Atgal 2020.08.25

Nòt filmų festivalyje – 4 lietuviški trumpametražiai filmai

Šį ketvirtadienį Italijoje prasideda dar vienas tarptautinis kino festivalis – „Nòt Film Fest“. Bendradarbiaudamas su „Lithuanian Shorts“ agentūra, festivalis parengė specialią programą „LITHUANIAN SPOTLIGHT“, kurioje – net keturi lietuvių režisierių trumpametražiai filmai. Kino mėgėjai šią programą galės pamatyti rugpjūčio 29 d.

Nuo 2017 m. gyvuojantis „Nòt Film Fest“ – nepriklausomų filmų kūrėjų platforma, siekianti suteikti balsą unikaliausiems ir novatoriškiausiems. Būsimi kūrėjai, veteranai bei žiūrovai susirenka į nepriklausomo kino šventę, kuri tampa puikia vieta susirasti bendraminčius.

„Nòt Film Fest“ vyks rugpjūčio 27-29 d. Santarkandželo di Romanja mieste, Italijoje.

 

„LITHUANIAN SPOTLIGHT„:

 

Kolektyviniai sodai

rež. Vytautas Katkus, 2019, vaidybinis, 15 min

Tai istorija apie atšalusius tėvo ir sūnaus santykius, kurie galutinai pražūsta abejingumo sūkuryje.

 

Auksinės minutės

rež. Saulius Baradinskas, 2019, vaidybinis, 10 min

Tai istorija apie vidutinio amžiaus vyrą Liudą, kurį nuo savižudybės išgelbsti širdies smūgis. Kol jo kūnas be gyvybės ženklų guli vidury gatvės, aplinkui jį vyksta kasdienis gyvenimas. Niekas, netgi pralekiantis greitosios pagalbos automobilis, nepastebi Liudo, kurio „auksinės minutės“ po truputį senka.

 

Šukavimas

rež. Eglė Mameniškytė, 2019, animacija, 5 min.

„Šukavimas“ – tai savistabos įrankis, meditatyvus veiksmas, sukuriantis erdvę refleksijai. Animacija kuriamas autoportretas per judesį ir laiką, prisiminimą ir santykį su kitu. Plaukas tampa gija, jungiančia praeitį su dabartimi, prisiminimus bei esamą tėvo ir dukros ryšį.

 

A.A.A

rež. Karolina Nadzeikaitė, 2020, vaidybinis, 19 min.

Vidutinio amžiaus vyras Kolia gauna laišką su keturiais pasirinkimais. Po vieno iš jų iki tol nevaisinga Kolios žmona susilaukia kūdikio. Patikėjęs, kad likimas pagaliau jo rankose, Kolia gauna daugiau laiškų ir suvokia nebeturįs galimybės nesirinkti.