Atgal 2019.09.12
„Comic Con Baltics“: Lietuviškų trumpametražių filmų programa visai šeimai “SHOW ME SHORTS”
„Comic Con Baltics“ – kasmetinis populiariosios kultūros renginys, vykstantis Vilniuje, „Litexpo“ parodų rūmuose. 2019 m. renginys įvyks rugsėjo 21-22 d.
Lietuviškų trumpametražių filmų agentūra kartu su „Comic Con Baltics“ pristato LITHUANIAN SHORTS KINO SALĘ. Jūsų lauks išskirtiniai, įkvepiantys ir naujus pasaulius atveriantys perspektyvių Lietuvos ir kitų Europos šalių kūrėjų trumpametržiai filmai.
„Comic Con Baltics“ programą rasite čia
Lietuviškų trumpametražių filmų programa visai šeimai “SHOW ME SHORTS”
Sekmadienis — puiki diena, skirta leisti laiką su šeima ir žiūrėti gerą kiną. „Show me shorts” – lietuviškų trumpametražių filmų programa, pristatanti unikalias vizualines visatas ir siunčianti įvairialypes žinutes. Mes net neabejojame, kad šios programos žiūrėjimas bus nepamirštama, sekmadienio popietę praskaidrinanti patirtis!
Trukmė: 84 min.
Programa bus rodoma sekmadienį, rugsėjo 22 d. 12 val.
Filmai programoje:
Miškas / Woods
rež. Ignas Meiliūnas / animacinis / 2015 / 12′
Senas atsiskyrėlis gamtininkas bando sugauti mitinį naktį šviečiantį miško gyventoją ir taip užpildyti savo ekskliuzyvinę kolekciją. Gamtininkas sukonstruoja spąstus, tačiau netrukus pats atsiduria keblioje situacijoje.
Pono Nakties laisvadienis / Mr. Night Has a Day Off
rež. Ignas Meiliūnas / animacinis / 2016 / 2′
Išėjęs pasivaikščioti saulėtą vasaros dieną, ponas Naktis liko nemaloniai nustebintas. Viskas aplinkui šviesu ir ryšku, o jis prie to nepratęs.
Po mirties, prieš pragarą / After Death, Before Hell
rež. Tomas Ramanauskas / animacinis / 2017 / 10′
Tikrų įvykių įkvėpta tragikomiška istorija apie apgailėtiną banditą, kuris savo gyvenimą pradeda tik miręs.
Virsmas / Junction
rež. Nathan Jurevicius / animacinis / 2016 / 7’
Trumpas animacinis filmas, paremtas Nathano Jureviciaus grafine novele tuo pačiu pavadinimu. Iš kartos į kartą paslaptingos būtybės gamino molinius žetonus, kurie geba pakeisti vėjus ir genties veidus. Ateina mėnuo, kai pačiam jauniausiam tenka kopti dešimt tūkstančių žingsnių į rytų kalną. Jo žygis turi apgaubti miestą pokyčių vėjais. Spalvingas, novatoriškas animacinis filmas įtraukia į kelionę po magišką pasaulį.
Nerutina / Noroutine
rež. Jūratė Samulionytė / vaidybinis / animacinis / 2007 / 15’
Pagrindinis filmo personažas – pusamžis ofiso darbuotojas Henrikas. Jo darbas – tai nesibaigianti rutina, besikartojantys veiksmai, mechaninių įrengimų ritmas. Jis vienišius, gyvenantis slaptame ir spalvingame savo daiktų pasaulyje. Daiktai nori padėti savo šeimininkui. Jie bando išlaisvinti Henriką nuo pačio savęs kalėjimo, įsitikinimų, rutinos. Daiktai privilioja šeimininką iki keistai ilgos juostos, kuri, vingiuodama gatvėmis, kiemais ir keisčiausiomis erdvėmis, atveda Henriką iki šviesaus džiaugsmo, išsilaisvinimo, laimės būti savimi. Nerutinos.
Batas / The Shoe
rež. Airidas Janušauskas / vaidybinis / 2016 / 8’
Romano pasaulyje staiga atsiranda Valentina. Iš pažiūros švelni ir nuolanki mažoji moteris surengia unikalių išbandymų maratoną. Ne, Valentina tikrai ne iš tų greitai paveikiamų moterų. Bergždžiai ieškodamas nors menkiausio susižavėjimo, Romanas dėl savo mylimosios nieko neklausinėdamas suvirškina japonišką vėduoklę, dešimt metrų virvės, kilogramą vyšnių kauliukų bei tris raudonas žuveles. Tačiau turi būti kažkas daugiau. Kažkas esminio, kas patenkintų mylimosios užgaidas.
Anglijos karalienė pagrobė mano tėvus / The Queen of England Stole My Parents
rež. Ernestas Jankauskas / vaidybinis / 2014 / 30’
Milda – šešerių metų mergaitė, gyvenanti pas tetą, su kuria nesutaria. Kiemo vaikų ji pravardžiuojama „našlaite“, nes jos tėvai negrįžta iš emigracijos Londone. Vieną dieną ji susipažįsta su moterimi, kuri ją įtikina, kad jos tėvai ją myli ir negrįžta, nes yra pagrobti Anglijos karalienės. Mergaitė pasiryžta didžiausiam žygdarbiui savo gyvenime – išvaduoti savo tėvus iš „karalienės gniaužtų“. Slapčia ji susikrauna daiktus ir išsiruošia į Londoną. Kelionėje mergaitė pradeda susidurti su sunkumais, kurių didžiausias – ji pati.