Atgal 2021.05.20

Matulevičiaus ir Aničo dokumentinio filmo premjera – Šefildo dokumentinių filmų festivalyje

Tarptautinė filmo „Auksinis flakonas“ (rež. Jurgis Matulevičius ir Paulius Aničas) premjera įvyks Šefildo dokumentinių filmų festivalyje. Trumpametražis dokumentinis filmas pretenduoja tapti ir geriausiu festivalio trumpametražiu filmu, o tai reiškia, kad gali patekti ir į trumpametražių dokumentinių filmų kvalifikacinį sąrašą „Oskarų“ apdovanojimams.

Filmas „Auksinis flakonas“ pasakoja apie mažame butelyje jau daug metų gyvenančius žmones, kurių širdys jaunos, bet galvos temdomos laiko ir liūdno nuolat apgirtusio likimo. J. Matulevičius yra ir filmo operatorius, o scenarijų rašė kartu su P. Aniču, kuris yra ir filmo dailininkas. Filmo prodiuseris – Stasys Baltakis iš „Film jam“. Filmo „Auksinis flakonas“ sklaidos partneris – agentūra „Lithuanian Shorts“.

Filmas pateko į Šefildo festivalio programą „Vaiduokliai ir šmėklos“, kurioje rodomi filmai, kalbantys apie turtingą, sudėtingą ir įvairią egzistenciją, rašoma filmo kūrėjų pranešime žiniasklaidai.

J. Matulevičius yra režisierius, scenaristas, operatorius ir montažo režisierius. Baigęs Lietuvos muzikos ir teatro akademiją dirbo su Šarūnu Bartu, Algimantu Puipa ir kitais režisieriais, sukūrė keturis vaidybinius trumpametražius filmus „Absurdo žmonės“ (2011), „Anima Animus“ (2012), „Auka“ (2013), „Tardytojas“ (2015). Debiutinis ilgametražis filmas „Izaokas“ (2019) buvo pristatytas A klasės Talino tarptautiniame kino festivalyje, buvo nominuotas kaip geriausias Europos debiutas Europos kino apdovanojimuose ir dalyvavo viename garsiausių JAV „Slamdance“ festivalių. Filmas „Izaokas“ Lietuvos kino ekranuose bus rodomas nuo rugpjūčio mėnesio 13-os dienos.

P. Aničas yra lietuvių poetas, tapytojas, kino dailininkas ir režisierius. Jo asmeninės parodos buvo eksponuojamos Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje, Vilniaus dailės akademijos galerijoje „Kreatoriumas“. Nuo 2018 m. dalyvauja poezijos festivaliuose. Filmografija – „Inostrancas“ (2012, trumpametražis eksperimentinis), „Antgamtininkas“ (2014, trumpametražis eksperimentinis), „Ligos istorija“ (2016, trumpametražis eksperimentinis), „Ultravioleta“ (2019, trumpametražis eksperimentinis).

Šefildo dokumentinų filmų festivalis yra vienas iš didžiausių ir įtakingiausių dokumentinio kino festivalių Europoje. Tai taip pat „Oskarų“ kvalifikacijos festivalis. Lietuviški filmai nėra dažni šiame festivalyje – 2016-aisiais Giedrė Žickytės ir Maite Aberdi filmas „Aš čia tik svečias“ laimėjo geriausio trumpametražio titulą, tais pačiais metais festivalyje dalyvavo ir Živilės Mičiulytės filmas „Žana“.