

 

Bendra informacija apie 2020 m. renginį čia.

TRUMPAS KINAS 2021

„Trumpas kinas. Festivalių favoritai” – tai trumpas kinematografinis turas po ambicingus, paslaptingus, įkvepiančius pasaulius, sukurtus lietuvių kino kūrėjų. Šios programos filmai jau spėjo įrodyti savo vertę tarptautiniuose kino festivaliuose.

Programa:

„Vienas gyvenimas(rež. Marija Stonytė)

„Viskas gerai(rež. Jorūnė Greičiūtė)

„Kolektyviniai sodai(rež. Vytautas Katkus)

„Laukais(rež. Kamilė Milašiūtė)

„Šeima(rež. Titas Laucius)

 

Trumpas kinas. (Ne)vaikiškos galios – emocijų kupina kelionė, skirta kino mylėtojams nuo 13 m., tačiau nepaliksianti abejingų ir vyresnių šeimos narių. Keturi lietuviški filmai supažindins su mumyse slypinčia galia pakeisti pasaulį, kovoti už savo vertybes ir pasipriešinti mus supančiam blogiui.

Programa:

„Užgesus šviesoms“ (rež. Jonas Trukanas)

„Žmogus Vielabraukis“ (rež. Jonas Trukanas)

„Po mirties, prieš pragarą“ (rež. Tomas Ramanauskas)

„Plaukikė“ (rež. Gabrielė Urbonaitė)

 

Trumpas kinas. Paslaptingieji pasauliai4 vaidybiniai ir animaciniai trumpametražiai filmai, nukeliantys į unikalias vizualines visatas ir veiksmo kupinas istorijas.

Programa:

„Pieno baras“ (rež. Urtė Oettinger)

„Batas“ (rež. Airidas Janušauskas)

„Virsmas“ (rež. Nathan Jurevicius)

„Anglijos karalienė pagrobė mano tėvus“ (rež. Ernestas Jankauskas)

 

„Trumpas kinas. Lietuviški stebuklai“ – penki skirtingomis animacijos technikomis sukurti lietuviški trumpametražiai filmai, nukeliantys žiūrovus į magijos, paslapčių ir netikėtų nuotykių kupinus pasaulius. Šie filmai spėjo užkariauti jaunųjų kino mylėtojų širdis tarptautiniuose festivaliuose ir pelnyti nacionalinį pripažinimą šalies kino apdovanojimuose.

Programa:

Matilda ir atsarginė galva“ (rež. Ignas Meilūnas)

„Kaukai(rež. Gediminas Šiaulys)

„Virsmas(rež. Nathan Jurevicius)

„Miškas(rež. Ignas Meilūnas)

„Nerutina(rež. Jūratė Samulionytė)

Projekto rėmėjai